שאלה בנוגע לתלושי משכורת

מצב
הנושא נעול.

pinnocio

New member
שאלה בנוגע לתלושי משכורת

שאלה בנוגע לתלושי משכורת
שלום לכולם, שאלה לי בבקשה. לפני חודש התפטרתי מהעבודה בה עבדתי כשנתיים וחצי. בתור בן 21, כיום, שקיבל דיי הרבה תלושי משכורת, מיותר לציין ששמרתי רק מעטים. חודש עבר מאז התפטרתי והלכתי לחתום אבטלה ולחפש עבודה אך בביטוח לאומי אמרו לי שעל מנת לקבל דמי אבטלה, עלי להגיש להם 18תלושי משכורת. התקשרתי למקום עבודתי לשעבר וביקשתי 18 תלושי משכורת, אחת הנשים (שכחתי את תפקידה) אמרה לי שהחשב צריך לסדר את זה ועד סוף החגים הם ישלחו לי את זה. עכשיו מדובר פה ב- 18 הדפסים, לא דבר רציני. היום היא התקשרה אלי ואמרה שהוא אינו מוכן לעשות את זה בטענה שכבר קיבלתי את כולם (מה שלא נכון איך שלא יהיה). אין חוק האומר שהוא חייב לתת לי? משהו? חייב להיות משהו שיאפשר לי לקבל את אותם 18 תלושי המשכורת. בתודה מראש, יואב

יש חוק שמחייב לתת תלושי משכורת...

שאלה בנוגע לתלושי משכורת
שלום לכולם, שאלה לי בבקשה. לפני חודש התפטרתי מהעבודה בה עבדתי כשנתיים וחצי. בתור בן 21, כיום, שקיבל דיי הרבה תלושי משכורת, מיותר לציין ששמרתי רק מעטים. חודש עבר מאז התפטרתי והלכתי לחתום אבטלה ולחפש עבודה אך בביטוח לאומי אמרו לי שעל מנת לקבל דמי אבטלה, עלי להגיש להם 18תלושי משכורת. התקשרתי למקום עבודתי לשעבר וביקשתי 18 תלושי משכורת, אחת הנשים (שכחתי את תפקידה) אמרה לי שהחשב צריך לסדר את זה ועד סוף החגים הם ישלחו לי את זה. עכשיו מדובר פה ב- 18 הדפסים, לא דבר רציני. היום היא התקשרה אלי ואמרה שהוא אינו מוכן לעשות את זה בטענה שכבר קיבלתי את כולם (מה שלא נכון איך שלא יהיה). אין חוק האומר שהוא חייב לתת לי? משהו? חייב להיות משהו שיאפשר לי לקבל את אותם 18 תלושי המשכורת. בתודה מראש, יואב
יש חוק שמחייב לתת תלושי משכורת...
אבל הוא לא מחייב לתת אותם פעמיים. אבל נראה לי שכל מעביד סביר לא אמור לסרב לתת גם העתקים של תלושי משכורת אם העובד (או העובד לשעבר) מבקש את זה. זו לא הוצאה גדולה (ואם המעביד מתקמצן - אפשר להציע לו תשלום של כמה אגורות על כל העתק של תלוש. לכן, סירוב לספק תלושי משכורת (גם אם מדובר בהעתקים של תלושים שכבר נמסרו), יכול להיחשב להתנהגות בחוסר תום לב. במקרה הגרוע, אם שיחות שכנוע לא עוזרות - אתה יכול להגיש תביעה לביה"ד לעבודה ולבקש לחייב את המעביד לתת לך תלושי משכורת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה