שאלה בנושא ליבות

ענבל164

New member
שאלה בנושא ליבות

שלום לכולם,

אני מתעניינת במחשב נייד של DELL שנפח הזיכרון שלו הוא 8GB, שמורכב מ-4 כפול 2. מאחר שמישהו אמר לי לא ללכת על צירוף כזה כי עדיף בחלק אחד (סליחה על הבורות שלי, אולי אני טועה במונחים), שאלתי בחנות ונאמר לי שאין דבר כזה 8GB בליבה אחת (או במעבד אחד), שפשוט לא קיים. האם תוכלו להאיר את עיניי בנושא זה?

אגב המחשב המדובר הוא זה:

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=21732

אשמח לשמוע חוות דעת עליו.

תודה רבה!

me12321

New member
אף פעם לא שמעתי על "עצה" כזאת

ונראה לי שזה סתם שטות. דווקא כרטיס זיכרון נוסף אמור להיות טוב יותר
אבל לא הייתי ממליץ לץ על מחשב נייד כזה גדול וכבד ובכלל לא הייתי ממליץ על דל.

bnayal

New member
אני מאוד אוהב דל ומרוצה מהשירות שלהם.

אבל לא אוהב את המחשבים מהסדרות הזולות. במחיר של המחשב שבחרת אפשר למצוא מחשבים מסדרת Vostro אבל עם מעבד I5. לא ציינת מה הדרישות שלך מהמחשב ככה שקשה להגדיר אם I5 מספיק לך או לא.
אני דווקא שמעתי בעבר שעדיף שני כרטיסים מאשר אחד גדול. אבל זה היה מזמן ולא ברור לי אם הטכנולוגיה היום שונה או לא. בכל מקרה סביר להניח שלא תשימי לב להבדל.
נ.ב
אין לי שום קשר לדל מלבד היותי לקוח מרוצה (גם ממחשבים ניידים, גם מנייחים וגם ממסכים).

bnayal

New member
אגב, מחזק את העצות בנוגע לגודל ולמשקל.

3.3 ק"ג ו17" מסך זה לא מחשב נייד אלא יותר כמו תחנת עבודה ניידת. לא היית רוצה לסחוב את זה יום-יום. אם זה רו הזמן יישב בבית \ במשרד על השולחן ולא יזוז זה משהו אחר, אבל אז אולי כדאי מחשב נייח

ענבל164

New member
תודה על התשובות!אבל זה אומר שיש דבר כזה

"כרטיס גדול"? של 8 למשל? כי מה שמעצבן אותי זה אם דבר כזה קיים, ובחנות אמרו לי שאין דבר כזה, רק כדי לשכנע אותי להחליט מהר לקנות.

bnayal

New member
כרטיס זכרון גדול? בטח שיש

יש כרטיסים של 2, 4, 8 ולדעתי גם יש כבר 16 אבל לא בטוח.
שימי לב שאם את קונ מחשב עם שני כרטיסים של 4 ותרצי לשדרג בעתיד מ8 ל16 ג'יגה זכרון תצטרכי להחליף את שני הכרטיסים. אם היום תקני כרטיס אחד של 8 ותרצי אח"כ לשדרג זה אומר רק להוסיף עוד כרטיס של 8.
אם זה מעניין אותך כדאי לבדוק כמה חריצי זיכרון יש למחשב ולוודא שיש לו לפחות שניים ולא רק 1 (לא נפוץ במחשבים חדשים לפי מה שידוע לי).

ענבל164

New member
זאת הייתה תשובה מאוד חשובה בשבילי.

תודה.

זה מכעיס אותי שהמוכר בחנות אמר בביטול "אין דבר כזה כרטיס של 8". הייתה לי הרגשה שהוא מסבן אותי.

ענבל164

New member
שנייה... זו דוגמה לכרטיס חיצוני.

האם יש גם כרטיס פנימי בגודל 8?

bnayal

New member
זה כרטיס פנימי לגמרי.

