שאלה חשובה

מצב
הנושא נעול.

יוסטוס

New member
שאלה חשובה

שאלה חשובה
האים בוס יכול להחתים את עובדיו על עבודה של 5 שעות בלבד? כאילו אים הבוס לא צריך אותך הוא יכול להגיד לך אחרי 5 שעות ללכת הביתה? אמא שלי צריכה להביא כסף הביתה מה זה שהבוס יחליט אז אחרי 5 שעות הוא יישלח אותה הביתה והוא עוד רוצה להחתים אותה על זה?

איילאיל

New member
למעביד

שאלה חשובה
האים בוס יכול להחתים את עובדיו על עבודה של 5 שעות בלבד? כאילו אים הבוס לא צריך אותך הוא יכול להגיד לך אחרי 5 שעות ללכת הביתה? אמא שלי צריכה להביא כסף הביתה מה זה שהבוס יחליט אז אחרי 5 שעות הוא יישלח אותה הביתה והוא עוד רוצה להחתים אותה על זה?
למעביד
זכות בסיסית לקבוע את סדרי העבודה, לרבות את שעות העבודה הנדרשות לו. לא ניתן לכפות עליו הסדר שונה, ללא הסכמתו. יחד עם זאת, אם עד היום אימך עבדה בקביעות יותר מ-5 שעות ומדובר בהסדר חדש שירע את תנאי עבודתה, היא יכולה להתפטר בדין מפוטר, זאת לאחר שתפנה למעבידה ותעמיד אותו על המצב החדש שהוא יוצר ואשר מרע את תנאי עבודתה, זאת כדי שתנתן הזדמנות למעביד לתקן את ההרעה. אם למרות הפחתת שעות העבודה אימך תשתכר אותו שכר כמקודם, אין לראות בכך הרעה. אופציה נוספת יכולה להיות הסכמה בכתב שהפחתת השעות תהיה זמנית (רצוי לקבוע תאריך לסיום הזמניות, ולא להגרר להגדרות עמומות כמו "עד שישתפר המצב") שלאחריו היקף השעות ישוב לקדמותו (לציין מספר שעות עבודה). אייל

שיר ורד

New member
העובד לא חייב לחתום על הסכמה

שאלה חשובה
העובד לא חייב לחתום על הסכמה
לויתור על תנאי עבודה.במקרה זה המעביד רשאי לפטר אותו. לחילופין יכול המעביד להודיע לעובדים בכתב, שהחל מתאריך מסוים יופחתו שעות העבודה והשכר המשולם. במקרה כזה עובד יכול להתפטר בתנאי פיטורים. לא התפטר, נחשב הדבר כאילו הסכים להרעת התנאים. אבל, בתקדימים משפטיים שהיו, נקבע שתקופת התלבטות וחיפוש עבודה של חודש עד חודשיים איננה נחשבת להסכמה של העובד, ועובד שהתפטר תוך תקופה זו ממועד הרעת התנאים ייחשב עדיין כמפוטר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה