שאלה לגבי חיפוש פנימי באתר

speeder

New member
שאלה לגבי חיפוש פנימי באתר

קיבלתי מהמארח שלי webmasters.com מנוע חיפוש פנימי לאתר אבל בגלל שהאתר כתוב בעברית דהיינו כתוב הפוך, אזי פעולה החיפוש בעברית אינה אפשרית. כדי לחפש "ברווז" צריך לרשום בתיבת הטקסט "זוורב". האם מישהו מכיר פונקציה שתהפוך את הטקסט שיכניס גולש לחיפוש כדי ש PHP החיפוש יחפש בצורה נכונה (בעצם הפוכה).

אמיר ט

New member
עברית, עברית .....

למזלנו הרב, אחד מהמפתחים של PHP הוא בחור בשם זיו ישראלי חיפני אשר עשה דבר חכם ויצר פונקציות מוכנות מראש עבור עברית ב PHP. שני הפונקציות האלה הן : hebrev hebrevc הפונקציה HEBREV מקבלת מחרוזת והופכת אותה מעברית לוגית לויזואלית ולהפך. הפונקציה HEBREVC עושה פעולה דומה ובנוסף מקבלת כפרמטר משתנה מספרי אז כל X תווים מוסיף <BR> ובכך בעצם יותר לנו שורות מסודרות ויזואלית או לוגית בעברית, השורות אינן הפוכות - מסודרות בדיות כמו שצריך. אמיר.

speeder

New member
נשמע נחמד, איך מתקדמים ?

אתה יכול בבקשה להראות לי איך לכתוב את השורה הזו שתקלוט שדה טקסט ותהפוך אותו. אין שום ניסיון ב PHP .....

אמיר ט

New member
אוקי, אין בעיה

$text = "סתם איזה טקסט בעברית"; $reversed_text = heberv( $text ); $reversed_in_lines = hebrevc( $text, 15 ); echo $reversed_text;

speeder

New member
תודה רבה !

אני אנסה להוסיף את הקוד הזה ונראה מה קורה...

speeder

New member
דיווח מהשטח..

למשתנה שנקלט בתא הטקסט קוראים input ולכן שיניתי את שורת הקריאה ל: <input type="text" name="inputop" size="15"> ואז הוספתי בקובף ה PHP את השורה הבאה: $input = heberv($inputop); כדי שה PHP יקבל את ההפך ממה שהקלידו. זה לא עובד... האם אני מפספס משהו ??? האם יש משמעות למקום של השורה הזו ב PHP ? ה PHP שלי נמצא ב http://www.speedtraps.co.il/search.php , אם אתה רוצה להעיף בו מבט שוב תודה גיא

אמיר ט

New member
הבעיה שלך

ךפחות ממה שאני רואה כרגע הבעיה היא בקריאה לפונקציה להפיכת עברית אתה כתבת אותה HEBERV אבל זה לא נכון, כותבים HEBREV קל לזכור את זה כי השם של הפונקציה הוא קיצור ל HEBREW REVERSE ולוקחים את שלושת התוים הראשונים של כל מילה :) בהצלחה, אמיר.

speeder

New member
אמיר, שיחקת אותה תודה רבה !!../images/Emo51.gif

אמיר, תודה רבה, אין ספק שפתרת את הבעיה, עכשיו זה עובד יופי !! בכל מקרה אתה מוזמן לבקר באתר שלי speedtraps.co.il בנושא מכמונות מהירות. גיא

nirdagan

New member
מן הסתם בעברית לוגית...

לא היתה לך שום בעיה. לדעתי רצוי לכתוב אתרים בעברית לוגית, ואפשר בנוסף גרסה ויזואלית. עכשיו החיפוש בגרסא הויזואלית יהיה מבוסס מאחורי הקלעים על הדפים בעברית לוגית, אך ייצור קישורים לדפים בעברית ויזואלית. ניר

הראל

New member
עברית לוגית או ויזואלית../images/Emo88.gif

לא כדאי שניכנס לויכוח. למרות שנראה כאילו ה"לוגית" ניצחה. אבל כאחד שבונה אתרים בעברית ומעוניין שהם יראו בכל מערכת הפעלה, עם כל דפדפן, בכל מקום על פני כדור הארץ !!! הניסיון מורה להמשיך ולבנות את האתרים בעברית ויזואלית. אתה שוכח שלא בכל העולם עובדים עם micr$soft או עם Explor

תמר,

New member
עברית לוגית

היא השיטה הנכונה לקידוד עברית עבור תכנות, כי תחילת המחרוזת היא גם האות הראשונה של המשפט. דוקא פה הבעיה היא עם תוכנות שאינן תומכות בעברית לוגית. השימוש בעברית ויזואלית בא לפצות על חוסר תמיכה בעברית בכך שהוא הופך את הטקסט עבור הדפדפן.

הראל

New member
אז, יש פתרון לבעיה ?

ברור שאני יודע מדוע משתמשים בבעברית ויזואלית, ומתוך נסיון אני ממשיך להשתמש בה. האם יש פתרון לחיפוש בעברית ויזואלית ?

תמר,

New member
נראה לי שכתבו כאן את הפתרון

הופכים את מחרוזת החיפוש בעזרת hebrev.

nirdagan

New member
ויזואלית לא עובד על כל דפדפן

למשל לא על דפדפן עם פונטים גדולים ורזולוציה קטנה. זהו מיתוס ידוע שאני מתייחס אליו במאמר זה ניר

למעלה