שאלה בנושא רעפים ......

eliav56

New member
שאלה בנושא רעפים ......

למישהו יש המלצה ליצרן רעפים בגוון כחול מחרס עדיפות לתוצרת הארץ תודה מראש

L7

New member
צבע דוהה

ראיתי בתים להם התקנו רעפים כחולים. הצבע דהה והפך למין אפור סתמי תוך שנים ספורות.. כל יצרן שתבחר- בקש לראות בית אחר עשר שנים לפחות.

צבע כחול ושמש ../images/Emo42.gif

היי אליאב אקדים ואומר שהפגמנט הכחול הוא הכי בעייתי הן מבחינת מחירו והן מבחינת דהייתו בשמש. כמובן שתלוי בסוג הפגמנט ועוד, אבל למשל בטיח פיגמנטי הכחולים דוהים ממש מהר. אישית, אני מאוד אוהבת לעבוד עם אקרשטיין בשל האיכות והשירות. אני יכולה לברר לגבי רעפים כחולים לעומת בתים ישנים והייתי ממליצה גם לך לשאול בחברה. ביום א´ אעשה כמה טלפונים למרכיבי גגות שאני מכירה ונראה מה ניסיונם ומה ראו בשטח. סתם, מתוך תחושה, לא נראה לי שהרעפים יהפכו ככ מהר לאפורים, אבל אני אברר

מאגר

New member
חיסרון לרעפי בטון מול חרסינה

אליאב היקר תרשה לי לחלוק על הערתך לגבי בידוד של רעפי חרס ורעפי בטון לרעפי חרס יש יתרונות רבים על רעפי בטון 1 . אילו בטון היה מקרר יותר הערבי היה שפ את המים בכד בטון ולא בחרס 2 . בטון מעבד במשך הזמן את צמיגות החיבור של החול והמלט ומתחיל להתפורר (ראה רעפי חרסינה משנות הארבעים ורעפי בטו מאותן שנים) 3 . רעפי בטון כבדיפ כמעט פי שלוש מרעפי חרס דבר שמצריך חישוב קונסטרוקיה אחרת מאשר לרעפי חרס 4 . בגלל הפרשי הטמפרטורה בארץ ובגלל היובש החזק אורך חיי רעפי בטון קצר יותר מאורך חיי רעפי חרסינה ומי שסיפר לך כי רעפי בטון מתאימים יותר לאקלים ארץ ישראלי היצלך למכור לך לוקש יותר גדול ממפעלי אסם

eliav56

New member
שלום דורון ...

שאתה מדבר על אורך חיים של רעף בטון על איזה אורך חיים מדבר ? 15-20 שנה או יותר מול חרס ? והאם אתה מכיר יצרני חרס המייצרים רעפים כחולים בלי לפשוט את הרגל

לא ישנתי כל הלילה....

סתאאאם! אבל הציק לי נושא הרעפים. אז צלצלתי למנכ"ל אחת מחברות הגגנות הגדולות בארץ (קשרים זה דבר חיובי...) וזהו סיכום הדברים: 1. אין שום דימיון בין רעפי הבטון הפריכים שיצרו בעבר לבין רעפי הבטון של אקרשטיין כיום!!! 2. אין שום הבדל בתכנון וביצוע קונסטרוקציה לגג רעפי חרס מול רעפי בטון. 3. הפרש משקל למ"ר בין החומרים: אקרשטיין כבד ב 20% בלבד. 4. מקור טענת הכובד הוא בכך שרעפי אקרשטיין גדולים יותר ומכאן שכל רעף כבד יותר מרעף חרס, אבל יש פחות רעפים במ"ר... הגגנים , כבד להם יותר להרים כל רעף, אז הם אוהבים פחות לעבוד עם אקרשטיין... 5. לגבי הגוון בכלל, לא היה ניסיון של דהיה. לגבי הגוון הכחול, היתה סידרה שהצבע השתנה דווקא לסגלגל ולא לאפור. החברה עמדה מאחורי מוצריה והחליפה את הרעפים על חשבונה. אגב, החברה שדיברתי איתה נתקלה רק פעם אחת בבעיה זו! לסיכום, אני מציעה לדבר עם חברת אקרשטיין ולשמוע איזו אחריות יש להם על הצבע הכחול ודהייתו. השרות שלהנם מצויין והם עושים הכל לשמור על שמם. וחוץ מזה חן ליפין עובד שם , לא סיבה טובה לקנות מאקרשטיין???? מקווה שעזרתי .

