שאלה דחופה

wiliamsit

New member
שאלה דחופה

איךנכנסים מהאתר הראשי של בר אילן, למערכת אלפא? לחפש חומר?

מיקי*

New member
מצטער לא ראיתי את ההודעה.

היו לי יומיים עמוסים חבל"ז שלא נכנסתי לפורום. אם את לא מתכוונת למערכת אלף של הספריה אין לי מושג על מה את מדברת. בכל מקרה תפני במסרים אם צריכה עזרה נוספת או דרך האייסיקיו. שבת שלום

rmoses1

New member
את מתכוונת למערכת אלף ?

שיש שם את רשימת הספרים ? אם כן, אז יש לך את המערכת המעודכנת יותר שאפשר להגיע אליה כאן. אם את רוצה דווקא את המערכת אלף המקורית - יש אפשרות אבל הורידו את זה מהאתר, ואפשר רק בצורה מסובכת משהו (שכוללת גם התקנת פונטים עבריים מיוחדים). מצד שני, ייתכן שאת מתכוונת למשהו אחר בכלל ??? ראובן

rmoses1

New member
אז ככה... וזה קשה! ../images/Emo13.gif

שלב ראשון, את צריכה לבדוק אם מותקנת אצלך תוכנת "היפר טרמינל". אפשר להתקין אותה מהדיסק של הוינדוס. התחל-הגדרות-לוח הבקרה-הוספה הסרה של תוכניות-התקנת וינדוס (למעלה) ואז מתוך "תקשורת" לבחור היפר טרמינל, לאשר ולהפנות אותו לדיסק של וינדוס אם הוא לא מוצא לבד. שלב שני: התקנת הפונטים בעברית - אם את רוצה לראות את העברית את צריכה להתקין פונטים מיוחדים שאפשר להוריד מכאן. אחרי הורדת הקובץ יש להתקין אותו לפי ההוראות שבדף (אם זה לא אפשרי אפשר לגרור את שני הקבצים שמסתיימים בTTF ישירות ללוח הבקרה-פונטים) שלב שלישי: אחרי שהתוכנה והפונטים מותקנים, מפעילים אותה (התחל-תוכנות-עזרים-תקשורת-היפר טרמינל) והוא נותן לבחור שם להתקשרות חדשה - לבחור סתם שם ולאשר. במסך הבא בהתקשר באמצעות (connect using) לבחור את tcp/ip winsock ובשם של הHOST לכתוב: aleph.biu.ac.il ואת הפורט להשאיר על 23 (או המספר שמופיע שם) ולאשר. בחלון שנפתח לכתוב בUSER: aleph וללחוץ על אנטר. אז הוא נכנס לאלף הישן והטוב. אבל בזה לא תמו הצרות: הולכים ל-VEIW -> FONT -> בוחרים את web hebrew ומאשרים. אח"כ בשביל לעבור לעברית רושמים ? ולוחצים על אנטר ואח"כ רושמים heb ואנטר ואז זה האלף המיוחל... ראובן נ.ב. תגידי לי אם הכל בסדר...

למעלה