שאלה לגבי המשי

המרכז האוסטרלי לאריגת יד....

עדיין קיים? אני אשמח אם תשתפי אותנו גם בעבודות אריגה. הפורום הזה אמנם נקרא "אמנות הליבוד" אבל פתוח לכל המלאכות המסורתיות ומלאכות המחט שעשויות מחומרים טבעיים למינהם.

md55

New member
אני מדברת על לפני 25 שנה בערך

אני לא מאמינה שהוא קיים למדנו שם להכין צמר כבשים מקומי ואת האוסטרלי צבענו בצבעים עבעיים טוינו מהם צמר וארגנו וגם סרגנו אני בעיקר צבעתי וטויתי צמר עם קישור

לי זה נשמע מאד מעניין ומרתק וחבל

שהמלאכות האלה והידע הזה הולך ונעלם. בכל אופן - אני אשמח לכל מה שתוכלי לתת או להראות.

קצת מניסיוני בצביעה ידנית

צביעה עם קליפות גזע אקליפטוס- סוגים שונים של גזעי אקליפטוס נותנים גוונים שונים של מחום בהיר ועד חום אדמדם בגוון של עור בריא,כמו כן עונת השנה בה אנו מסירים את הקליפה מגזע העץ משנה את הגוון להשרות את הצמר המיועד לצביעה כחצי שעה במים רגילים ובמקביל להכין את הצבע הכנת הצבע-לשבור את קליפת האקליפטוס לחתיכות שיכולות להכנס לסיר גדול ,לשטוף משאריות חול וחרקים,למלא את הסיר מים ולהרתיח את המים עם קליפות האקליפטוס כחצי שעה,לקרר את המים שיהיו פושרים ולהוציא את קליפות האקליפטוס,רצוי לסנן את המים ולהחזירם לסיר הגדול,להוציא את הצמר המיועד לצביעה מההשריה,לסחוט העדינות ולהכניס לתוך התמיסה שהכנו. לחמם על הגז עד שרואים בועות ולסגור את הגז לתת לתמיסה להתקרר לפני שמוציאים את הצמר-צמר שמקבל "שוק" מתלבד ומתקשה אז כדאי להיות סבלני אני לא מוסיפה מקבעים אך מקפידה שהצמא לא ייחשף לשמש באותו אופן אפשר לצבוע בקליפות בצל וקליפות סלק בצביעה בתבלינים כגון כורכום מתקבלים גוונים מדהימים-ההכנה גם כן בהרתחת התבלין עם מים, הבעיה העיקרית הינה ששאריות מאבקת התבלין נדבקות לצמר וכשהצמר מתייבש הן נושרות כמו אבקת חול-לכן-יש לסנן היטב היטב את התמיסה לאחר שהורתחה-ככל שהמים יהיו יותר נקיים כך תצא הצביעה עם פחות שאריות אבקה לא לייבש בשמש! ניתן להכין תמיסות מרוכזות של צבעי צמחים ולצייר איתן כמו בצבעי מים ילדים שעורכים איתם סדנאות כאלה מאוד נהנים וחווים מיידית את תהליך הפקת הצבע והשימוש בו. בצביעה כימית אני מוסיפה כפית מלח לפני הצביעה ולאחר הצביעה ושטיפת הצמר מכינה קערה עם מים, שופכת לתוכה קצת חומץ ומשרה ועם תערובת זו מבצעת שטיפה אחרונה,

למעלה