שאלה? המלצות? משאבות חלב

../images/Emo22.gifשוב אני מוסיפה תגובה

לגבי עגלות: אני קניתי עגלה 3 גלגלים קלה אך לא ניתן לסגור אותה הרמטית לנסיעות וגם צריך תא מטען גדול באוטו !!! בידקי זאת לפני. נדנדה בהחלט מומלצת..רוי נרדם בה. מנשא בייבי ביורן: רוי לא ממש אוהב כי לעומת המנשא שנקשר (מינסארי) בו הוא שם את הידיים איך שבא לא ..ואפילו הוצאת הגרפסים קלה לו יותר. אנגל קר (בייבי סנס) מומצץ לדעתי לקצת שקט נפשי כדאי להרגיל למוצץ די מוקדם כדי שהשדיים לא יהפכו למוצץ קבוע תנסי את כל הסוגים עד שתראי מה עדיף גליכל עזר לרוי יותר מגרפווטר אך הבנתי כי ישנם תינוקות שזה עשה להם עצירות. good luck

כמה שאלות

קודם כל לגבי מיטה למרות שדווקא התכוונתי לקנות אני אשמע בעצתכן ואוותר על זה בשלב זה - אני קונה עריסה, לא בטוחה לכמה זמן זה יספיק אבל אוכל לקנות את המיטה אחר כך. לגבי בגדים, בינתיים קניתי קצת חליפות בסייל שהיה באולד נייבי, אוברולים עם תיקתקים לכל האורך, כמה בגדי גוף, גרביים ושני פליסים עם ריצ´רץ´... יש להם סייל מטורף (גם אונליין) בשלושה וחמישה דולר לפריט. יש לי עוד כמה דברים שרציתי, בעיקר כמה חליפות עם רגליות שמצאתי באמזון (של קארטר´ס) ואני חושבת שאני אעשה משם עוד הזמנה. מהארץ ביקשתי שיביאו לי גופיות מעטפת ורגליות, אני מקווה שזה יספיק ושאני לא אכבס 24 שעות ביממה. נדנדה חשמלית, הכוונה לטרמפולינה עם ויברציה? אם לא, אשמח לקבל לינק... ולאיזה גילאים זה טוב? לגבי התרופות אני אוסיף את זה לרשימה שאני צריכה מהארץ בייבי מוצארט ודומיו כבר אמרו לי ואני אקנה אותן בקרוב. לגבי כרית הנקה, שמעתי על זה כל כך הרבה, שמעתי שכאן בארה"ב קשה להשיג את הכריות ה"טובות" כמו בישראל, אז אם יש לך המלצה על משהו שאפשר להשיג כאן, אשמח שוב לקבל לינק... טייני לאב - אני אחפש את הדברים שלהם. אפשר לשים מובייל בעריסה? כסא אוכל אין לי כוונות לקנות עכשיו ממילא, יש עוד זמן. לגבי מנשא גם עם זה אני אחכה, כדי לראות מה מתאים לי ולתינוק, קשה לקנות דבר כזה בלי תינוק. שמעתי שבארץ מאוד אוהבים את התינוכיס אבל לי זה נראה מסובך ומסורבל. מצד שני אני לא אוהבת את אלה עם הברזלים... מבחינת ציוד ראשוני אני מתכוונת לקנות עגלה, עריסה, אמבטיה, כסא לאוטו (תגידו מה עדיף סל קל בנפרד או כזה שהולך יחד עם עגלה?), שולחן החתלה וכמובן חיתולים בקבוקים מוצצים בגדים וכל האביזרים הקטנים. ושוב תודה!

