שאלה ויעוץ.....

googoo3

New member
שאלה ויעוץ.....

שלום! סבי אושפז לפני כשבוע ווחצי בעקבות כאבים עזים, בעיה בנטילת השתן ודם בשתן. מתברר שהפרוסטטה שלו התנפחה מאוד ולחצה על הכליות ( זה מה שאני הבנתי לפחות). סבי בן 84 והוא בסה"כ אדם בריא. נאמר לנו לפני כמה ימים שכנראה יש לו גידול סרטני אך הוא עדיין לא עבר שום ניתוח חודרני (כנראה הסרטן אותר על ידי בדיקות הדם והאולטרה סאוונד שנערכו עליו שבוע שעבר - האם זה וודאי?). לאחר שקראתי מספר מאמרים שמתי לב שלאנשים בגיל של סבי לא מומלץ ניתוח להסרת הערמונית אך לא צוין מה כן עדיף להם, לכן שאלתי היא- מה הוא כן הטיפול הנכון? אולי חשוב לציין שסבי חי בצרפת והטיפול בו יעשה שם - לכן האם אתם מכירים מהם האפשרויות שרלוונטיות לסבי הן בשל גילו והן בשל הטיפולים שמוכרים בצרפת. תודה מראש, גלית.

googoo3

New member
תיקון בקשר להודעה הקודמת

היום גיליתי שסבי בעצם הגיע לבית החולים בעקבות קשיים בנשימה תחילה חשבו שמדובר במים בריאה אך התברר שמדובר בהרעלת דם בעקבות 6 קילוגרמים של שתן שנשארו בגופו, ושכמובן הוצאו. כרגע סבי אינו יכול ליטול שתן עצמאית ( כרגע הוא מסתייע בקטטר)ץ

בן 84

אם סבך במצב כללי המאפשר ניתוח כלשהוא, הרי שאני מניח שיוצע לו לעבור ניתוח על מנת לאפשר השתנה ללא קטטר. ניתוח כזה אפשק לנצל כדי לקבל תשובה פתולוגית של סוג הרקמה (האם מדובר בסרטן) . אני מניח כי בדיקות דם יכולות להצביע על הכיוון ולעזור בהחלטה על הטיפול.

googoo3

New member
תודה רבה ושאלה נוספת...

תודה רבה על תשובתך! בעוד כיומיים סבי הולך לעבור הסרת פרוסטטה. הרופאים אמרו שהם ינסו להוציא אותה דרך פי הטבעת (אם אני לא טועה!?) - האם מדובר בהליך רגיל? תודה מראש על תשובתך, גלית.

למעלה