שאלה לגבי ההנגול

kiCkiC

New member
שאלה לגבי ההנגול

יש סדר מסויים בו כותבים את האותיות בהנגול? אני שואלת מכיוון שלסימניות הסיניות יש סדר מאוד מסויים שצריך לעקוב אחריו כשכותבים את הסימניות... ואני זוכרת שהייתה מתישהו בקומונה הערה לגבי כיצד כותבים את האות ᄅ, קודם החלק העליון, אח"כ הקו באמצע ואח"כ החלק התחתון ולא לכתוב את זה בקו אחיד כמו שכותבים S... בסינית לדוגמה כשכותבים את הסימניה ᄆ זה נעשה בשני קוים. חלק עליון וימני (יוצרים ר) ואח"כ שמאלי ותחתון (ᄂ). זה נחמד.. אבל לכו תזכרו באיזה סדר כותבים סימניה כמו 我... וזו עוד פשוטה

SashTheRed

New member
כן, יש סדר

אני לא ממש זוכר אותו, אבל אם יודעים בערך איך סימניות כותבים, אז זה סדר די דומה, חוץ מכמה שינויים קטנים. בכל מקרה, ברוב אתרי הלימוד אמור להיות כתוב הסדר כאשר לומדים את ההאנגול. אה, ותיקון קטן לגבי 口. כותבים קודם את הקו השמאלי מלמעלה למטה, אחר כך את צורת ה-ר', ואז סוגרים אותו מלמטה משמאל לימין.

kiCkiC

New member
צודק..

נו טוב... שנתיים (~) מאז שתרגלתי סינית
תודה!

kiCkiC

New member
למדתי לפני שנתיים..

אבל לא משהו רציני... נרשמתי במכללה בשביל הנקודות לתואר, אבל נהניתי מכל רגע ואני חושבת ששם התחילה כל האובססיה שלי למזרח הרחוק :) סה"כ סמסטר אחר, לצערי היה מתוכנן קורס למתקדמים אבל המרצה עזב לסין ללמד עברית..........
למדה איתי גם מישהי קוריאנית ממש נחמדה שגרה באיזור. לקח לי איזה חודש רק לבטא נכון את השם שלה

למעלה