שאלהה דחופההה

תשובה

אין אפשרות לומר במה מדובר בלא לבדוק אותך ממש. הסיבות לגוש (במידה ויש אכן גוש כזה) הן מגוונות ותלויות גם במיקומו בגילך ובעוד גורמים. אנא, פני לבדיקה אצל רופא המשפחה שלך. בברכה,

תגובה:

הלכתי היום..עשיתי כבר תצלום ממוגרפיה.. ואני צכה לעשות תצלום אולטרה סאונד.. ואח``כ ללכת לרופאה כירוגית.. אני בת18וישלי גוש באורך 2ס``מ לפי מה שהרופאה אמרה.. מה הסיכונים? אני יכולה לצאת מזה בלי טיפולים לפי הידע ענקי שלכם?

תשובה

שואלת יקרה, אנא אל תיכנסי לחרדה. בגילך הצעיר הסיכוי שאכן את סובלת מבעיה רצינית הוא קלוש. אבל בשום פנים ואופן אין זה אומר שאת יכולה להתעלם מהגוש בשד ללא השלמת הברור הרפואי. השלימי את הבדיקות אצל הכירורג הכללי שאליו הופנית כך שאם אכן ישנה בעיה (כאמור בהסתברות נמוכה ביותר) ניתן יהיה לטפל בה מוקדם וביעילות. שוב, קרוב לודאי שאת אשה בריאה לחלוטין. בברכה,

תודה אבל לא ענית לי על..

דבר חשוב מאד בשבילי.. האם לדעתך אפשר לצאת מזה בלי שום טיפול כשהגוש בגודל 2ס``מ? או שפשוט חובה להוציא אותו ע``י משו? למה לי א.י.ן כוח לטיפולים!! תודה על היחס!!

תשובה

לעיתים נמצא שמדובר בשינויים פיברוציסטים שלא מחייבים כל התערבות, אבל יש להשלים ברור מלא לפני כל החלטה כזו. עלייך להיות במעקב של כירורג כללי ולא כירורג חזה כמוני מכיוון שהם עוסקים בנושאים אלו. הכי גרוע זה להחליט ש"אין כח לטיפולים" ולהדחיק ולהתעלם מהעניין. או אז אם באמת ישנה בעיה שניתן לטפל בה בקלות וביעילות מגיעים לשלבים שהטיפול פחות יעיל ויותר סבוך.

תודדדה ענקיתת על..

התשובה ועל היחס הרגעת אותי קצת.. מזה שינויים פיבורציסטים? שנשמע רק בשורות טובות.. תודה מליון פעם! ממני בתאל.

למעלה