מאגר

New member
אורך חיים של רעף

כשאני מדבר על אורך חיים אני לוקח את הרעפי הבטון של שנות המישים מול רעפי החרס של אותה תקופה וראה החרס עדיין טובים ואילו ברעפי הבטון אינך יכול לגעת כי הם מתפוררים לך בידלגבי "תשובתה של אדריכלית סיגל צר לי אם כדאיות הקניה היא לפי מי שעובד בחברה שלא לדבר שהוא חתנו של גיורא אקרשטיין"
אבל לא קיים בטון הדקה גם בתוספת כל הכימיכלים שמוסיפים היום לבטון שהמלט לא יעבד מצמיגותו במשך הזמן בעמידה בשמש זה חלק מלימודי חוזק חומרים של בטון והמון ניסיון של שנים לגבי רעפים כחולים מחרס למיטב ידיעתי לא ניתן לעשות כי הצבע משנה את גווניו בתנור בזמן השריפה רך עם יעברו שליטת רעפי פורצלן אולי יוכלו להגיע לגוון אחד אחיד אבל לא ברדך השריפה ששורפים היום

רעפי בטון - הדגשה!!!

שלום דורון! אני חושבת שהתשובה שלי היתה קצת יותר מפורטת מאשר התייחסות ליחסים המשפחתיים של עובדי חברת אקרשטיין. מה קרה, אסור לתבל בקצת הומור??? (אז מה אם זה חרא הומור?) ואני חוזרת ומדגישה: אין להשוות בין רעפי הבטון של פעם ולבין רעפי הבטון המיוצרים ע"י חב´ אקרשטיין כיום !!!! אילו כמעט שני חומרים שונים לגמרי. אליאב לא ילך לקנות רעפים בני חמישים שנה וגם לא רעפים שמיוצרים בעזה (אם מייצרים עוד רעפי בטון פריכים) השאלה שלו היתה בין רעפים סטנדרטיים המיוצרים כיום . וברי קניה כיום. אולי תתחיל להשוות גם את הלבנים שייבשו בשמש לעומת בלוק איטונג???? חבל שמכל התשובה שלי התייחסת בעיקר למשפט היחיד שלא היה קשור לנושא... וההתייחסות היחידה שלך לנושא היא השוואה למוצר שאיננו קיים עוד.

מאגר

New member
../images/Emo92.gif לסיגל היקרה

חבל שאינך רואה את ההומור גם אני המשכתי באותו הומור ואפילו שמתי אותו בגרשיים אבל נעזוה את זה ונדבר לעינין בטון שעומד חשוף לשמש ביחוד בטון הדקה מה שניקראה (שטנאף בטון) הינו בטון שבגלל צורת עשיתו המלט מאבד מאחיזתו בחול וגורם להתפוררות החומר עם הזמן אין מה לעשות זו הכימיה של הבטון ומאחר וגן יש חיסכון קטן במלט המצב גרוע יותר ממה שאת חושב ובתור אחד שעבד והיה בעל מפעל למוצרי מלט ובטון שאביו של אותו מפעל או יותר נכון בית מלאכה היה מורו ורבו של מר צי אקרשטיין ז"ל אני יכול להגיד לך שכל מילה היא בדוקה היטב לפני שהיא נכתבת לצמנט יש כימיה ונגדה אי אפשר ללכת
ו

