שאלה - לגבי הורים גרושים

limori

New member
שאלה - לגבי הורים גרושים

לרואי יש המון חברים שההורים שלהם גרושים ולמעשה במדינה שבה אנחנו גרים נדיר למצוא משפחה שכל הילדים הם מאותם האמא והאבא. הבעיה היא שרואי שואל למה האבא של החבר שלו לא גר איתו בבית...פעם הסברנו לו אבל כניראה שזה לא סיפק אותו והיום הוא שוב שאל למה האבא של X והאבא של Y והאבא של N לא גרים איתם בבית ולמה פעם הם גרים אצל האבא ופעם אצל האמא... אני רוצה להסביר לו שוב אבל מבלי שהוא יתחיל חלילה לפתח כל מיני דמיונות כגון - גם אמא שלי ואבא שלי יכולים להתגרש...הילד שלי יכנס לפאניקה רצינית רק מהמחשבה... אשמח לשמוע רעיונות שלכן תודה

אני חושבת שהייתי אומרת

שיש הרבה סוגים של משפחות בעולם. יש משפחות כמו שלנו עם אבא ואמא, יש משפחות עם שני אבות או שתי אמהות, יש משפחות בלי אבא או אמא בכלל, ויש משפחות שיש אבא ויש אמא אבל הם גרים בבתים נפרדים. לא הייתי נכנסת לעניין הגירושין ולא הייתי בכלל מזכירה שזה עלול לקרות בכל משפחה. אין טעם להכניס לו פחדים, את צודקת. הייתי מסבירה על שלל סוגי המשפחות ושככה זה וזהו. בשלב יותר מאוחר הוא יוכל להבין את מושג הגירושין.... עכשיו הוא עוד קטן.

../images/Emo45.gif זו בדיוק הדרך שבבוא היום

אנקוט בה כלפי ילדי שלי, כדי להסביר לו איך זה שבמשפחה שלנו אין כלל אבא. פשוט יש כל מיני סוגים של משפחות, כפי שרוני כתבה. בעלות ניסיון גדול ממני, שילדיהן גדולים יותר, מספרות שככל שההורה מציג תמונת עולם שהוא עצמו שלם איתה, כך גם הילד מקבל זאת.

limori

New member
תודה לכולכן, שוחחנו הבוקר בדרכינו

לבית הספר. ידעתי שהוא ישאל אם יש סיכוי שאנחנו גם נתגרש...אמרתי לו שאין סיכוי כרגע שאמא מאד אוהבת את אבא ואבא מאד אוהב את אמא ושאנחנו כמשפחה מאד אוהבים אחד את השני ומאד נהנים להיות יחד כך שאין שום סיבה שנתגרש..והוא הוסיף ואמר ומה יקרה בעתיד יש סיכוי?!?!? ידעתי שגם את זה הוא ישאל..ואמרתי לו חד משמעית שלא!!! שכפי שאנחנו רואים את חיינו כרגע אנחנו נחייה יחד לנצח....רק לראות את החיוך שלו מקצה לקצה דרך המראה גרם לי להוזיל דמעה ועוד דמעה בעצם היו לי די הרבה דמעות. תודה לימור

למעלה