שאלה לגבי בדים לריקמה

HollyGolightly

New member
שאלה לגבי בדים לריקמה

שלום רב ובהצלחה לפורום החדש.

האם ידוע לכן היכן באזור המרכז ניתן למצוא בדים לריקמה שאינם מה שמכונה "גבינה"?

מה שאני מחפשת הוא בדים שהחוטים שבהם טוויים באופן צפוף ושגמישים יותר מה"גבינה".

בתודה.

זו שאלה למומחיות שפה- שרשור בנושא חוטים ובד

מה כדאי, מה מתאים למה, היכן לקנות, מחיר בערך למטר שיהיה מושג..שרשור כזה יתקבל בברכה

ארבל א

New member
רציתי באמת לשאול לגבי סוגי חוטים ומחטים

ואני אשמח לשירשור מרוכז שכזה.

חוטים ומחטים

למען האמת, אין חוקים בנושא.
החוק היחיד שאני מכירה שיהיה יפה בעין.
כלומר שהחוט יהיה באיכות טובה ויכסה את הבד שעליו רוקמים כלומר שלא יראו את הבד מבצבץ בין תכי הרקמה.
קיימים די הרבה סוגים של חוטים:
חוט 8 - סליל, חוט רקמה "רגיל". אני חושבת שזה החוט שאיתו סורגים כיפות.
חוט 5 - סליל או דוללה, חוט עבה יותר מה 8 הרגיל.
מולינה - דוללה המורכבת מ 6 חוטים. משתמשים במס. חוטים המתאימים לעובי הבד. כלומר חותכים באורך הרצוי ומפרקים את השישיה. רוקמים בד"כ עם 2 או 3 תלוי בעובי הבד ובדוגמת הרקמה.
ישנם מיוחדים יותר כמו:
מרליט - דוללה של 6 חוטי משי
חוט מס. 3 - עבה מאד יחסית
חוט מס. 12 - דק מאד יחסית.

מחטים גם הם נבחרים לפי עובי הבד ואופי הרקמה.
מחטים עם חוד ומחטים קטומים.
לרקמת ספירה כמו צלבים והרדינגר מתאימים מחטים קטומים אני אוהבת את מס. 22 שהם בעלי קוף גדול ודקים יחסית.
לרקמה חופשית מחטים עם חוד.

מצרפת קישורים לחנות באנגליה שתוכלו לראות את סוגי הבדים השונים ואת חוטי הרקמה השונים.

HollyGolightly

New member
תודה (גם) בשמי, ובקשה:

הקישור שכותרתו "בדים לרקמת ספירה - סוגים שונים" לא נפתח (לפחות אצלי). האם תוכלי בבקשה לנסות לקשר את הלינק מחדש?

תוספת לחוטים ומחטים

רוצה להוסיף כי מחטים קהות מתאימות גם לתכים בעלי אופי של שזירה ואריגה, כמו רקמת רשלייה או רקמה תלת ממדית. חשוב לקחת את המחט המתאימה כי זה משנה ממש את כל הכיף מהעבודה. כדאי תמיד לקחת את הקוף הכי גדול המתאים כדי לא לאמץ את הראיה.
לגבי חוטים, יש המון חומרים. בד"כ החוט יהיה מכותנה, אבל יש גם ממשי, מפשתן, מלורקס, וגם צמר. השזירה יכולה להיות מסוג "פנינה" - פרל, זהו החוט שורדה קראה לו "הרגיל", ואז הוא בא בעובי 5 (עבה) עד 30 בערך. בד"כ משתמשים במספר 8 או 12. או מולינה. אפשר למצוא חוטים בצביעות יד הם נפלאים אך מאוד יקרים.
אפשר למצוא גם חוטים עתיקים. יש להם איכות מיוחדת. וגם מחיר מיוחד לא פחות.

ב ה צ ל ח ה!!!!!

ארבל א

New member
תודה רבה!

ברור שאין חוקים, רציתי לשמוע קצת על האפשרויות.

אני בעסקי רקמה חופשית, ובפרוייקט הנוכחי עניין הסתרת הבד פחות חשוב לי. עד עכשיו השמשתי בחוט 8 (מסתבר
), אבל אני צריכה משהו יותר דק ועדין. חשבתי להשתמש בחוט תפירה, ואני שמחה לשמוע שאפשר להשתמש בחוט מולינה ליצירת עוביים שונים. זה בדיוק מה שאני צריכה! (ובביקור האחרון אצל אחותי מצאתי אצלה קופסא מלאה חוטי מולינה שהיו של אמא שלי כשעוד רקמה, והיא ממש לא משתמשת בהם. היא אמרה שאני יכולה לקחת אותה, ואני כמובן שכחתי, אבל זה יעשה בביקור הבא!)

אני אחפש מחט מס' 22, יש לי המון מחטים בבית, אבל עדיין לא מצאתי את השילוב המוצלח בין גודל החור ועובי המחט.

תודה. שוב...