ronnieyuval

New member
קצת קישורים

זו נדנדה חשמלית. היא איננה טרמפולינה עם ויברציה. אלו שני דברים שונים. זו כרית הנקה - היא נהדרת ושמה BOPPY. את מרכיבה אותה סביב המתניים שלך והתינוק שוכב עליה. לאחר שהוא גדל קצת אפשר להושיב אותו בפנים וזה נותן תמיכה סביב הגוף. הנה המנשא שלי - בלי ברזלים, בלי לקשור שלוש שעות לפני שיוצאים מהבית. מומלץ מאוד מאוד מאוד! אם את רוצה למדוד ומזדמנת לאזורנו - בשמחה! את מוזמנת גם אם לא מזדמן לך ובא לך... הג´ימיני של טייני לאב מעולה! גם המובייל, אבל לדעתי יהיה קשה לתלות אותו על העריסה. לגבי עגלה - אני לא אוהבת את המגושמות האלה עם האמבטיה. לנו היתה עגלת טיולון של גראקו שבאה עם הסלקל שמתחבר אליה וזה היה מאוד נוח כשהיא היתה נרדמת ולא רצינו להעיר אותה כדי להעביר מהאוטו לעגלה וחוזר חלילה. אני חייבת ללכת, אבל אחזור מאוחר יותר.

../images/Emo13.gif ../images/Emo51.gif../images/Emo45.gif

קודם כל תודה... לא ידעתי מה זה ג´ימיני וכשראיתי את התמונה הבנתי שזו גרסא משופרת של האוניברסיטה שהיתה לאלון לפני 13 שנה
לגבי הנדנדה, זה לא לגילאים קצת יותר גדולים?? מאיזה גיל אפשר להשתמש בזה? המנשא נראה נוח מאוד, אבל עם זה אני מתכוונת לחכות לאחרי שכבר יהיה תינוק ונראה איך הוא ואני מסתדרים עם העניין. בנושא העגלה, באמת יש לי התלבטות גדולה מאוד בין עגלה וסלקל בנפרד לבין ה- travel system. בכל אופן את העגלות הכבדות (carriage) אני לא מתכוונת לבדוק אפילו, לא נראה לי שאני אסתדר עם דבר כזה גדול. ככל שאני חושבת יותר נראות לי יותר העגלות עם הסלקל, והייתי רוצה לשמוע המלצות בתחום הזה - מבחינת נוחות, משקל, גודל, נוחות לקיפול ביד אחת, תמרון גלגלים והשכבה מלאה של העגלה עצמה. רוני, שוב המון המון תודה

ronnieyuval

New member
נדנדה, עגלה, מנשא, וסלקל...

נדנדה: את יכולה בעקרון לשים אותו מגיל 0. יש כאלה שנשכבות לגמרי או ל-170 מעלות, ואז הוא לא ממש "יושב". יש ילדים שאוהבים ויש כאלה שלא, ויש כאלה שמתרגלים אל הנדנדה ואח"כ אוהבים מאוד למרות שבהתחלה לא אהבו. זה שוב עניין מאוד אישי. עגלה: לנו יש את העגלה בדיוק כמו בקישור שנתתי לך (רק עם ריפוד אחר). זו עגלה של גראקו. לדעתי הכי טוב זה ללכת לחנות כמו בייביז אר אס שיש בה מבחר עגלות גדול, ופשוט לנסות ולדחוף כמה עגלות, לראות קלות נסיעה, קלות קיפול, וכו´. השכבה מלאה אינה קריטית בעיני, משום שזה גם לא הכי בריא לתינוק (מעודד דלקות אזניים) וגם אם את מתכוונת להשתמש בסלקל עם העגלה אז זה לא רלוונטי. העגלה שלנו נשכבת כמעט לגמרי אך לא לחלוטין (170 או 175 מעלות, ולא 180). אלה שנשכבות לגמרי הן בד"כ רק אלה הכבדות שאת לא רוצה. מומלץ למצוא עגלה עם גלגלים גדולים כי הן מתמרנות טוב יותר ועבירות בכל מקום כולל הדשא בפארק וחולות או אדמה. אני אוהבת את גראקו בעגלות וסלקלים, ויש להם הרבה דגמים אז שווה לבדוק באופן אישי בחנויות. אם תבואי למדוד את המנשא אתן לך לנסות גם את העגלה
מנשא: עם קצת אימון, אחרי פעם פעמיים תוכלי ללבוש אותו גם עם יד אחת כשהשניה אוחזת בתינוק. זה לגבי הבייבי טרקר - לא מכירה כל כך את הביורן אבל מאמינה שגם אותו אפשר. סלקל: שכחתי לציין, אבל כדאי לך מאוד אם את קונה סלקל בנפרד, לקנות סלקל עם בסיס. הבסיס נשאר באוטו והסלקל מתחבר אליו ויוצא ממנו. יש גם סלקלים שמתחברים ישירות לרכב ואז כל פעם שאת רוצה להוציא ולחבר את צריכה להתעסק עם הרצועות. לא נוח בכלל. אני יודעת שיש לגראקו ולאוונפלו סלקלים עם בסיס, והם הכי מומלצים. יש גם לקוסקו אבל הוא פחות מומלץ מבחינת בטיחות. הסלקל שבא עם העגלה של פג הוא לדעתי לא נוח בכלל והתינוק ממש יושב שם בזוית חדה. עוד משהו שצריך לבדוק, כי רצוי שהתינוק יהיה לפחות קצת שוכב או באלכסון ולא ממש יושב.

