שאלה בנוגע לאג"ח "שחר ארוך"

מצב
הנושא נעול.

yossi alef

New member

על פניו נשמע השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה מאוד לאג"ח. הדירוג של האג"ח טריפל A. משלם קופון 9.5% שנתית ברבעונים (2.39 לרבעון), גם לאחר מס נותרת תשואה גבוהה. בשער הנוכחי (היום היה יום האקס של קופון) התשואה המצטברת גבוהה יותר. השאלה מה אני מפספס ? או איפה הקאטץ' ? תודה לעונים.

NS101

New member
זה סטרקצ'ר

על פניו נשמע השקעה בטוחה עם תשואה גבוהה מאוד לאג"ח. הדירוג של האג"ח טריפל A. משלם קופון 9.5% שנתית ברבעונים (2.39 לרבעון), גם לאחר מס נותרת תשואה גבוהה. בשער הנוכחי (היום היה יום האקס של קופון) התשואה המצטברת גבוהה יותר. השאלה מה אני מפספס ? או איפה הקאטץ' ? תודה לעונים.
זה סטרקצ'ר
בדוק בתשקיף את התנאים שלו או חכה לתגובה של חגי. למיטב זכרוני, הוא כזה בו ריבית התלבור צריכה להיות מתחת לרמה מסוימת, אני חושב 6.5% וריבית הלייבור לחצי שנה צריכה להיות בין 0-7%.

GOLD27

New member
בשינו בשערי הלייבור

זה סטרקצ'ר
בדוק בתשקיף את התנאים שלו או חכה לתגובה של חגי. למיטב זכרוני, הוא כזה בו ריבית התלבור צריכה להיות מתחת לרמה מסוימת, אני חושב 6.5% וריבית הלייבור לחצי שנה צריכה להיות בין 0-7%.
בשינו בשערי הלייבור
האיגרת יכולה לרדת גם 10 אחוז ויותר בכיף

yossi alef

New member
תודה והמשך

זה סטרקצ'ר
תודה והמשך
אלו באמת התנאים בתשקיף, בכל מקרה גם התנאים האלו נראים יציבים מאוד לטווח ארוך, הליבור הדולרי רחוק מאוד מ-7% והתלבור לא סביר שיגיע ל-6.5% (שנתי נכון להיות 4.82). עד היום (כולל) שולמו הקופונים, עדיין נראה די בטוח.

GOLD27

New member
תראה. לא צריך שהלייבור יעלה

תודה והמשך
אלו באמת התנאים בתשקיף, בכל מקרה גם התנאים האלו נראים יציבים מאוד לטווח ארוך, הליבור הדולרי רחוק מאוד מ-7% והתלבור לא סביר שיגיע ל-6.5% (שנתי נכון להיות 4.82). עד היום (כולל) שולמו הקופונים, עדיין נראה די בטוח.
מספיק שיהיה חשש או רמז וכבר האיגרת מתרסקת זה סיכון שצריך לקחת בחבון

NS101

New member
../images/Emo45.gif

מספיק שיהיה חשש או רמז וכבר האיגרת מתרסקת זה סיכון שצריך לקחת בחבון

עם האינפלציה שיש עכשיו, שמסתתרת מאחורי היחלשות הדולר - בלי צחוק, מציאות של העלאת ריביות מסיבית יחסית היא לא מופרכת.

חגי

New member
די כבר עם הטענה הזאת!

עם האינפלציה שיש עכשיו, שמסתתרת מאחורי היחלשות הדולר - בלי צחוק, מציאות של העלאת ריביות מסיבית יחסית היא לא מופרכת.
די כבר עם הטענה הזאת!
יש בה סתירה - טוענים שיש אינפלציה אבל היא כבושה בגלל השקל שהתחזק. אז מה צריך לעשות? להמשיך לכבוש אותה ולהמשיך לחזק את השקל כדי שהמדד לא יעלה עוד כמה אחוזים? שטויות ! טעות חמורה! הנזק הגדול כרגע הוא בכך שהמחירים לא עולים היכן שהיו צריכים לעלות. ישראל ממשיכה לצרוך אנרגיה זולה כשבכל העולם מתאימים את עצמם לעליית מחירי חומרי הגלם. אנחנו טומנים את ראשינו בריבית של בנק ישראל ומקווים שימשיך לדכא את עליות המחירים דרך חיזוק הדולר - פארסה אמיתית שתסתיים בפיחות חד ונזק גדול שבעתיים.

