שאלה בנוגע לקוד לבוש.

גיא מם

New member
שאלה בנוגע לקוד לבוש.

בשבוע שעבר קבלתי הוראה מהמנהל שלי שלא להגיע יותר במכנסיים קצרים לעבודה. ברצוני לציין כי אני עובד בחברה בתחום החופשי שעוסקת ביצירה ובדרך אין קוד לבוש מוגדר (בכל התחום ולא רק במשרד הנוכחי). ברור לי וגם הגיוני בעיני שזו בקשה סבירה לחלוטין ואף חוקית ולכן מאז שניתנה ההוראה אני ממלא אחריה על תקן "נעשה ונשמע". הדבר שמציק לי הוא שלא הופץ בקרב עובדי החברה קוד לבוש גורף. היום שוחחתי עם סמ"נכלית החברה, בה הבאתי לידיעתה כי עובדים אחרים ממשיכים להופיע בניגוד לנאמר ויכול להיות שכך קורה כי טרם הופץ אותו קוד. מדבריה הבנתי כי אין כוונה להפיץ קוד כזה "כי זה בעייתי". השאלה שלי נוגעת בעיקר לזכויות הפרט ואפליה במקומות עבודה. האם ובמידה ומחייבים גברים להגיע בלבוש ארוך יש לחייב גם נשים? האם מנכ"ל/ בעל חברה יכול להכיל חוקים מסויימים לעובדים מסויימים או שעליו להכילם על כולם. אני יודע שזה נשמע קטנוני להחריד, אבל זה מאד מציק לי. אני חושב על היום בו הנזם או צבע השיער שלי לא ימצאו חן ומכאן הדלתות פרוצות לחלוטין. בעיקר אני לא יודע איך לקדם את העניין ולהבהיר את רצינות כוונותי. אני לא מעוניין להתעמת, אבל משום מה התחושה שלי היא שהדבר נעשה בעיקר על רקע אישי וזה לכשעצמו לא מקובל עלי. האם אני צודק בכלל?

שלום לך../images/Emo140.gif

אני באופן אישי לא ממש אוהבת לראות שאנשים הולכים לעבודה במכנסיים קצרים. לא משנה באיזה תחום אתה עוסק. יותר מכובד ללכת לעבודה במכנסיים ארוכים. מכנסיים קצרים נועדו לשעות הפנאי. אני לא מבינה למה אתה מתעמק בזה כל כך. אם יש אנשים שמגיעם לעבודה במכנסיים קצרים ולא מעירים להם, אולי זה בגלל שהם לא בקשר עם לקוחות/ספקים, ואולי כן העירו להם או יעירו להם. מה זה משנה? תהיה אתה בסדר.

למעלה