ושאלה לגבי מנשאים

הבייבי ביורן ובייבי טרקר, את שניהם אפשר ללבוש ולהוריד לבד בלי עזרה? חשוב לי שיהיה משהו שנוח לתפעל לבד, להכניס את התינוק לבד וכו´. ושוב המון תודה :)

נדנדה חשמלית זה לא טרמפולינה

הנדנדה גדולה ועומדת על 4 רגליים (ותופסת מקום) והטרמפולינה קטנה יותר (ראית ב sex and the city שהטרמפולינה הרוטטת היתה הדבר היחיד שהרגיע את התינוק של מירנדה). בכל אופן,לדעתי חכי עם זה בנתיים ואולי תבקשי ממשהי לנסות את הנדנדה שלה ואז תראי איך הבייבי שלכם מגיב לנדנדה. עוד המלצה למשהו מהארץ: תיק לעגלה של קמפניולה. זה תיק נהדר ולא ראיתי שום דבר דומה לו כאן. הוא נהדר מהסיבות הבאות: הוא קודם כל מאוד יפה ובא בצבעים מדליקים. הוא תיק תרמיל שגם אם את לא עם העגלה אלא רק עם הסלקל או המנשא את יכולה לשים אותו על הגב והוא הרבה יותר נוח מתיק שתלוי על הכתף. מעבר לזה, הוא לא נשי ולכן גם בן זוגך יכול לשאת אותו על גבו. הוא בא בשני גדלים. אני קניתי את הקטן יותר והיום אני קצת מצטערת כי הוא טיפה קטן לי. החסרון היחיד שלו הוא שהפתח שלו קצת קטן ולכן זו עוד סיבה לקנות את הגדול יותר. הוא מאוד עמיד וכמה שאני מכבסת אותו, מושכת ומתעללת בו - הוא עדיין נראה נהדר. הוא יקר אבל לדעתי שווה את המחיר.

ועוד שאלה לגבי הנדנדה

ראיתי שיש שני סוגים - נדנדת ישיבה ונדנדת ערסול (Cradle Swing) - מנסיונכן, מה יותר יעיל/מתאים/מרגיע ולאיזה גילאים? אני מתכוונת לזאת לעומת כזו.

ronnieyuval

New member
הנדנדה הראשונה

מתנדנדת קדימה ואחורה. השניה מתנדנדת מצד אל צד. אני אישית חושבת שהקדימה-אחורה יותר טוב ונעים יותר לתינוק גם כשהוא קצת גדל. שתיהן טובות מההתחלה - רק שימי לב שיש אופציית השכבה לגב המושב.

אהההההההה אני לא הבנתי

שבכל מקרה יש אופצית השכבה, ובכלל לא שמתי לב שהשוכבת מתנדנדת לצדדים... פשוט נראה לי הגיוני שבהתחלה התינוק יצטרך משהו שנשכב ולא יושב... זה הכל
וכמובן שאני מתכוונת לעשות סיבוב חנויות לבחון את כל הדברים האלה, אבל היות ואני שונאת שופינג בנפשי, אני מעדיפה לבוא עם כמה שיותר מידע ולא להתברבר שם יותר מדי.

