שאלה בנוגע לצמחים דוחי מזיקים

• פותח הנושא ora1m
  • פורסם בתאריך

ora1m

New member
שאלה בנוגע לצמחים דוחי מזיקים

שבת שלום. ברצוני לשאול בקשר לצמחים שכדאי לשתול ליד עצים/גדר חיה/פרחים כדי שירחיקו מזיקים . שאלה נוספת: בגינת התבלינים שלנו הופיעו מסביב לעלי המליסה כתמים חומים . מה זה? תודה!

שקדי

New member
טגטס נחשב לצמח דוחה מזיקים.........

לי אישית אין ניסיון איתו אך כך שמעתי רבות......

לצערי נוכחתי לדעת שלא

זה תלוי אצלי בגינה הוא גרם להרס ,נמשכים אליו מזיקים כמו תריפס עש המנהרות בכלל מתנחל וחוגג על טגטס,אך שלא תבינו לא נכון הכל קשור במזל ולכן יתכן שאצלך הוא יעזור.אצלי הגינה השנה על הפנים אין לי צמח בגינה שלא נדבק בעש המנהרות והתריפס כנראה משהוא בחום גרם לכך. סער

raya

Well-known member
ככל הזכור לי טגטס דוחה נמטודות

לארי

New member
שתלי את "כובע הנזיר" הידוע בהרחקת

מזיקים כגון כנימות וחרקים אחרים מהסביבה שהוא שתול בה.

מוטי בר

New member
אבל פרודניה הוא מעודד בכיף רב.בתאבו

ן שלא יודע שובע. וגם החלזונות כלל לא בוחלים בו משום מה לצערי. דחית מזיקים היא דבר מאוד יחסי.

לארי

New member
אכן יחסי. אני לא מכיר צמח שדוחה את

כל המזיקים, אולם כל אחד מוזמן לעשות את שיקוליו לגבי המזיקים שאין הוא מעוניין לראות בקרבת מקום.

מוטי בר

New member
לכן אני ממליץ על מחזור גידולים משול

ב עד כמה שאפשר עם מספר מינים של דוחי חרקים ומזיקים. לדוגמא: בערוגת כובע הנזיר לשתול גם טגסט או לבנדר או רוזמרין רפואי לדחית הנמטודות והמזיקים. מומלץ מאוד כטיפ מאוד חשוב! לא לחזור על אותו הגידול העונתי באותו המקום באותם הצמחים בכדי לא לעודדם להיות פונדקאים למזיקים ומחלות. טיפ נוסף: לעולם לא להכניס לגינה צמח ממקום זר ללא הקפדה על בדיקת מזיקים ומחלות על היחור או הצמח שהועבר מגינות של חברים שכנים וכו´. בידידות, מוטי.

למעלה