שאלה בקשר לדמי אבטלה

מצב
הנושא נעול.

אביטלתל

New member
שאלה בקשר לדמי אבטלה

שאלה בקשר לדמי אבטלה
שלום, התפטרתי מהעבודה לפני כשלושה שבועות לפי האתר של ביטוח לאומי מגיעים לי דמי אבטלה ל 100 ימים לאחרונה עלתה הזדמנות לפתוח עסק קטן ועצמאי העסק לא דורש השקעה כספית גדולה השאלה שלי האם יש דרך לקבל את דמי האבלטה בשילוב עבודה חלקית ?

אם הבנתי נכון, את זו שהתפטרה

שאלה בקשר לדמי אבטלה
שלום, התפטרתי מהעבודה לפני כשלושה שבועות לפי האתר של ביטוח לאומי מגיעים לי דמי אבטלה ל 100 ימים לאחרונה עלתה הזדמנות לפתוח עסק קטן ועצמאי העסק לא דורש השקעה כספית גדולה השאלה שלי האם יש דרך לקבל את דמי האבלטה בשילוב עבודה חלקית ?
ככלל, מי שמתפטר ללא הצדקה יהיה זכאי לדמי האבטלה רק לאחר תקופת המתנה של 90 יום. לכן, אלא אם כן התפטרותך נבעה מהרעת תנאים מוחשית, או אלא אם המעסיק סיפק לך מכתב פיטורים למרות שאת זו שהתפטרה, הרי שלא תהיי זכאית לדמי האבטלה בשלושת החודשים הקרובים. האם זה משפיע על החלטותייך? כעיקרון, גם אם תעבדי בעבודה חלקית אחרת, תהיי זכאית לדמי אבטלה, אולם, הכנסתך מהעבודה החלקית תנוכה מסכום דמי האבטלה שתקבלי. בהצלחה.

אביטלתל

New member
אני אכן התפטרתי

ככלל, מי שמתפטר ללא הצדקה יהיה זכאי לדמי האבטלה רק לאחר תקופת המתנה של 90 יום. לכן, אלא אם כן התפטרותך נבעה מהרעת תנאים מוחשית, או אלא אם המעסיק סיפק לך מכתב פיטורים למרות שאת זו שהתפטרה, הרי שלא תהיי זכאית לדמי האבטלה בשלושת החודשים הקרובים. האם זה משפיע על החלטותייך? כעיקרון, גם אם תעבדי בעבודה חלקית אחרת, תהיי זכאית לדמי אבטלה, אולם, הכנסתך מהעבודה החלקית תנוכה מסכום דמי האבטלה שתקבלי. בהצלחה.
אני אכן התפטרתי
אבל לפי מה שהבנתי מקריאה פה בפורומים יש סיכוי שזה ייחשב התפטרות מוצדקת ילדתי לפני כשנה, לפני חצי שנה חזרתי לעבודה ב 75% משרה, והתפטרתי בעקבות דרישה לחזור לעבוד המשרה מלאה, וזה אומר 10 שעות ביום אין לי מכתב פיטורין מה שאת אומרת על עבודה במשרה חלקית במקביל לזכאות לדמי אבטלה, באמת משנה את המצב איך אני יכולה לברר את הפרטים המדוייקים ולדעת האם זה מתאים למצבי ?

שיר ורד

New member
את יכולה לשאול בביטוח הלאומי

אני אכן התפטרתי
אבל לפי מה שהבנתי מקריאה פה בפורומים יש סיכוי שזה ייחשב התפטרות מוצדקת ילדתי לפני כשנה, לפני חצי שנה חזרתי לעבודה ב 75% משרה, והתפטרתי בעקבות דרישה לחזור לעבוד המשרה מלאה, וזה אומר 10 שעות ביום אין לי מכתב פיטורין מה שאת אומרת על עבודה במשרה חלקית במקביל לזכאות לדמי אבטלה, באמת משנה את המצב איך אני יכולה לברר את הפרטים המדוייקים ולדעת האם זה מתאים למצבי ?
את יכולה לשאול בביטוח הלאומי
אבל תשובתה של גליה נכונה. הביטוח הלאומי ינכה מדמי האבטלה המגיעים לך את הכנסתך המדוווחת לאותו חודש.

בהחלט יתכן שזה יאושר אבל לאו דווקא

אני אכן התפטרתי
בהחלט יתכן שזה יאושר אבל לאו דווקא
בגלל היותך אם, אלא יותר בגלל שינוי המשרה שבה עבדת. אני לא יודעת אם במכתב ההתפטרות ציינת את סיבות ההתפטרות. אם לא, זה קצת מקשה. בכל מקרה כשאת פונה לביטוח הלאומי, צייני בפנייתך שמשרתך הורחבה וכי יש בכך משום הרעת תנאים. אולי תוכלי לקבל גם מהמעסיק מסמך שבו הוא מציין כי הוא ביקש להגדיל את משרתך ואת הבהרת שאינך יכולה לעשו זאת ולכן התפטרת. זה יכול לסייע. בנוסף צייני את עובדת היותך אם ושהתפטרות נבעה מחוסר היכולת לשלב בין המשרה המלאה החדשה לטיפול בתינוק. אני מקווה שזה יספק אותם ושהם יאפשרו לך דמי אבטלה מידיים. לגבי מה שקראת בפורום: דובר על מי שילדה והתפטרה במהלך 9 חודשים מיום הלידה, לצורך טיפול בתינוק. התפטרות כזו היא התפטרות שתחשב כפיטורים ומכאן יש זכאות לפיצויים ולדמי אבטלה. התפטרות שלך אינה מתבצעת 9 חודשים מיום הלידה ועל כן היא אינה נכנסת תחת ההגדרה של התפטרות לצורך טיפול בילד. מכאן ההבדל ולכן עליך לפעול בטענה של הרעת תנאים (שינוי היקף משרה יכול להיחשב הרעה). בהצלחה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה