שאלה בנושא המגמות

FeaR FactoR

New member
שאלה בנושא המגמות

תראו, כולם תמיד אומרים לבחור את מה שאני הכי אוהב. אני מתחבר יותר למחשבים ולצד התכנותי, אני לא טוב במעשי ולכן דרגתי ככה: אלקטרוניקה, חשמל, מכונות. משהו כאן קצת דפוק, לאלקטרוניקה צריך ציונים טובים אבל לי אין כאלה, לפחות לא במקצועות כמו ספרות [במיוחד], הסטוריה, לשון - כל אלה מורידים לי את הממוצע ל-70-75, אז אם אני לא יתקבל לאלקטרוניקה מה יוצא לי מכל זה? שאני מתקבל למשהו שאני מראש לא יהיה טוב בו?

Prince Yoni

New member
אהלן!

תראה, גם בממוצע ציונים כאלה יש סיכוי טוב שתוכל להתקבל לאלק', כמובן תלוי גם בציון המשמעת. וחוצמזה גם אם חלילה לא תתקבל לאלק', ההבדל בין חשמל לאלק' הוא מאוד מזערי, לומדים אותו הדבר עד י"א כולל, ורק בי"ב יש שינוי קטן במקצוע או שניים. בהצלחה!!! יוני

shimonev

New member
אני רוצה לדייק

עד כיתה י"א (כולל) לומדים אותו דבר בשני המגמות חשמל ואלק' ובכיתה י"ב לומדים הרוב אותו דבר רק ש מי שבחשמל לומד פיקוד ובקרה ומי שבאלק' לומד תקשורת וסיפרתית וככה בשעות אין הבדל

llljn

New member
תראו-

אני לא רוצה לערער על הידע שלכם או משו,פשוט- לא הגיוני שיהיו שתי מגמות עם אותם המקצועות לאורך כמעט כל הזמן,לא? לדעתי יש עוד הבדלים בין המגמות, אחרת לא היו מפרקים את המגמה חשמל-אלקטרוניקה(שהיתה בעבר) לאלקטרוניקה ולחשמל. בכל מקרה, לנו בהולץ אמרו שההבדל העיקרי הוא שבאל' לומדים יותר מחשבים וכיו"ב. זה נכון?

murzik3591

New member
זה לא נכון, המגמות זהות חוץ...

מכיתה יב כמו שכתוב למעלה. השוני נועד בעיקר למכללה ששם ההבדלים המהותיים בין שתי המלולים להנדסה, אגב בקשר למחשבים שמישהו כתב שם למעלה אני כבר לא זוכר אם זה בשירשור הזה או הכודם יש להבהיר שכמעט ולא קיים מחשבים. מחשבים יש רק באלקטרוניקה וזה גם רק מקצוע אחד במחזור שלי, מה שכן שמעתי שכיתות ט' & י' עכשיו ילמדו גם כמה שפות נוספות כגון: vbasic וc++ אז לא יודע מה איתם. אני רוצה רק להבהיר של"חשמל" אין כלל קשר למחשב!

baliti

New member
לשאלתך:

הציונים הנבדקים הם: מת', אנגלית, פיסיקה ולשון. כמובן שיש חשיבות גם לשאר המקצועות אך אלו שציינתי הם העיקריים. יש תמיד יוצאים מן הכלל ואם תוכיח את עצמך תמיד ייתכנו שינויים! בהצלחה לכווולם

eliranamar

New member
אם אתה אוהב מחשבים עזובב...

אח שלי אם אתה אוהב את המשמעת לך לראלי שם לומדים מחשבים אבל בכללי תעוף מהטכני כמה מהר שאתה יכול........

למעלה