שאלה במתמטיקה 3 יחידות

zakalaka

New member
שאלה במתמטיקה 3 יחידות

מישהו יכול לעזור לי לפתור את שני התרגילים הבאים : 1. תרגיל 73 בעמוד 175 בבני גורן אלגברה 3 יחידות 2x^2+3x-6=x^2+4x 2. אני צריך עזרה בתרגיל דוגמה של משואות שהמכנה עם משתנה מה עושים
תודה לכל העונים ואני מבטיח לעזור לכם אם אוכל צקי

k4school

New member
תשובה

שאלה 1: נתון 2x^2+3x-6=x^2+4x שלב א: ננסה לזהות את סוג הבעיה העומדת מולינו פתרון : משוואה ממעלה שניה עם נעלם אחד. שלב ב: נבין מה שיטת הפיתרון הכללית לסוג תרגיל זה: מישוואות ממעלה שניה עם נעלם אחד פותרים באמצעות הנוסחה הכללית ax^2+bx+c=0 לכן עלינו עתה להגיע לצורה דומה לנוסחה הכללית.... אני אבצע כמה שלבים ביחד וממליץ לכם לבצע תמיד רק שלב אחד בכל שורה... נחסר משני הצדדים את הגודל (x^2+4x) בשביל שבצד ימין נקבל אפס כמו בצורה הכללית. נקבל לכן 2x^2+3x-6-x^2-4x=0 עתה נשאר לנו לסדר את המשוואה ע"י חיבור וחיסור של איברים דומים. נקבל לכן x^2-x-6=0 ונישאר לפתור באמצעות הנוסחה.... שאלה 2: כאשר משוואה מכילה שברים שלב ראשון הוא ביטול השברים... את ביטול השברים עושים כך: א. מצא את כל הגורמים של המכנים (שלב זה נועד כדי שנמצא את המכנה המשותף הקטן ביותר ולא "סתם" מכנה משותף). ב. מצא מכנה משותף קטן ביותר (זהו כפל של כל הגורמים שמצאת (שים לב שאין צורך להישתמש באותו גורם פעמיים). ג. כתוב את המשוואה כאשר אתה מכפיל את המונה והמכנה בגורמים החסרים למכנה. ד. בטל את המכנה (כאשר כל המישוואה עם אותו מכנה ניתן למעשה לכפול את כל המישוואה במכנה זה ולכן הוא "נעלם") בהצלחה

zakalaka

New member
נהדר ../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif

ואני הולך לענות על החידון שלך כי אני יודע את התשובה

למעלה