שאלה לגבי המעונות

KARLSON11

New member
שאלה לגבי המעונות

שלום רב! אני מתחיל ללמוד רוקחות השנה (בתוכנית ההסבה) ועובר לגור בירושלים במעונות גואטמלה. קיבלתי תאריך השיבוץ ב-17/10/06 כי שאלו אותי מתי אני רוצה וזה מה שביקשתי. קראתי כמה הודעות בפורום שאנשים מתחילים להיכנס כבר ביום רביעי הקרוב. רציתי לשאול - האם רוב האנשים מתחילים להיכנס למעונות כבר ביום רבעי או שכל אחד בתאריך שלו? אני חושש שיכול להיווצר מצב שכשאני אגיע ב-17/10/06 רוב המקומות כבר יהיו תפוסים ואני אקבל את הדירה/חדר/שותפים שאף אחד לא רצה, כלומר משהו פחות טוב... האם זה הגיוני? איף מתבצע האיכלוס מבחינת הקומות, השותפים (למי שאין רשמת שותפים מועדפים מראש) וכו'? האם ניתן לבחור? מתי עדיף להיכנס למעונות מבחינה הזאת? תודה על התשובות ועל עזרתכם

Musi© Gi®l

New member
מה הקשר- דירה/דיירים שאף אחד לא רצה

זה לא כאילו מישהו יבוא השבוע ויתחיל לבחור לו דירות ושותפים.

KARLSON11

New member
אז איך זה הולך? לפי אזה עיקרון מחלק

אז איך זה הולך? לפי אזה עיקרון מחלקים דירות, לפי איזה עיקרון מחליטים מי יהיו השותפים וכו'?

הסבר

הדירות מחולקות, ברמת העיקרון, לפי עקרון "ראשון בא - ראשון לוקח", כשיש כמה הגבלות: 1. הגבלה על בסיס מין, מגזר והרגלים - הדירות במעונות תמיד יהיו חד-מיניות (חוץ מב"כפר הסטודנטים"), בד"כ לא יגורו חילונים עם דתיים, יהודים עם ערבים, מעשנים עם לא מעשנים. 2. בחירה אישית של הסטודנטים - אם כמה סטודנטים אומרים שהם רוצים לגור ביחד, בד"כ נותנים להם. 3. אם אתה דייר ותיק במעונות ונמצא ביחסים טובים עם רכז המעון, יש אפשרות אפילו לשריין דירה לשנה הבאה בתיאום מראש. סטודנטים חדשים שמגיעים לרוב משובצים במקומות הפנויים בדירות, שיכולים להיות בהן כל מיני סטודנטים, לא בהכרח מאותו מקצוע או אותו מחזור. ככל שאתה מגיע יותר מאוחר, כך מבחר המקומות הפנויים מצטמצם.

KARLSON11

New member
מתי בערך רוב הסטודנטים נכנסים?

האם 17 לאוקטובר זה ממש מאוחר או שעדיין בתאריך זה נשאר מבחר מסוים? מתי מומלץ להיכנס למעונות? המון תודה על התשובה הקודמת ועל תשובות עתידיות

יוסי n

New member
תוספות להסבר של ולדי:

לכל יום קליטה במעונות מוקדשות מספר דירות קבועות. כלומר, אם אתה נקלט ב-17.10, אזי החדר שתקבל יהיה באחת מהדירות שמוקצות לאותו היום. המשמעות היא, שאין חשיבות להגעה בתאריך מוקדם יותר מחשש שלא יהיה מקום, משום שממילא אנשים שיגיעו בתאריך מוקדם יותר ממך יקבלו חדר בדירות אחרות, שמוקצות ליום הקליטה שלהם (בבניין אחר/אגף אחר). מה שכן, באותו יום קליטה יש חשיבות לשעת ההגעה. הראשון שיגיע יקבל את האפשרות לבחור דירה מאלו שמוקדשות לאותו היום, בד"כ לפי המלצתה של רכזת המעון. הבאים אחריו יימלאו את הדירה שהוא פתח, עד שהיא תתמלא לחלוטין. אז, מי שיגיע יוכל לבחור בין הדירות שנותרו - וחוזר חלילה.

KARLSON11

New member
תודה-רק עוד משהו קטן ברשותך

1) האם מבחינת הקומות ומבחינת הדירות קטנות יותר (2 חדרים ולא 3) גם יש חלוקה שווה? לא יווצר מצב שכל הקומות התחתונות וכל הדירות הקטנות יותר יוקצו לתאריכים המוקדמים יותר ומה שישאר בסוף זה רק דירות גדולות בקומות העליונות? 2) איך השיטה הזאת מסתדרת לאור מה שמר אדוני אמר לעיל שלא יוצרים דירות מעורבות? אם נגיד מגיע יהודי ראשון ופותח דירה ואח"כ מגיע ערבי...אז פותחים עוד דירה לערבי...ואז מגיע דתי - אז פותחים עוד דירה? תודה מראש

יוסי n

New member
בבקשה:

1. למיטב הבנתי אין דירות בנות 2 חדרים. מה שכן יש הן דירות בנות 3 חדרים שבהן 4 שותפים ולא 6 - שני שותפים בחדר אחד ועוד שותף אחד בודד בשני החדרים נוספים, ודירות אלה בד"כ "מוזמנות" מראש וממילא לא סביר שתגור בהן. אני רוצה להאמין שמבחינת שאר הדירות, בנות 6 החדרים, החלוקה היא הוגנת ולא משאירים את כל הדירות הקטנות והפחות טובות לימי הקליטה האחרונים. 2. לפי מה שרוזה הסבירה לי - נראה לי שכן.

bright sky

New member
יש דירות 2 חדרים בבניין 11.

