שאלה אדמינסרטיבית

kkarinn

New member
שאלה אדמינסרטיבית

שלום רב, יש לי שאלה הקלפי בו אני אמורה לבחור הוא במרכז, אך אני סטודנטית בב"ש. ידוע לי שהמדינה אמורה לממן לי את הנסיעה הזו ביום הבחירות, כיצד עושים זאת?

ר ו ני

New member
אם אני זוכר נכון

הנסיעה בתחבורה הציבורית באותו היום היא בחינם. אבל בגילי, אני בטח כבר סנילי ולא זוכר כלום

אני חושבת שפעם זה היה ככה

אני לא חושבת שזה ככה היום, נראה לי שצריך להוכיח את זה או משהו...

נסיעה חינם

אם את נמצאת במקום רחוק ממכתובת המגורים בת.ז, תהיי זכאית לנסיעה חינם בתחבורה ציבורית

kkarinn

New member
השאלה איך עושים את זה?

אני צריכה לבקש את זה איפשהו ולהראות חוזה שכירות? או שמספיק להראות באוטובוס את הפתק בחירה? איך זה הולך?

נסיעה חינם0איך עושים זאת

אם את גרה בב"ש, את עולה לאוטובוס ומראה בת.ז שלך שאת גרה ביעד של האוטובוס.

yogniz

New member
עוד שאלה בנושא..../images/Emo109.gif

אני נמנה כרגע עם "קולות החיילים" האם הצבא מצביע ביום הבחירות הכללי או ביום אחר לפני

yogniz

New member
את זה אני יודע...../images/Emo109.gif

*מוצב במקרה שלי. השאלה היא מתי

bendelac

New member
תלוי בבסיס

בסיס סגור הקלפי מגיע יום לפני או באותו יום. בסיס פתוח הצבעה ביום הבחירות בקלפי ליד מקום מגוריך. (אם כי במחנות גדולים כדוגמאת צריפין, קריה וכו' אמורה להיות קלפי במחנה)

לא נכון

גם בבסיס פתוח יש קלפי צבאית. גם חייל שנשאר לתורנות או רותק לבסיס, יהיה זכאי להצביע.

הצבעת חיילים ביום הבחירות

ככלל תעשה הצבעת חיילים ביום הבחירות, למעט מוצבים קדמיים(כמו הר דב, או בשטחים), שאז מתחילה ההצבעה יום-יומיים לפני. כל חייל זכאי לממש זכותו להצביע. חייל יכול גם להצביע בקלפי אזרחית(ולהצביע פעם אחת בלבד)

D r o r R

New member
מנצל"ש - גיל הצבעה

לפי החוק יכול להצביע כל אזרח מגיל 18. שמעתי אבל שיש איזה עניין בירוקרטי שאני צריך להיות בן 18 לפני, כדי להיכנס לספר הבוחרים. אני אהיה בן 18 שבוע לפני הבחירות (21.3), ורציתי לדעת אם אני אוכל להצביע. תודה

תאריך עברי

התאריך העברי ביום הבחירות הוא הקובע.נולדת יום אחרי, מזל טוב אבל לא תוכל להצביע

למעלה