שאלה לגבי המשי

גאיליי

New member
שאלה לגבי המשי

אני מבינה שניתן לקנות אותו בארץ רק בצבע טבעי. האם ניתן לצבוע אותו עם צבעי משי, כאלו שאיתם מציירים על בד משי?

היי גאיליי

ניתן לצבוע אותו עם צבעי בדים כמו אידיאל. מוכרים אותם בחנויות לחומרי בניין. הצבעים מאד רעילים וכדי לעבוד מחוץ למטבח אם זה אפשרי. אני אישית צובעת משי וצמר עם צבעים אקולוגיים מיוחדים לצמר שהבאתי לי במיוחד מגרמניה אבל את בטח לא תצבעי בכמויות ובאינטנסביות שלי אז "אידיאל" זה התשובה. מתנצלת שלא עניתי לך עוד אז על המסר.... אם יש לך עוד שאלות בקשר לצביעת צמר או משי את מוזמנת לשאול. בקרוב אעלה הדרכה מפורטת איך לצבוע צמרים שונים וגם משי.

גאיליי

New member
אור-את כמובן עשית לי את החשק למשי

חחחח אור שלחה לגאיה מתנה שתי פיות מקסימות שהיא הכינה עם משי ומאז אני לא נרגעת מהמשי הזה.....

אור224

New member
|חיבוקבכיףף. אני שמחה שגאיה

מרוצה ו"שהילדה" הגדולה לא נרגעת ואוהבת אותן
.

גאיליי

New member
תודה על התשובה

אני לא אשתמש בצבעים רעילים, מתרחקת מדברים רעילים. מה יקרה אם אצבע אותם בצבעי משי? ניסית את זה פעם?

אני לא יודעת אם צבעי המשי לא

רעילים בעצמם. כל החומרי היצירה מהסוגים השונים לא בדיוק אקולוגיים. ואיך נתפסים צבעי המשי על הסיבים אין לי מושג. שווה לנסות. בכל מקרה אני כרגע צובעת כמות. אם תרצי אודיע לך כשיהיה לי מוכן. באיזה צבעים את מעוניינת?

גאיליי

New member
אני אנסה ונראה, נשארו לי צבעים

עוד מתקופת ציור על משי ובמעבר דירה כמעט זרקתי אותם.... אבל קודם אני זקוקה למשי..... הבנתי שלבית של בייתיק יגיע משי תוך שבועיים אז אחרי שאנסה אספר לכן איך הלך:) אירית, אם העניין יכשל אז אני אקנה ממך, חייבת לנסות את הגחמה הזו חחח

אידיאל מגיע בשקית לבנה קטנה

או בכמו ליפסטיק כחול? (יש לך תמונה של זה.. זה יענה על השאלה
) ואת הצבעים האקולוגיים.. את חושבת שאפשר יהיה להשיג גם ממישהו בהרדוף/כפר רפאל וכו'?

smady a

New member
גלי הצבע הזה מגיע בשפורפרת קטנה עם

מכסה לבן. מעין גליל קטן ובו אבקת הצבע. לא חומר טוב.אבל צובע בד יופי.

אידיאל מגיע בשפורפרות כחולות או

שלאחרונה הם הפכו את זה לשקיות כחולות קטנות. פיגמנט מאד חזק וצובע די בקלות. היבואן הוא יעקבי וניתן למצוא כמעט בכל חנות לחומרי בניין. בהרדוף או כפר רפאל אי אפשר למצוא צבעים אקולוגיים. אני אנסה לדחוף את העניין שאלו שמוכרים צמר יחזיקו גם את הצבעים אם יהיה לאנשים עניין בצביעה. חוץ מזה שיש גם את כל הנושא של צבעי צמחים שזה נושא גדול ורחב שגם נטפל בו בהמשך. כרגע מי שרוצה לנסות יכולה להתחיל עם כורכום. צריך להרתיח מים עם אבקת כורכום עד שהמים מקבלים גוון זהב חזק. לסנן את המים היטב מהאבקה ולהכניס למים הנקיים צמר או משי.

יאמה

New member
מעניין..מה לגבי סלק או פטל

ובכלל כל פרות הקיץ שצובעים יופי את החולצות של הבנות שלי?

Ayuli

New member
דווקא הצמחים עם הצבעים הדומיננטים

פחות צובעים.. זה מעניין. קליפות בצל יבשות יוצרות צהוב נהדר!

אקליפטוס גם יוצר חום כהה מעניין

וכתומים שונים אם משתמשים בעלים ואם משתמשים בקליפות הגזע מקבלים צבעי חול. מקמומיל גם אפשר לקבל צהובים וחומים מהפרחים וירוקים-צהובים מהעלים. מגזר בר-(זה שפורח עכשיו בהמוניו ודומה למן מטריית תחרה) מקבלים צהובים וירוקים. איביסקוס - יכול לתת סגולים, וסגולים-אדומים. מחינה - צהובים-כתומים. לפעמים נחוצים מקבעים שונים כגון: אלומניום, ברזל או נחושת כדי לעזור לצמח להוציא את הצבע הרצוי. ציבעי צמחים זה נושא ענק ומעניין. גם לי אין נסיון ענק איתו. אבל אולי נעמיק אותו ביחד.

מה עם סלק?

אם מוסיפים לו מעט חומץ - זה לא יקבע את הצבע? וכורכום? חוץ מריח זה גם יצבע?

כורכום צובע נהדר רק חייבים להמנע

מהאבקה להדבק לצמר ולכן צריך לסנן היטב. סלק בד"כ מביא תוצאה חומה ודי בהירה. צריך לנסות. זה רעיון טוב לעשות איזו פעילות בנושא הזה בפורום.

md55

New member
מסלק + נחושת צביע ראשונה מקבלים

ירוק בהיר ' צביעשניחה + ברזל מקבליםצהוב בהיר מאוד.

md55

New member
בשמחה. אני צבעתי צמר כבשים אוסטרלי

לפני שנים רבות למדתי" במרכז האוסטרלי לאריגת יד בירושלים"אני אחפש את החומר ובשמחה השתף את הפורום הנפלא הזה בזמנו צבעתי רק בצמחים

למעלה