שאלה כפולה

• פותח הנושא nuxi
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

nuxi

New member
שאלה כפולה

שאלה כפולה
שלום, אני עוזבת את מקום עבודתי לאחר שנה וחצי מכיוון שאני עוברת דירה מי-ם להוד השרון. מעבר הדירה הוא בעקבות לימודים. שאלה ראשונה היא האם קיים חוק שבמעבר דירה מעל מס מסוים של ק"מ זכאים לפיצויים? דבר שני הוא שאני בהריון בחודש רביעי, יודעים את זה בעבודה, האם כשאלד אהיה זכאית לקבל דמי לידה? אני לא מתכוונת לעבוד עכשיו במקום אחר, בגלל שאני מתחילה לימודים.

שיר ורד

New member
תשובה לשאלה הראשונה

שאלה כפולה
שלום, אני עוזבת את מקום עבודתי לאחר שנה וחצי מכיוון שאני עוברת דירה מי-ם להוד השרון. מעבר הדירה הוא בעקבות לימודים. שאלה ראשונה היא האם קיים חוק שבמעבר דירה מעל מס מסוים של ק"מ זכאים לפיצויים? דבר שני הוא שאני בהריון בחודש רביעי, יודעים את זה בעבודה, האם כשאלד אהיה זכאית לקבל דמי לידה? אני לא מתכוונת לעבוד עכשיו במקום אחר, בגלל שאני מתחילה לימודים.
תשובה לשאלה הראשונה
מעבר דירה לצורך לימודים אינה מקנה לעובד זכות לפיצויי פיטורים. (במדינת ישראל נחשבים לימודים כמותרות ולכן לא מכירים בהוצאות ללימודים אקדמאים כהוצאה מוכרת למס ולא מכירים ביציאה ללימודים כזכות לקבלת פיצויי פיטורים). אם בעלך עובר דירה יחד אתך ובמסגרת זו מחליף את מקום עבודתו, תוכלי לטעון שהסיבה למעבר היא הפוכה. בעלך עובר מקום עבודה ובעקבות זאת אתם עוברים דירה ולכן את מתפטרת. במקרה זה תהיי זכאית לקבלת פיצויי פיטורים לאחר 6 חודשי מגורים בכתובת החדשה וזאת לפי סעיף 12 ט בתקנות (מופיעות לאחר חוק פיצויי פיטורים בקישור).

שיר ורד

New member
תשובה לשאלה השניה

שאלה כפולה
תשובה לשאלה השניה
כן, תהיי זכאית לדמי לידה. הסיבה: ההגדרות בחוק. את עומדת בהגדרות בחוק כי היום הקובע נחשב ביום סיום עבודתך במהלך ההריון וממנו אחרוה סופרים את התקופת הביטוח הנדרשת. אם תעבדי, במקום אחר כלשהו במהלך ההריון, יהיה היום הקובע יום סיום העבודה במקום השני. במקרה זה כנראה תצטרכי להעזר בסעיף של 15 חודשים מתוך 22 שקדמו ליום הקובע. היום הקובע" - היום שבו הפסיקה המבוטחת לעבוד בהיותה בהריון שנסתיים בלידה שלגביה מוגשת התביעה לדמי לידה. תנאי הזכאות: (1) בעד פרק זמן של 12 שבועות - אם שולמו דמי ביטוח בעד 10 חדשים מתוך 14 החודשים שקדמו ליום הקובע או בעד 15 חודשים מתוך 22 החודשים שקדמו ליום הקובע;

שיר ורד

New member
ותשובה לשאלה שלא נשאלה

שאלה כפולה
ותשובה לשאלה שלא נשאלה
בהנחה שצברת תקופת אכשרה, את תהיי זכאית לדמי אבטלה לאחר תקופת המתנה של 90 יום מיום כניסת התפטרותך לתוקף. מאחר ואת תהיי אז בהריון מתקדם, אין סיכוי שימצאו לך עבודה מתאימה, ולכן תוכל לקבל דמי אבטלה עד ללידה ואולי גם אחריה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה