שאלה בנוגע לקרישיות יתר

אינדי88

New member
היי,
לאחר הפסקת דופק בשבוע 13..
האם הגיוני או סביר שתתגלה קרישיות יתר כשכבר יש 2 ילדים בהית שהגיעו בהריונות עם מהלך תקין?
האם עלי לדרוש בדיקת קרישיות?
אשמח לשמוע מנסיונכן,
תודה רבה

מצטערת לקרוא אבל ממיטב ידיעתי עניין הגיל משחק תפקיד
מניחה כשמו כולנו את השתבחת ויש מצב שיש שינוי בריאותי

הי אינדי
לי קרה משהו דומה. שני הריונות תקינים ואחרי כמה שנים הפסקת דופק בשבוע 15, אחריה עוד הפלה בשבוע 8 ואז אבחנו קרישיות יתר (הרופא כתב שהיו לי שלוש הפלות כדי לקבל אישור לבדיקת הקרישיות).
לא יודעת אם זה קשור אבל בדיקת הpapp-a כמה שבועות לפני ההפלה הייתה מאוד חריגה ואם הבנתי נכון זה קשור לתפקוד של השליה ככה שאולי היה פה רמז מקדים. היו גם עוד מקרים של קרישיות יתר במשפחה, לא יודעת אם זה קשור.
אני מקווה שיאשרו לך בדיקות בגלל השבוע של ההפלה. אם לא ועדיין תרצי אפשר גם לבדוק פרטי אבל זה לא זול...
בלי קשר, כמו שצילה כתבה יש גם את הגיל שלא עוזר.
הצד החיובי הוא שלקרישיות יש פתרונות. וגם אם זו לא הסיבה, זה שהצלחת פעמיים זה כבר מאוד מעודד :)
בהצלחה בכל מקרה!

אינדי88

New member
הי אינדי
לי קרה משהו דומה. שני הריונות תקינים ואחרי כמה שנים הפסקת דופק בשבוע 15, אחריה עוד הפלה בשבוע 8 ואז אבחנו קרישיות יתר (הרופא כתב שהיו לי שלוש הפלות כדי לקבל אישור לבדיקת הקרישיות).
לא יודעת אם זה קשור אבל בדיקת הpapp-a כמה שבועות לפני ההפלה הייתה מאוד חריגה ואם הבנתי נכון זה קשור לתפקוד של השליה ככה שאולי היה פה רמז מקדים. היו גם עוד מקרים של קרישיות יתר במשפחה, לא יודעת אם זה קשור.
אני מקווה שיאשרו לך בדיקות בגלל השבוע של ההפלה. אם לא ועדיין תרצי אפשר גם לבדוק פרטי אבל זה לא זול...
בלי קשר, כמו שצילה כתבה יש גם את הגיל שלא עוזר.
הצד החיובי הוא שלקרישיות יש פתרונות. וגם אם זו לא הסיבה, זה שהצלחת פעמיים זה כבר מאוד מעודד :)
בהצלחה בכל מקרה!
וגם, רציתי לשאול, האם היה לך הריון תקין ולידה לאחר מכן? כשכבר טופלת בנושא הקרישיות?

אינדי88

New member
תודה על התשובות..
אני ממש מפחדת שזה יקרה שוב..
בקרוב אעשה בירור קרישיות..

ברור שהגיל עושה את שלו..

למעלה