שאלה ונושא לדיון

שאלה ונושא לדיון

נתון המצב הבא:
בשני בניינים ישנו ציוד (אין לו משמעות לשאלה) שאמור לדבר אחד עם השני. יש חשיבות גבוהה לקשר איכותי וללא הפסקות ביניהם
מייצרים שני קווי תקשורת L1 בין הבניינים (FULL REDUNDENT אמרנו?)
הציוד בשני הקצוות מייצר IP, בקצות הקווים יש ציוד שממיר ל L2 ETHERNET. איך הייתם מחברים את הקווים לציוד בצורה שתענה על הצורך בקשר רציף (שהפסקה לא תעלה על 2-3 שניות), ושהקונפיגורציה תהיה יציבה ולא תצריך התערבות כמה שניתן.

shed

New member
---> שליפה מהמותן

אחרי יום באמת מתיש. 1. איזה סיסקו שיודע לעשות load balance בין שני פורטים יעשה את העבודה. 2. לינוקס עם שלוש רגליים: כאשר רגל 1 מחובר לציוד בתוך הבניין. רגל 2 ו-3 מחוברות כל אחת ל-l1 אחר. הלינוקס מבצע ראוטינג בין רגל 1 לאחת הרגליים האחרות. סקריפט בודק קונקטיביות כל שניה, ובמידה וצריך מחליף דינאמית את הרגל שאליה מתבצע הראוטינג.

זהו ??

איפה המומחים ?? בוא נדבר על ההצעה שלך - לינוקס לא טוב לי, אתה יודע איזה אפליקציה אני מדבר ואני צריך משהו RT.... לגבי סיסקו, איזה סיסקו? נתב? סוויץ? ואני לא בטוח לגבי LOAD BALANCE, תזכור שאין פה WAN אלא למעשה שני LAN שהם אחד.....

Rיקושט

New member
סתם זריקה..

אם אתה בעצם מעביר שני L2 Eethernet ומחבר בשני הקצוות לswitch אז הswitcים יעשו STP באופן אוטומטי... והנה יש לך LAN מורחב. אני טועה?

antidot

New member
בעיה

זמן הconvergence של STP בסיסקו הוא כ50 שניות (אני זוכר נכון?) וזה קצת בעייתי במקרה שלו.

Recursive

New member
מה המרחק בין הבניינים?

איזה סוג המידע שעובר , מה גודלו?

המרחק..

לא משמעותי, אני לא מחפש פיתרון לקווים אלא לחיבור... מה התכוונת להציע, אם כבר מדברים? אגב - המידע הוא וידאו באיכות גבוהה

זה קצת כללי מדי...

א - מה ייתן לי סוויץ גיגה? החיבורים שלי הם FAST במקרה הטוב ב - מה יוסיף לי QOS? ר אפליקציה אחת עוברת שם...

Recursive

New member
התכוונתי ככה:

switch כזה בכל צד, בינהם ה 1GB עם load balance... QOS לא יעזור לך אם רק זה עובר

להלן הפתרון (שלי)

בכל צד סוויץ של סיסקו (2950P) בסוויצים מופעל מנגנון RAPID SPANNING TREE... ככה אני אוכל בעתיד להוסיף עורק רדיו לגיבוי ...

antidot

New member
----->

RSTP במקרה שלך יגיע לconvergence תוך TC While timer שהוא פעמיים hello time (ברירת מחדל של 2 שניות). ז"א שתוך 4 שניות הלינק מתאושש. מה האמינות של הלינק ? אתה יכול להקטין את הhello time, אבל אז אתה יכול להגיע למצב של "לינק מדלג" כתוצאה משיבושים זמניים בקו.

antidot

New member
ואגב

תציץ באמת בEtherchannel אליו הפנה אותך רן. RSTP מיועד לרשת עם יותר מכמה לינקים. במקרה שלך, לדעתי, EtherChannel מתאים יותר (לפחות שווה בדיקה): http://www.cisco.com/univercd/cc/td/doc/product/lan/cat5000/rel_5_2/config/channel.htm#16941

הצצתי ...

ונפגעתי
Etherchannel עובד על סוויצים ממשפחת 5000 וחלק מ 4000... זה מייקר את הפתרון בצורה מאד משמעותית. RSTP עובד על סוויץ 2950P שמחיר שניים כאלו לא מגיע למחיר של 4000 אחד...

shed

New member
---->

כמו שאמרתי - זה היה בשליפה. לגבי סיסקו: מדובר בנתב, אני לא סגור על הדגם אבל אני יכול לברר. ראיתי אותו בפעולה אצל לקוחות והוא עושה את העבודה. השימוש ב-load balance בין שתי רגליים של הסיסקו, מבטיח לך עבודה עם שני הקווים בו זמנית - ומעבר מיידי לקו אחד במקרה של נפילה. המחיר, אם אני זוכר נכון הוא באיזור ה-$3000 לכל קצה. אני אברר את הדגם הספציפי מחר. מבחינת ניתוב: לאף אחד לא מפריע האם מדובר בשני lanים או wan, או WHATEVER. כל מה שהנתב יודע לעשות זה load blalance בין 2 רגליים שמובילות לאותו מקום. (לדוגמא ראיתי מצב שבו חיברו את שתי הרגליים לשני קווי t1 שונים, ובעזרת ציוד אלחוטי סגרו "לופ" בין הרגליים. כך גם אם היתה נפילה בציוד האלחוטי, עדיין כל הלקוחות קיבלו מידע).

למעלה