שאלה בקשר לראיונות בצה"ל

genee

New member
שאלה בקשר לראיונות בצה"ל

היי, אני לומד מחשבים ומתמטיקה וכבר מתקרב לסיום התואר. הוזמנתי ע"י צה"ל ליום ראיונות שהוא עורך כדי לקבוע את השיבוץ. האם מישהו יודע מה קורה ביום הזה ? מה שואלים ? האם יש מבחנים מעשיים? ובאיזה הקף ? ירון

G.O.D

New member
אז ככה:

גם אני זומנתי לאותו יום בדיוק... גם באותו מקצוע. מקורות יודעי שם ודבר מסרו לי שזהו סדר היום: מגיעים לבקו"מ שמה במדור עתודה יתנו לך את הקרוי בלשון העם "טופס טיולים" בו רשומים כל המקומות אליהם אתה צריך ללכת. מקומות אלו הם ביתני החילות השונים המעוניינים בך כחייל אצלם (חיל הים-אויר-חימוש-מודיעין וקשר) בכל ביתן יערך לך ראיון. אורך הראיון תלוי במספר גורמים: 1) כמות התקנים שיש להם לאנשים כמוך 2) הרצון שיש להם בך 3) קורות החיים שלך שאני מקווה ששלחת להם מבעוד מועד 4) הפרצוף שלך... (סתם
) המלצתי לך ידידי היקר, תנסה להרשים בכל הראיונות אל תחפף איפה שלא ניראה לך כי בד"כ זה לא עובד ובסוף נידפקים. ואולי תיזכה ליראות אותי ביום הראיונות (חפש מרכבה יורדת מן השמיים) בהצלחה, G.O.D

אבשי ג

New member
עוד קצת מידע...

מה שקורה זה שמגיעים למדור עתודה שזה נמצא על הכביש הראשי של בסיס תל השומר מצד שמאל אחרי השקם הגדול. שם מתכנסים כולם ותוך כמה דקות מגיעה ריקי גולן (או מה שנקרא בעגה המקומית ריקי הקטנה (היי ריקי, מה המצב אחותי)) ולוקחת אותכם למקום מיוחד בתוך הבקו"ם של תל השומר שבמחזורי גיוס רגילים כתיקונם משמש לבדיקת רפואית של מלש"בים, שאגב, זה בניין יפה, חדש ומצוייד, שם יש חדר המתנה גדול ומרווח ומסדרום ארוך עם תאים ששם יושבים נציגי החילות (או "סמכויות" כמו שריקי אוהבת לקרוא להם) ויראינו אותכם. ועכשיו הפסקה קטנה למילה טובה על המדור: באמת שהיעילות שלהם השתפרה. אין מריחות, הכל מתוקתק, כל העיכובים שהיו ביום הראיונות שלי למשל נבעו מאיחורים של המראיינים ולא מחוסר ארגון של המדור. מבחינתם הכל דפק כמו שעון והיה מתוקתק לחלוטין. או קיי, אז מתכנסים בחדר ושם ריקי מסבירה מה יהיה ביום הזה. "ואפילו אם קראתם בפרום של אבשי שיש מקום לא טוב, אל תנסו להרשים אותם לרעה ובלה בלה בלה..." (סתם ריקי, אל תתבאסי, אני מת עליך, את אחלה) כעקרון, באמת יש למדור את יכולת השיבוץ הכמעט בלעדית כמו שהם אוהבים להגיד (ובצדק). אבל, יש יחידות שאם הם יבקשו אותך לא יעזור בית דין ואתה תגיע אליהן. כמו מודיעין למשל שבאים עם איזה פסיכולוגית ארגונית (אזרחית) ששואלת אותך שאלות על המשפחה ועל הילדות וגם הם מביאים צוות של "מדענים" ששואלים אותך על החומר הנלמד ומתקילים אותך בשאלות...(ממש לא קלות אגב, אותי שאלו אין לבנות מערכת שתכוון קולט שמש סולארי של לוויין לכיוון השמש באמצעים אופטיים) והם גם עושים טופס מיוחד להם ומבקשים למסור אותו ישירות אליהם והם גם לא מוסרים את טופס העדיפויות שלהם למדור אלא לוקחים אותו איתם...בקיצור, עושים מה בראש שלהם. אז חוץ ממודיעין, אותי אף אחד לא שאל על החומר הנלמד, חוץ ממפא"ת ששאל אבל זה היה בתחום הפרוייקט וזה היה יותר מעניין בתחום ההתמחות שלי ופחות מלנסות לבחון אותי. זהו פחות או יותר. יש ארוחת צהריים באמצע, מומלץ לדלג עליה לכיוון הבורגר קינג בשקם הסמוך (יש להם אחלה בורגר בג´אבטה, שווה לבדוק) ומי שלא סיים עד אז ממשיך את הראיונות אח"כ. זהו. תהנה!

למעלה