אחי היקר, דורון

אנחנו רק מתווכחים במישור מקצועי. ומכובד הדבר שהדעות חלוקות. וגם אם מתלהטים קצת היצרים, הרי השואל יוצא נשכר מכך. בכלל, אני חושבת שזה מה שחביב בעיניי בפורום הזה. הלהט. אנשים באמת משקיעם מעצמם בתשובות. ובאמת רוצים להעניק את התשובה האולטימטיבית לשואל. אני מקבלת את דבריך על סמך ניסיונך. אבל שומרת לי את הזכות לא להסכים ... חשוב שאליאב קיבל דעות, מחלוקות, ושאלות לברר אצל היצרנים. אנחנו את שלנו עשינו ודווקא מתוך ההתלהטות המילולית. קובי (BOLDER) הציע לסיע ליוון לזרק רעפים. מתאים לי!!!!!!!! עם קצת אוזו, סופלקי ופירות ים אני מוכנה לזרוק רעפים על מי שרוצה. שרק נמשיך ככה. באמת יש לנו פורום מצויין. ןשימותו כל הקנאים. יום טוב לך, אחי.

רעפי חרס, דורון, רעפי חרס!!!

היי דורון החומר הוא חרס ולא חרסינה (אותו מקור, אך החרסינה יותר טהורה ונשרפת בטמפ´ גבוהה יותר) מה שכתבת לא ברור לי לחלוטין. על חלק מן הדברים אני חולקת, אבל אולי פשוט לא הקדשתי לכך יותר מידי מחשבה. אז ככה... 1. בעולם הקדום (ערבי, רומאי והודי...) לא הכירו את הבטון מאחר וזהו מינרל שלא נמצא בכל מקום... אז זו לא ממש סיבה למה רעפי בטון פחות בשימוש. 2. לדעתי אין להשוות בין רעפי הבטון שהיו עושים בעבר ואשר בדרך כלל לא עברו אשפרה טובה או בכלל לא, לבין רעפים תעשייתיים העומדים בעומסים גדולים הרבה יותר עקב תוספים לתערובת הבטון ואשפרה נכונה. 3. אתה אומר שבגלל הפרשי הטמפרטורה בארץ קורה משהו לבטון???????? אז מה עם העמודים שלנו? והבלוקים??????. הכל עומד להתמוטט עלינו? וחוץ מזה, להוציא את המדבר, הפרשי הטמפרטורה בארץ לא נחשבים קיצוניים לעומת מקומות אחרים בעולם. 4. צריך לקחת בחשבון גם את העלות של רעפי הבטון מול העלות של רעפי החרס המיובאים ברובם מחו"ל... 5. אגב, מה לדעתך המשקל של מ"ר גג רעפים מבטון ומחרס? (שיפוע 40 אחוז לא יותר.) ומה לדעתך ההבדל בעלויות תכנון קונסט´ בין גג זה למישנהו?

לפני שתתחילו לזרוק אחד לשיני רעפים

אני חושבת שאין בעיה ליצר רעפים ממרכיבי בטון...תחשבו, שאיזה חומר עדין ויפה ה- GRC ! מלט לבן וסיבי זכוכית, בתבניות מדויקות ממתחת...גם אפשר לערבב פיגמנטים. אינני יודעת, אך עושים רעפים באקרנשטיין, אבל עקרונית, אפשר בהחלט לעשות מוצר טוב.

