שאלה הלכתית

לייבלע

New member
שאלה הלכתית

קודם כל אני חדש - לא מאמין למראה עיני פורום של תורה , שמח להצטרף . . . יש לי שאלה שמציקה לי זמן רב אשמח אם מישהו יעזור בעניין - ידוע שצריך גביע או כלי כלשהו לקידוש והבדלה , אז אני שואל מה קורה עם כוס חד פעמית כי יש הרבה שכאשר הם עושים על כוס חד פעמית הם לוקחים 2 כוסות . השאלה מאיפה המקור לזה האם יש צורך בזה ? האם זה מועיל ?

תשובה...

העניין של פסול כוס חד פעמית היא, משום שהיא לא נקראת כוס משום שיש בה שימוש יחיד ואח"כ נזרקת, ולעומת זאת כוס לקידוש והבדלה אמור להיות כוס חשובה... (כך שמעתי דעה שאוסרת...) העניין של 2 כוסות, אנלא יודע אם זה מועיל, כי אם כוס אחת לא מועילה אז 2 לא כל שכן שלא יועילו?! כנלע"ד...

לייבלע

New member
לא הבנתי

הרי עד שזורקים את הכוס היא נקראת כוס . אתה הרי לא תגיד שאתה שותה בפלסטיק , בפרט בימינו אנו שרובם משתמשים בחד פעמי דרך קבע , אז מדוע אין זה נחשב כוס ?

mgb

New member
שאלה הלכתית

בס"ד שלום לך! ברוך הבא לפורום "תורה שבעל פה" שמח אני מאוד לקבל את פניך בפורום! ברצוני להפנות את תשומת לבך שאין פורום זה מיועד לשו"ת הלכתי אלא עניננו בעיקר דיונים בסוגיות תלמודיות, מדרשי חז"ל, אגדות חז"ל, עיונים בספרי מוסר והשקפה, למידת אורח חיי חז"ל בתלמוד וכו'. עבור שאלות הלכתיות הוקם בעזר הי"ת פורום "שאל את הרב", אשמח אם תשאל שם את שאלתך החשובה ואחד מחברי הפורום ישמח להשיב לך! מראש מתנצל אם כב' נפגע מקווה להבנה ולשיתוף פעולה! בברכה חמה

לייבלע

New member
חלילה לא נפגעתי

לא הייתי מודע לפורום הנ"ל שציינת ,חשבתי שפורום זה הינו היחידי התורני כאן , אני די חדש בפורטל הזה - מקוה שאתה מבין . תודה בכל אופן על ההתייחסות ועל ההפניה .

mgb

New member
תודה רבה ויישר כוחך! אבל >>

בס"ד נשאלה שאלה הלכתית ובהתאם לכך עניתי.. בברכה

שוחר1

New member
אני יודע, ההערה שלי לא הייתה

כביקורת, אלא רק כמידע לגולש החדש, שלפחות יגלוש בפורומים "הטובים" לדעתי

למעלה