שליז

New member
אני לא מכירה את התיק, אבל רציתי

להוסיף לעניין זה שלי היה חשוב שיהיה משטח החתלה בתיק... מאד נוח ושימושי.

irisgh

New member
ועוד בעניין התיק

לא רק משטח להחתלה (הכרחי! משמש אותנו עד היום - כבר למעלה משנתיים, בכל מצב!), אלא גם תיק פנימי קטן לחיתולים, מגבונים, משחה לטוסיק. זה נוח בצורה בלתי רגילה. קיבלתי מתנה דווקא מפה, מארה"ב. וגם, אפשר, מין שקיק אטום כזה לבגדים שבכל זאת התלכלכו מקקי נוזלי מדי...

שליז

New member
היי עדי - בנוסף לכל מה שהמליצו

רציתי לציין את המובייל הנייד של טייני לאב, אשר ניתן לקחת אותו לכל מקום ובמיוחד לתלות על הסל קל - אשר יכול לעזור מאד בתקופה הקשה,כפי שכולנו בטח יכולים להעיד, של ´שנאת הסל קל´. הבת שלי נרדמת לצליליו מיום שרכשתי אותו. מומלץ! בנוגע למנשא - לי יש את המינסארי (כגון תינוכיס) ואני יכולה להעיד שזו הקניה הטובה ביותר שעשיתי! הבת שלי לא נפרדת מהמינשא והוא עזר ועוזר עד היום לעבור את התקופות הקשות (עייפות יתר, כאבים מסוגים שונים- לרבות גזים ושיניים וכו´). הקשירה אינה מסובכת כלל ועיקר, שכן הקשירה היא אחידה לכל התנוחות ולאחר מס´ פעמים של תרגול בבית (עם הקלטת או החוברת המצורפת) - את מוכנה לעשות זאת בכל מקום. באחריות! בנוגע לעגלה, לי יש את עגלת פג (אשר לא מוצלחת כ"כ לשלג כאן עקב גלגליה הקטנים - שגם חסרי ´שיניים´) אשר קניתי אותה לפני שידעתי שנגור בנורבגיה. אם אין לך בעיה עם שלג... היא בהחלט מומלצת: רחבה, נוחה, לא כ"כ כבדה, מתקפלת ונפתחת ביד אחת ובקלות (מאד מאד חשוב!). את צריכה לשקול את התאמת העגלה למזג האויר: גלגלים, מגן שמש (לדוגמא עגלת הצ´יקו מגיעה עם מגן שמש שממש לא עוזר ולא מכסה את התינוק.), אפשרות כיסוי העגלה בניילון - למקום בו יורד הרבה שלג, וכו´. אישית, אני לא חושבת שסלקל שמתלבש על העגלה הוא חיוני - על פי רוב או שלוקחים את התינוק בעגלה או שכבר עדיף במינשא. אבל זה עניין של נוחות. אני חושבת שלהניח תינוק זמן ממושך בסל קל זה לא טוב. במיוחד בחודשים הראשונים (שסביר להניח - דווקא לחודשים אלה חיבור זה בין הסל קל והעגלה בא לענות). כדאי מאד גם להכין לתינוק (תמונות/קישוטים) מעשה ידייך להתפאר
של צורות (ריבועים/ משולשים/ פרצוף מחייך) כדי לתלות מעל המקום בו את מתכננת להחליף לו... להיט!!!! במיוחד כשזה מלווה בפעמונים עדינים!!! לגבי אמבטיה -מומלץ גם לרכוש את הדפני (מושב ששמים בתוך האמבטיה). לגבי מוצצים - כדאי להכין מלאי של מס´ סוגי מוצצים כי כל תינוק אוהב מוצץ אחר... ואל תשאלי אותי למה.... כל אחד והמוצץ האהוב עליו
. לי אישית יש את המשאבה הידנית של אוונט, שאני משתמשת בה נון סטופ כבר מעל חצי שנה. מומלצת מאחר והיא ניידת (בתיק כל הזמן), קלה להפעלה, הלחץ בה ניתן לויסות, שירות לקוחות טוב ושקטה. אבל באמת כדאי לנסות ולראות איך את מסתדרת עם ההנקה קודם. זו אינה קניה ל´רגע הראשון´.

