שאלה בקשר לתוצאות בדיקה שביצעתי

yoni1977

New member
שאלה בקשר לתוצאות בדיקה שביצעתי

שלום רב אני נשא של הפטיטיס B+D במשך כ5 שנים ורק לפני כשנה התחלתי טיפול בנושא . לפני כחודשיים הגעתי לבי"ח סורוקה לפורפ' אודס אשר לאחר ביופסייה ,גסטרו והתייעצות עם מומחים אחרים החליט כי עליי להתחיל טיפול בזפיקס (כל יום כדור אחד) במהלך הטיפול נתבקשתי לבצע בכל חודש בדיקת דם תוצאות הבדיקה הראשונה שביצעתי (כשבוע וחצי מהתחלת הטיפול) היו urea -32,glucose-79,creatinine(s)-0.85,bilirubin-total-1.7.bilirubin direct-0.3, ast (got)-42,alt (gpt)-53,alkaline phosphatase-72,ggt-111,ldh-454,ck-317, na (s)-142.3,k (s)-5.2,calcium (s)-9,phosphor (s)-4.7,cholesterol-262, triglycerides-98,hdl-chol -74.6, ldl-chol-167.8,vldl-19.6 לאחר כשבועיים מהבדיקה הזו ביצעתי בדיקת דם נוספת שבה התוצאות שונו לחלוטין ואלו הן urea -24,glucose-91,creatinine(s)-0.72,bilirubin-total-1, ast (got)-26,alt (gpt)-30,alkaline phosphatase-68,ggt-45,ldh-325,ck-269, na (s)-141.2,k (s)-3.9,calcium (s)-10,phosphor (s)-4.1,cholesterol-167, triglycerides-109,hdl-chol -50.8, ldl-chol-94.4,vldl-21.8 לסיכום שאלתי היא א. מה זה בדיוק CK שהיה גבוה בשני הבדיקות ב. מה הוביל לירידת GGT שהיה גבוה בבדיקה הראשונה וירד בכמעט חצי בשנייה (כמו כן מה זה GGT) ג. האם התוצאות של הבדיקה השנייה מציינות כי הכדור באמת עוזר אוו שמא להיפך ד. סליחה על המכתב הארוך והמייגע ה. אשמח מאוד לקבל את תשובתך ו. תודה רבה רבה

הפטיטיס B ו D

יוני שלום רב הפטיטיס מתבטאת לרוב בעלית ערכי GOT ו GPT שסהכ יציבים ונמוכים אצלך לרוב GGT אינו בטוי להפטיטיס אלא או לטיפול תרופתי, או לאלכוהול או לכבד שומני ( האם איבדת חלק ממשקלך?) בכל מקרה התוצאות בכוון טוב ולא ממליץ להיות מודאג באשר ל CPK הוא אכן גבוה ומקורו בשריר ( שריר הלב, שרירי השלד, הסרעפת מערכת העיכול) והוא עולה גם הירידת פעילות בלוטת התריס ובעקבות מאמץ גופנו ממליץ לבצעי ברור, לא לדאוג ( אם המקור היה הארוע חריף בלב הוא היה יורד בבדיקה השניה)ואין לו קשר למחלות כבד

yoni1977

New member
תודה רבה בכל אופן אני מגיע אלכם

בספטמבר מיכוון שביקשתי (מהצבא - אני איש קבע) אישור לקבלת חוות דעת נוספת מקווה שכך אוכל לדעת יותר מה קורה אצלי בנוסף השבוע הייתי אצל פרו' אודס והוא (לאחר מבט בבדיקות הדם) המליץ לי על המשך הטיפול בזפיקס שאלתי היא א. כמה זמן עוד הצטרך להשתמש בתרופה? ב. האם יש סיכוי שבשלב מסויים הנגיף יעלם? ג. הכדורים עומדים להיגמר לי ועל שאקבל את החדשים יקח פרק זמן של שבועיים האם זה מסוכן? ד.איבדתי חלק ממשקלי בעקבות דיאטה וכמו כן מעולם לא היה לי ארוע בלב ה. תודה

למעלה