חגי

New member
תיקון - דרך חיזוק השקל

די כבר עם הטענה הזאת!
יש בה סתירה - טוענים שיש אינפלציה אבל היא כבושה בגלל השקל שהתחזק. אז מה צריך לעשות? להמשיך לכבוש אותה ולהמשיך לחזק את השקל כדי שהמדד לא יעלה עוד כמה אחוזים? שטויות ! טעות חמורה! הנזק הגדול כרגע הוא בכך שהמחירים לא עולים היכן שהיו צריכים לעלות. ישראל ממשיכה לצרוך אנרגיה זולה כשבכל העולם מתאימים את עצמם לעליית מחירי חומרי הגלם. אנחנו טומנים את ראשינו בריבית של בנק ישראל ומקווים שימשיך לדכא את עליות המחירים דרך חיזוק הדולר - פארסה אמיתית שתסתיים בפיחות חד ונזק גדול שבעתיים.
תיקון - דרך חיזוק השקל

GOLD27

New member
תגיד.במקרה של עלית ריבית

די כבר עם הטענה הזאת!
תגיד.במקרה של עלית ריבית
מה קורה לשחרים הארוכים?

חגי

New member
אהבתי ! "חכה לתגובה של חגי"

זה סטרקצ'ר
אהבתי ! "חכה לתגובה של חגי"
ובכן - כאחד מסוחרי הסטרקצרים העיקריים (כנראה היחידי...) בארץ וכאחד שנחתך כבר ביותר מכמה מאות אלפי שקלים על מובנים (סטרקצרים) - צריך לזכור שהסיכון - רחוק ככל שיהיה קיים. זה לא אומר שהמחיר כיום הוגן! אחת הבעיות הגדולות של המובנים היא הסחירות ועשיית השוק- ראיתי כבר מובנים שהתרסקו ל 25% מתחת ערכם התיאורטי למרות שהתנאי כולה לא התקיים שבוע (אגח אדיר שנחתך כאילו לעד ריבית 30 שנה תהיה נמוכה מריבית שנתיים) יש המון עיוותים במובנים - לפני 3 חודשים נסחר שחרית ו שנחות משמעותית משחרית ד בפער של 4% ממנו (יקר יותר!!!...למה? כי אין שוק אמיתי והסחירות נמוכה) קרן שנתקעה עם 10-20 מליון באחד המובנים ורוצה למכור גורמת לצניחה של 3-6% במחיר בתקופה קצרה. השחרר הוא אחד המובנים החביבים עלי כיום. אני בהחלט חושב שהוא השקעה מעניינת כרגע. הוא משלם כאמור ריבית כפולה ורבע מריבית המקמ - תנאי הלייבור לחלוטין לא באופק וריבית התלבור תחזור ל 6.5 כשהדולר יחזור ל 4.2 ההערכה שלי כרגע היא שיהיה ריקול במאי - עד אז יתבררו נזקי הריבית הגבוהה של בנק ישראל וכנראה שאלטרנטיבת העלאת ריבית בארץ תישאר מחוץ לתחום. מאידך - הכל ייתכן. השקעתי באגח רם ב וממש לא האמנתי לדולר 3.65 וזה קרה. בנתיים הנייר נחתך 15%. זה סיכון שצריך להתחש בו והציבור הרחב לא מכיר ומודע לאופציות האלו - למעט בתקופה הקצרה שאחרי הנפקה - אז באים כל יום קונים והמחיר עולה כאילו קיבלו מתנה חינם. יש תקופות שהמובנים מגיעים למחירים אסטרונומיים - שוב בגלל חוסר בעושי שוק גדולים. (אני די קטן למרות הכל)

מצב
הנושא נעול.
למעלה