2 שותפים בכל חדר. המטבח יותר מרווח, אך יש רק חדר שירותים אחד לעומת שניים בדירות של 3 חדרים.

KARLSON11

New member
תודה רבה-רק מבחינת הקומה...

תודה רבה, רק רציתי לשאול מבחינת הקומה - האם יש אותו סיכוי לקבל דירה בקומה נמוכה אם אני נקלט מאוחר יחסית (מבחינת תאריך) כמו אם אני מגיע בתאריך מוקדם יותר? לא נראה לי נעים לגור בקומה 7 ללא מעלית... אגב, אם אפשר עוד 2 שאלות קטנות: 1) באיזה שעה מתחילה הקליטה? באיזה שעה כדאי להגיע ביום הקליטה? 2) מה שעות הקבלה של רוזה? נגיד מחר, ביום שני... המון תודה על העזרה

עניין הקומות

רק להזכיר, בגואטמלה נכנסים לבניין בין קומה 3 ל-4, כך שלגור בקומה 7 זה לא כ"כ נורא - סה"כ שלוש וחצי קומות לעלות. בימי החופש רוזה נמצאת, למיטב זכרוני, בין 8 ל-12. טלפון של המשרד שלה צריך להיות לך על שובר ההרשמה למעונות.

Musi© Gi®l

New member
מה בכלל הולך ביום קליטה וכמה

זמן זה לוקח בערך. אני אשמח לדעת.

תלוי מתי מגיעים

ברמת העיקרון רוזה, רכזת המעון, היא אישה יעילה, ועוזרים לה גם הפקידים התורנים. את מגיעה, ממלאה טופס וחותמת על חוזה, ואת כל אלה את עושה תוך כדי שאת נמצאת באיזשהו תור. ברגע שאת מסיימת למלא והתור שלך מגיע, את מושיטה לרוזה את הטפסים ומקבלת מפתח. וזהו. לא לשכוח להביא תמונת פספורט. הטפסים האלה ייערמו בצד, ובערב כשכולם ילכו רוזה תקליד אותם למחשב. לאלה שנקלטים ב"בוסטון" צפויה המתנה רבה יותר, שכן שם איציק הרכז אוהב לעשות את כל ההקלדה למחשב לבד תוך כדי תהליך הקליטה, וזה לוקח זמן כמובן.

Musi© Gi®l

New member
הבנתי.

יש לי רק שאלה אחרונה מבחינת התשלום. מי שנקלט קודם בעצם מתחיל לשלם מאז הקליטה?

Musi© Gi®l

New member
הא.באסה.

למה לעשות את הקליטה כל כך מוקדם
שיהיה.

amnonab

New member
אפרופו בוסטון

יש עצות לנקלטים שם? תודה ושנה טובה

לא גרתי שם אף פעם

אני רק מכיר את המעונות בצורה די שטחית, ופעם גם עזרתי שם בקליטה בתור רכז שבוע אוריינטציה (לפני כ-3 שנים זה היה). לומר למישהו שנקלט בבוסטון לבוא מוקדם, זה לא לומר כלום. פשוט לבוא הכי מוקדם שאפשר, אחרת התור יתארך, ואיציק הרכז יישב עם כל אחד שעה. חוץ מזה - הדירות לרוב שמורות לשנים המתקדמות, והחדשים מקבלים חדרים עם שירותים ומקלחות משותפים. אצל הבנות הכל נורא יפה, משופץ ומסודר, אצל הבנים קצת פחות לצערנו. העצה הכי טובה שאפשר לתת היא לא לקחת יותר מדי דברים, פשוט כי אין מקום להכניס אותם בחדר. חוץ מזה, יש שם אינטרנט חינם של האוניברסיטה, ואחלה נוף, וזה יתרון. וגם יש מועדון נחמד שאפשר לעשן בו נרגילה ב-15 שקלים, ויש טלוויזיה ומסך ענק למשחקי ספורט, ואלכוהול במחירי מיתון. בקיצור, יש חיים בבוסטון. עוד דבר - יש בבוסטון מינימרקט, שזכור לי שהוא לא היה משהו (בלשון המעטה), אבל עכשיו אולי עשו שם קצת סדר. בקניון של "הדסה", שנמצא במרחק הליכה מאוד קצרה מהמעונות, יש עכשיו הכל, כולל סופרמרקט, מלא בתי קפה ומסעדות ועד תחילת השנה יהיה גם סופר-פארם ככל הנראה. בקיצור, לפחות בעניין הקניות אתם מסודרים...

למעלה