ארבל א

New member
אני אשמח גם לשמוע על העברת הציור לבד

עד עכשיו השתמשתי בטוש שנמחק במים, אני לא יודעת אם בגלל האיכות של הטוש או בגלל סוג הבד, אבל זו היתה מלאכה מאוד מייגעת (השתמשתי בו בינתיים כדי לכתוב על הבד) ולא מספיק מדוייקת. להמשך העבודה (ציור הכולל גם פרטים עדינים) הטוש לא יתאים לי.
קניתי גליון של מייצב (שנמס במים), ועדיין לא הספקתי לנסות אותו, עם אילו טושים אפשר לצייר עליו?
וראיתי שיש גם טוש שעובר בגיהוץ, האם הוא מתאים לעבודות עדינות?

תודה רבה!

maybesure

New member
נייר קופי כחול רגיל

זה שהיו משתמשים בו פעם למכונות כתיבה - בתנאי שהרקמה מסתירה היטב את הקווים
יורד בכביסה בכל מקרה.

hasig

New member
ניר העתקה צהוב

מועדים לשמחה!
קיים נייר העתקה צהוב.בירושלים ניתן למצוא אותו בכל החנויות שיש בהן חוטי רקמה. אני ממליצה עליו בחום. נח מאוד לעבוד איתו, מכיון שהוא לא מלכלך את כל סביבות הבד (כמו נייר ההעתקה הכחול). כשרוקמים על בד כהה, הוא מצויין. גם על לבן בסדר גמור. על בדים בהירים צריך להתאמץ קצת יותר כדי לראות, אבל מכיון שברוב זמן הרקמה שלי אני סופרת משבצות של אידה 14, הרי שלחפש את הקוים הצהובים זו ממש חגיגה לעינים...

maybesure

New member
לרקמה חופשית

אני מעדיפה מחטים ללא השחלה.
למעט ברקמה ברזילאית שאז מחט ארוכה יחסית לכל הליפופים.

בדים לרקמה

בד גבינה זה שם היסטורי לבדים באיכות נמוכה יחסית ששתי וערב שלהם אחיד.
בעקרון אפשר לחלק את בדי הרקמה :
בדי ספירה שחוטי השתי וערב מאפשרים ספירת החוטים ורקמה בדוגמת רקמת צלבים, הרדינגר, רקמה שחורה.
בדים לרקמה חופשית. בדים יציבים בעוביים שונים ובצפיפות שונה.
בדי ספירה נמכרים בחנויות מלאכת יד.
בדים יציבים וגמישים לסגנון הרקמה הזה מכונים Evenweave ומוגדרים לפי צפיפות החוטים באינטש.
שמות הבדים הם דבוזה, בלנה, אריוסה, אוסלו.
קיים גם בד המכונה איידה והוא מוגדר לפי כמות המשבצות באינטש ומתאים לרקמת צלבים.
בדים לרקמה חופשית תמצאי בחנויות בדים בעזרת חוש המישוש
כלומר נעים למגע וארוג צפוף או לא.

HollyGolightly

New member
תודה רבה

זאת אעשה: פשוט אלך לחנויות בדים! באמת מה שעשיתי בעבר (הרחוק מאד) זה לגזור חתיכות מסדינים ישנים שכבר נקרעו ולרקום עליהם. כמובן שזה לא בד שייעודו ריקמה, אבל רקמתי עליו בנוחות.
אברר לגבי בדי ספירה. בחנויות למלאכת יד בהן ביקרתי כל שהציעו לי הוא ה"גבינה". האם את מכירה חנויות ספציפיות במרכז הארץ שמוכרות בדי ספירה?

ושוב - תודה.

maybesure

New member
אם את רוקמת רקמה חופשית

כמעט כל בד יכול להתאים.
בד ערבי שצבעו טבעי, בדי פשתן בצפיפות ועוביים שונים, בדי כותנה רכים כמעט כמו גזה ועד צפיפות של קנווס.
בדי דושס מבריקים ועוד ועוד..

אני רוקמת רקמה חופשית על בדים שונים ממה שיש לי בבית ללא מסגרת מתיחה.

רקמת X זה כבר סיפור אחר..

מכירה בחיפה

ראיתי שהובילי ברחובות יש בדים.
שווה להרים טלפון ולבדוק.
הבדים יקרים.
מחיר כ 180 שקל למטר לרוחב בד 1.80 ו150 לרוחב בד של 1.50.
אילו בדים תוצרת DMC או Zweigart.
תוצרת הארץ מחירם כחמישית.
שווה לבדוק גם אותם, במידה וחוטי השתי והערב צפופים וסימטרים.

בדי פשתן

אני מחפשת בד פשתן לבן או שמנת.
עד כה מצאתי רק פשתן בצבע טיבעי.
מישהי נתקלה? אם כן, היכן?
ותודה. במקרה נקלעתי לפני ימים מועטים לקומונה ולפורום,
נהניתי מאד משרשורים וקישורים של החודשים האחרונים.

למעלה