שאלה דחופה

שמש47

New member
שאלה דחופה

כשאני מגיעה למיון למשל בבית חולים פרדסיה ולאחר איבחון אומרים לי שאני צריכה להתאשפז ואני לא מסכימה למרות שהגעתי מרצון. האם הם יכולים לחייב אותי להתאשפז? ואם כן לכמה זה ? תודה

אישפוז כפוי

בשביל להוציא הוראה של אישפוז כפוי, פסיכיאטר מומחה שבדק אותך צריך להחליט שיש לך מחלת נפש, את במצב פסיכוטי פעיל, הוא מעריך שאת מסוכנת לעצמך ו/או לאחרים ושאת סירבת לאופציה של אישפוז מרצון. הוא מעביר את המלצתו לפסיכיאטר המחוזי ואז מתקבלת ההחלטה. מבחינה מעשית, הסיכוי שזה יקרה לך מאד נמוך. מי שמגיע מרצונו לבדיקה ומעוניין לקבל טיפול לא נכפה עליו אישפוז.

Sedna

New member
שאלה נוספת בהקשר זה

האם ניתן לכפות אשפוז במוסד פסיכיאטרי במקרה של בחורה צעירה, שניסתה להתאבד, נכשלה בכך וכעת מסרבת לקבל טיפול פסיכולוגי? בהנחה שמדובר בבחורה שנמצאת במצב נפשי מאוד קשה ויש חשש שתנסה שוב להתאבד - האם ניתן לכפות עליה אשפוז או מתן תרופות? תודה

Sedna

New member
שכחתי לציין

הבחורה שעליה מדובר אינה קטינה (בת 23), ללא עבר של אשפוז או אבחנות של מחלות נפש, ללא בעיה בריאותית פיזית המגבילה תפקוד יומיומי. כמו כן לא מדובר בבחורה שמהווה סכנה לאחרים (אינה אלימה) אלא רק לעצמה. השאלה האם ניתן לכפות עליה אשפוז או מתן תרופות, ויותר ספציפית האם המשפחה שלה יכולה לחתום על איזשהו טופס שיכפה עליה אשפוז אם ירצו בכך, למרות שאינה קטינה וכבר אינה באחריותם ע"פ חוק. תודה

בשביל לכפות

אישפוז או טיפול תרופתי פסיכיאטר מומחה צריך לקבוע שהבחורה נמצאת במצב פסיכוטי, כלומר אין לה תובנה למצבה. את מוזמנת לקומונה שלי להמשך השיחה.

למעלה