ארזגר

New member
גיברת מנהלת אדר´

את כתבת: ". בעולם הקדום (ערבי, רומאי והודי...) לא הכירו את הבטון מאחר וזהו מינרל שלא נמצא בכל מקום... אז זו לא ממש סיבה למה רעפי בטון פחות בשימוש. 2. לדעתי אין להשוות בין רעפי הבטון שהיו עושים בעבר ואשר בדרך כלל לא עברו אשפרה טובה או בכלל לא, לבין רעפים תעשייתיים העומדים בעומסים גדולים הרבה יותר עקב תוספים לתערובת הבטון ואשפרה נכונה. 3. אתה אומר שבגלל הפרשי הטמפרטורה בארץ קורה משהו לבטון???????? אז מה עם העמודים שלנו? והבלוקים??????. הכל עומד להתמוטט עלינו? וחוץ מזה, להוציא את המדבר, הפרשי הטמפרטורה בארץ לא נחשבים קיצוניים לעומת מקומות אחרים בעולם. " אז נתחיל מכך שהצמנט הוא חומר אדמה( חרסיתי) שרוף בתנור פעמיים. תוכלי להתעמק על צמנט כאן
בכל אופן, לגבי סימני השאלה על התפוררות בטון... בטון רגיל מתפורר עם הזמן, ולכן מצפים אותו בציפוי כלשהו כמו טיח, ריצוף או חיפוי. אפשרות אחרת היא שמוש בחומרים משפרי תכונות כמו בי גי בונד או סתם דבק פלסטי. רעפי בטון אמורים להיות שונים מרעפי חרס בתכונות תרמיות, שהן חשובות למשק האנרגיה של בית עם גג רעפים. ובכלל, יעוד גגות רעפים הוא לשלג. תופעת הבתים עם הגג רעפים הוא תמוה ומכוער, שלא לדבר על כך שזה פתח לצרות רבות, החל מחימום המבנה בקיץ החם כאן וקירור המבנה בחורף וכלה ביונים שחודרות (עם חיות המחמד שלהן) לחלל הגג, דרך חדירות מי גשמים כתוצאה מרעף שבור. *במזרח התיכון בונים עם גג שטוח!!!!! *גם הטיפול בדוד שמש מסתבך כתוצאה מגג רעפים.

פ123

New member
בטון ללא מוסף מתפורר? - קצת ../images/Emo12.gifלא|?

יא אלוהים....אתה לא באמת מאמין במה שכתבת???? נכון? תגיד לי בבקשה שהתבלבלת, שהיה מאוחר, שהשד יודע מה ב ב ק ש ה

מאגר

New member
../images/Emo91.gifרעפים בצע כחול

ראשית ברצוני לישע אותך כי אין רעפים בצבע כחול רק בבטון לגבי הנושא עם בון או חרס קיבלתה בפורום ארכי ג´ב בפרוט מלא ראה את הכתוב שם

BOLDER

New member
תעברו ליוון ותתחילו לזרוק רעפים

המון פלפל בשירשור אבל ממש נחמד הרעפים מחרס - טובים המגבלה- שבר מהיר ועמידות נמוכה לנגיפה. רעפי צמנט- אין להשוות לרעפי שנות ה-50 . זה לא אותו רעף ולא אותה טכנולוגית ייצור והם טובים! הבחירה היא רק אסטטית כלומר מה שהקונה יבחר בלי ללכת מכות (מילוליות...) עם יועצינו הטובים
. וכן ניתן להשיג רעפים טובים מחרס גם בארץ הכוללים תו תקן ממת"י המפעל בב"ש ולא אנקוב בשמו מפאת פרסומת.... חמוד קובי

אם אני לא טועה זה אופקים

ולמפעל קוראים טרה קוטה אופקים ויש להם אולם תצוגה במגרשי התערוכה הישנים. וגם מנהל מאוד נחמד וישר שקוראים לו יהושוע. אחרי שטחנו את חברת אקרשטיין על היחסים המשפחתיים שלהם, רק הוגן יהיה לציין מפעל ישראלי נוסף עם מוצרים מצויינים ושרות נפלא. ממליצה לכולם לגשת לאולם התצוגה. יש כדים, לבנים לבניה וחיפוי, מרצפות, פריקסטים וכמה רעיונות יפים בעיצוב של האולם. ואתה , קובי, תותח על!!!! נ.ב. אולי בעצם יש גם מפעל בבאר שבע?

eliav56

New member
חנות המפעל במגרשי התערוכה הישנים...

נסגרה נכון לביקור בשבוע שעבר את מכירה מקום אחר ?

למעלה