שאלה בנושא פחיות קולה מיובאות

רותי ת

New member
שאלה בנושא פחיות קולה מיובאות

יש לי מסעדה בת"א ואני יודע שיש סיטונאי שמשווק פחיות קוקה קולה שמיובאות מחו"ל (שאינן מיוצרות בארץ) לקחתי לניסיון כמות קטנה של פחיות ומצאתי : על הפחיות אין כיתוב בעברית. על הפחיות הנ"ל אין פקדון. הפחיות הללו זולות בכ % 40 ממחיר פחיות המיוצרות בארץ. לא מצאתי על הפחית תאריך תפוגה ברור. כאשר פניתי ליבואן בשאלות הוא נתן לי גלגל של 1000 מדבקות עם כיתוב בעברית על כל המדבקות תאריך זהה וכתוב בסעיף הרכיבים שיש שם ריכוז גבוה של פרוקטוז וסוכרוז. שאלותיי הם: 1. האם מותר לשווק פחיות ללא כיתוב בעברית ? 2. אם המדינה מעודדת קניה תוצרת הארץ מדוע היא מייקרת את מחיר הפחיות תוצרת הארץ במחיר הפקדון - ועל הפחיות המדוברות אין פקדון ? 3. מה זה אומר שיש בפחית ריכוז גבוה של פרוקטוז וסוכרוז ולמה אין את המרכיב הזה בפחית המיוצרת בארץ ? 4. מי ערב לי על תאריך התפוגה - אם הוא נותן לי גלגל מדבקות שאני אמור להדביק על כולם ? 5. תאריך התפוגה שהיה רשום שם הוא יותר מ12 חודשים - כאשר תאריך התפוגה של פחיות המיוצרות בארץ הוא מקסימום 5 חודשים - איך יכול להיות ? מה הסיפור פה

alondr

New member
פחיות מיובאות

שלום לך בתור אחד שמתעסק מדי פעם ביבוא מוצרים לארץ אנסה לתת לך תשובה על מספר משאלותיך 1 - אסור על פי החוק ליבא מוצרי מזון ללא מדבקה או הדפסה המפרטים את פרטיו בעברית - העניין הוא שהחוק די חסר שיניים - אתה מוזמן לסור לכך מעדנייה רוסית שכונתית ולראות מוצרים לא מסומנים 2 אותן פחיות יוצרו במקום בו כוח העבודה והחומרים מאוד זולים ולכן המחיר בהתאם. ישנה גם אפשרות שזהו סטוק שנקנה מחיסול או עודפים. אולי תגיד לנו איפה הן מיוצרות???? לכן על מוצר מיובא אינך יכול לגבות פיקדון כי הוא יוצר בחו"ל ץ אולם אפשר למחזר גם בלי לקבל את הפיקדון... זה עניין אקולוגי. 3 פרוקטוז וסוכרוז הם שני סוגים של סוכר - שכחתי את שיעורי הכימיה ואינני זוכר מאיזה צמח הם מופקים אך אלו רכיבים טבעיים שבארץ מופיעים תחת השם הכללי סוכר(במוצרים מיובאים מארה"ב למשל הם כן מופיעים כי ה F.D.A מאוד קקפדני בנושאים אלה ויש הרבה יותר פירוט לגבי הרכיבים מאשר סתם צבא מאכל או חומרי טעם וריח ומייצבים) 4 לגבי תאריך התפוגה הוא אמור להיות מוטבע על הפחית - לגבי זה אל תקבל שום תירוץ 5 ולגבי אורך חיים של מוצר - גם בארצות הברית קולה רגילה ובירה הם בעלי תוקף של שנה וכך גם בארץ לרוב המוצרים אורך חיים של כשנה. השוני הוא לגבי מוצרי הדיאט - שמכילים אספרטיים שלא מחזיק מעמד זמן רב לכן אורך חיי המדף שלהם קצר הרבה יותר. אלון

odedg

New member
ייבוא מזון

זה נכון שמי שעובר ברמזור אדום לפעמים מגיע יותר מהר כי הוא חוסך זמן, אך השאלה לאן הוא יכול להגיע... ככה גם פה. צריך וכדאי לבקש מהיבואן רשיון יבוא למשלוח אותו אתה מתכוון לקנות. אם לא תגן על עצמך, אתה עלול גם להתפס על ידי הרשויות (כי למשל המתחרה ממול ילשין עליך...) או חשוף לתביעות מלקוחות שיחטפו קלקול קיבה יותר או פחות תוכל לברר בשרות המזון, אולי עם דוגמה אחת, לטובתך!

למעלה