אנחנו מדברים על זכרון RAM, כן? לא על הארד-דיסקים.
לא ידוע לי על שימוש בזכרון חיצוני בתור זכרון RAM. זה בטח אפשרי בצורה כלשהי אבל לא זה המקרה כאן לפי מה שאני מבין ממך.

bnayal

New member
יש זכרון RAM ויש נפח אחסון מידע.

זכרון RAM הוא בעצם זכרון שמשמש את המערכת הפעלה ושאר התוכנות שרצות לשמירת מידע לשימוש מיידי. הוא צריך להיות מהיר מאוד כדי שלתוכנות יהיה גישה מהירה אליו. מחשב סטנדרטי מגיע היום עם 4GB זכרון בתור מינימום (מתחת לזה המערכת הפעלה תקרטע), 8GB מומלץ לטעמי ו16GB ומעלה למערכות שדורשות יכולות מתקדמות יותר (תכנון 3D למשל).
נפח אחסון הוא בעצם גודל ההארד דיסק שלך שעליו את שומרת קבצים באופן קבוע. הנפח הנדרש היום לתמונות \ סרטים \ מוזיקה הוא לא קטן בכלל ולדעתי מחשבים היום מגיעים עם 500GB נפח אחסון קבצים, מלבד הארד-דיסקים מסוג SSD שיקרים יותר ומהירים הרבה יותר אבל נפח האחסון בהם מוגבל יחסית.

אני דיברתי בכל השרשור הזה על זכרון RAM. נפח אחסון קבצים של 8GB הוא משהו שנפוץ בסמארטפונים של היום וגם שם זה נחשב נפח התחלתי כיום לדעתי. למחשב נייד זה ממש לא מספיק. לעומת זאת זכרון RAM של 8GB אמור להיות מספיק לגמרי גם למשתמש שדורש קצת יותר מהרגיל.

מקווה שהדברים קצת ברורים יותר עכשיו

בניה

ענבל164

New member
בניה, קודם כל תודה רבה על ההסבר הממצה.

שנית, אני הולכת לחפש את המפרט שקיבלתי ולבדוק את הדברים שוב. אחזור עם אישור שהבנתי.

חשוב לי לדעת שההוא בחנות לא עבד עליי!! (כמו שקורה במוסך)

bnayal

New member
אני מזדהה מאוד עם התחושה,

אני שונא ללכת לקנות משהו שאני לא מבין בו ולהרגיש שמרמים אותי.
חשוב לדעת מה קונים. בכל מקרה כשאת מתלבטת לגבי דגם ספציפי כדאי לשים כאן את שם הדגם עם קישור למפרט מדוייק כדי לקבל עליו ביקורת. ותזכרי שחנויות תמיד ירצו לדחוף לך קודם את המחשב שהם מנסים להיפטר מהמלאי שלו ולכן כדאי להתייעץ

me12321

New member
ניסיון של כמה שנים עם השירות המזעזע שלהם

היום לא הייתי ממליץ לאף אחד לקנות מחשב של דל, רק בגלל בעיית האמינות והשירות

bnayal

New member
אגב, גם עם אסוס היה לנו נסיון בסדר.

ההבדל הוא שבאסוס התיקון הוא לא במקום ולקח יותר משבוע עד שקיבלנו את המחשב חזרה מתיקון (אבל עם שליח הלוך-חזור).

me12321

New member
אין בעיה. אני חושב שמודדים אמינות

לא לפי אלו שמרוצים אלא לפי אלו שלא מרוצים והאם החברה עשתה דברים שלא מתקבלים. במקרה שלי עשתה כמה וכמה דברים כאלו שמבחינתי זה זבל של שירות

ענבל164

New member
בדומה לכך, החנות שביקרתי בה

שבה אמר לי המוכר על זה שאין דבר כזה 8 ג'יגה בכרטיס אחד, שזה תמיד 2 כפול 4, קיבלה ציון מאוד גבוה בזאפ.

למעלה