שאלה חשובה

adisari

New member
שאלה חשובה

שכבתי עם בחורה ללא אמצעי הגנה ובל אופן יש לי חשש קל שמא נדבקתי באיידס. העניין הוא שאני ממש מפחד לעשות בדיקה. אני חושב שעדיף לי להמשיך לחיות כרגיל (למרות שאני חושב על זה כל יום) בלי הידיעה שנדבקתי (אולי) וכך לחיות כרגיל עד שהמחלה תתפרץ. אני מעדיף זאת מהאפשרות שאגלה כי נדבקתי ואז ישר כל החיים שלי יהרסו ולא יהיה לי טעם לחיות. מה דעתך? כמו כן, האם זה נכון שחלק מהאוכלוסיה לא יכול להדבק במחלה? ואם כן, אפשר לקבל קצת פירוט בענין? תודה

doof

New member
לך על זה

ת´שמע אני מכיר את הסרט שלך מקרוב ,הייתי בדיוק באותה הדעה שלך אפשר לומר שהמון זמן. זה נקרא הדחקה, אבל זה לא ממש ככה כי כל פעם שנזכרים בזה זה צף חזרה ומציק, עם הזמן מפתחים בעיות פסיכולוגיות שמשפיעות פיסית על הגוף, כל סיפטום חדש שאתה שומע ממישהו נראה לך שיש לך אותו, ומה שמצחיק בסיפור הזה שזה אחרי יומים ממש קורה לך (לפחות ככה היה אצלי) סקס מזדמן הופך להיות סרט מצפוני מטורף כי מצד אחד אתה לא ממש יודע אם אתה חולה ומצד שני מה אם אני באמת חולה. ת´שמע טיילתי במזרח והייתי בכל מיני סיטואציות אללה יסטור הייתי ממש בטוח שאכלתי אותה, אני באמת מבין את הרגשתך לגבי התוצאות של הבדיקה אני כמעט הקאתי בדרך לקבלת התשובה הייתי ירוק מרוב פחד, שככה באמצע החיים גוזרים עלי גזר דין מוות. תיהיה רגוע עם כמה שזה נשמע פלצני אתה חייב אתזה לעצמך ולשותפות שלך לך תיבדק ותקל על עצמך, אני בטוח שיהיה בסדר. גמירות בטוחות

דעתי כדעת DOOF

אין לך מנוס מלבצע הבדיקה. דחיית הבדיקה לא תעזור לך, אלא תחמיר את המצב . ברוב המקרים של יחסי מין לא מוגנים אין הדבקה , רק במיעוטם, למשל: רק ב0.2% מיחסי המין עם חדירה ללא קונדום עם אשה נשאית איידס יש הדבקה בפעם הראשונה. כלומר: כמעט בטוח שלא נדבקת. אם קשה לך להחליט הוועץ אתי בטלפון בדרכים להתגבר על הקושי.

amitza1

New member
לד"ר רישפון

האם האחוזים שהבאת לגבי יחסי מין עם אשה ללא קונדום נכונים גם ליחסים בין גברים? האם קריעת קונדום תו"כ יחסי מין של גברים ויציאה מיידית החוצה היא בעלת סיכון נמוך יותר מאשר חדירה מראש ללא קונדום

תשובה

ביחסי מין גברים הסיכון להדבק באיידס גבוה יותר מאשר הסיכון ביחסי מין בין גבר לבין אשה. אכן הסיכון מקריעת קונדום קטןמהסיכון של אי שימוש בו.

למעלה