שאלה בנושא ייעוץ והשמה

רעות HH

New member
שאלה בנושא ייעוץ והשמה

שלום לכולם, אני מסיימת בחודש זה את לימודי התואר הראשון בתחום מדעי החברה (סוציולוגיה, אנתרופולוגיה ומדעי המדינה). שלחתי קורות חיים למספר מקומות עבודה בתחום משאבי האנוש, ופניותיי נענו במהרה. רציתי לשמוע פרטים בנוגע לעבודה כיועצת השמה בחברת כוח אדם, מה כולל התפקיד? מה המשכורת הממוצעת בתחום? והאם בכלל הייתם מייעצים לי לפנות בכיוון זה, או שעם התואר שלי ניתן/עדיף לפנות לכיוונים מרתקים ומתגמלים יותר? תודה רבה, רעות.

QuickCV

New member
להיות יועצת השמה

הי רעות. ברכות על סיום התואר. שמחה לשמוע שהיו לך הרבה פניות בתקופה זאת. יש בפנייך כמה אפשרויות להתשלב בתחום (1) להכנס לחברה בתפקיד אדמינסטרטורית HR ואז להחשף לתחומים מגוונים במש"א אך ברמה האדמינסטיבית (2) להכנס לארגון או בית תוכנה מסננת קו"ח ומראיינת טלפונית (3) יועצת השמה בחברת כוח אדם (4) להכנס למכון אבחון בתחום ההשמה. בכללית, יועצת השמה היא המתווכת בין הארגון למועמדים. היא מרוויחה עמלת השמה על מציאת מועמד מתאים. טווח השכר משתנה בין חברת כוח אדם אחת לאחרת, ובכללית התנאים בחברת השמה להיי טק נחשבים טובים יותר. בשכיח השכר ההתחלתי נע בין שכר מינימום ל- 4K. מעל זה יש כמובן עמלות, אז מרוויחים טיפה יותר. בהמשך, יש סיכוי טוב לשיפור בשכר. אבל גם זה כמובן תלוי חברה. בגדול לעבוד בחברת השמה נחשב לאורינטציה מכירתית, מדידת תפוקות וכמויות ופחות ההבטים הרכים של אבחון. את היחידה שמחליטה מה מרתק עבורך. בהצלחה

למעלה