שליז

New member
אה... שכחתי:

לא לשכוח... אבקת כביסה לתינוקות... אנחנו מכבסים את ה-כ-ל עם האבקה הזו. ´סחבנו´ איתנו את התינוקלין מהארץ (לא נורמליים - אני יודעת) אבל זה מה שקורה כשחוש הריח שלי לא חזר למצבו הנורמלי והריח של התינוקלין הוא היחידי שאני יכולה לסבול בינתיים. אני רחצתי את כל הבגדים, המצעים, המגבות, כיסויי העגלה, כיסויי הסל-קל והחיתולים לפני הלידה, כדי שלא אצטרך להתעסק עם הכביסה ישר לאחר הלידה.

את מדברת עם מופרעת כביסה

עם דיפלומה. הפכתי עולמות כדי לקנות כאן מכונת כביסה אירופאית שמרתיחה, שילמתי הרבה כסף כדי שיתקינו לי בבית מעגל של 220 וולט כדי שיתאים למכונה היקרה פחד שקניתי. אני מרתיחה בערך כל דבר וכפתור השתי שטיפות נוספות לחוץ אצלי במכונה כל הזמן... לגבי אבקה ומרכך לתינוקות, אני יודעת שיש כאן אבקה אבל לא בטוח בכלל שיש כאן מרכך לתינוקות. בתור אחת שסחבה טבליות טיפ מהארץ כמעט שנה אחרי שעברתי לכאן... אני מבינה אותך מאוד. רק שנראה לי שלתינוק זה לא יהיה כל כך ישים, כיוון שגם ככה אמא שלי מגיעה עמוסה בכל מיני דברים שאני לא יכולה בלעדיהם. וכן, גם אני הרתחתי כל מה שקניתי עד עכשיו לתינוק וסגרתי בניילונים אטומים... וכמובן שאת כל הכיסויים, שמיכות, וכל מה שאפשר (ולפעמים גם מה שאי אפשר!!) אני אכבס לפחות פעמיים. מודה ומתוודה, אני מופרעת, חולת ניקיון, בעיקר בכל הנוגע לכביסה.

שליז

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo8.gif

אצלי אפילו המרכך לא בא בחשבון...(עד כדי כך חוש הריח לא חזר לקדמותו
). וכן...
ואל (בעלי) כבר מתלונן... האמת... רק בהתחלה הרתחתי את בגדי התינוקות. אח"כ (ובעקבות המלצות של חברות) התחלתי לכבס על פי הוראות הכביסה - אחרת כבר תראי את התוצאות על הבגדים... ודי מהר. ו.. ממש גרמת לי לחייך עם ´הניילונים...´. היית צריכה לראות את חדר הילדים אצלינו לפני הלידה... כמעט כמו חדר אטום מרוב הניילונים האטומים האלה. אפילו חיטאתי את האמבטיה ועטפתי אותה בשתי שקיות ניילונים כדי שחס וחלילה לא ´תתלכלך´ שוב. אבל... זה עבר מהר מאד! חכי שתגיע לשלב שהילד מכניס כל דבר לפה...

ronitbr

New member
אני דווקא לא הייתי מוותרת על מיטה

גם שירה וגם רומי ישנו מההתחלה במיטה שלהן. זה מאוד נוח ואפשר לשים את המיטה בחדר ואז לא צריך לדאוג שלא נשמע את התינוק. אני הייתי קונה גם בייבי סנס שאיתו (זה פסיכולוגי) ישנתי רגוע יותר. אני לא אומרת טוב או לא טוב לגבי מיטה אני רק אומרת שאצלי זה הוכיח את עצמו ואל היה לי צורך בעריסה שהיא עוד הוצאה כספית.

irisgh

New member
גם יניב ישן במיטה מההתחלה

ואפילו בחדר שלו. מיקום המיטה / עריסה תלוי במרחק החדרים שלכם. החדר שלנו ושל יניב היו סמוכים, והיה קל (אפילו קל מדי) להתעורר מכל רחש קטן. ובכל זאת, baby sense או כל מוצר מקביל נותן הרבה שלוות נפש, ואם את מתכוננת לחזור לעבוד, חשוב שתוכלי לישון טוב. בשביל זה חשוב גם להרגיל את הילד לישון במיטה שלו. מה חשוב במיטה: 1. לקנות מזרון טוב 2. שכמובן הדופן תוכל לרדת בקלות, עם יד אחת עדיף, אפשר יד ורגל (כמו מיטות שילב בארץ). לפעמים זה דורש תרגול, אבל חשוב שיהיה אפשר לאחר התרגול. 3. שלקרקעית המיטה יהיו דרגות גובה, כשהתינוק יתחיל לשבת ולעמוד... 4. שהרווח בין הסורגים יהיה קטן - שחס וחלילה הוא לא יוכל להכניס לשם ראש או משהו. 5. בארץ - למיטות חייב להיות תו תקן, והן חייבות להיות מעץ מלא. כי זה מחזיק יותר חזק. 6. לחודשים הראשונים - מגן ראש, ועוד איזה משהו מקיף - שיצמצם את השטח של המיטה, כך שהתינוק בהתחלה ירגיש מוקף יותר ולא בתוך מגרש כדורגל. זה אולי היתרון היחידי של עריסה, שמלכתחילה היא מותאמת יותר בגודל. אבל מיטה ממילא תקני. עריסה אפשר רק אם היא עולה פרוטות, או ניתנת להשכרה (שאיכשהו יש לי הרגשה שאת לא אחת שתקחי עריסה שמישהו כבר השתמש בה..). אני מתכוונת פה להשיג עריסה, כי אני אהיה עם תינוק רק כמה חודשים, ואז אחזור לארץ, שם יש לי מיטה. אבל אם את נשארת ממילא, תקני כבר מיטה. וגם שידה, שחלקה העליון משמש משטח החתלה, נוחה מההתחלה. רק חשוב שהיא תהיה רחבה מספיק (לפחות מטר), ואז זה ישמש אותך לאוך יותר זמן. לעומת זאת, הכאילו "דפנות" של המשטח, לא באמת מונעות מהילד להתגלגל, ורק מגבילות את הגודל, אז אין בהן צורך. שוב פטנטים בשידה: שידות שילב בארץ באות עם פטנט שהילד לא יכול לפתוח (כשהוא מגיע לגיל). זה לא באמת מונע סגירה על האצבעות (כי זה נפתח טיפה ויכול להסגר על האצבעות אז), אבל זה מונע את האפשרות להפוך את המגרות למשחק ריקון, וזה בהחלט טוב.

yaelli10

New member
עדי, מה שחשוב מאוד שיהיה לך

לקראת הלידה זה - ציוד ראשוני סלקל, עגלה מנשא אמבטיה (וכל הציוד הנלווה: מגבת, סבון לתינוק, לא ממליצה על שמן לתינוק, ואם כבר שמן תקפידי על "שמן לאמבטיה" ולא "שמן לתינוק") חיתולים הידרופולים (אותם חיתולים שההורים שלנו חיתלו אותנו...) חיתולים חד-פעמיים, מודרניים new born עד 4 ק"ג מד חום דיגיטלי אם את מתכוננת להניק - אין צורך במוצצים וגם לא בבקבוקים. אני אישית רכשתי בקבוק אחד, "ליתר בטחון" וזה התגלה כמאוד יעיל. בקבוק DURFEX משהו בסגנון BEE FREE. בקבוקי אוונט טובים במידה והינך מתכוונת להניק. שימי לב לאריזה של המוצצים, רשום שם בד"כ מאיזה גיל השימוש מותר. מצרפת לך את הלינק של פורום הריון ולידה עם רשימת קניות. (ככה נטשת????)

למעלה