שאלה לגבי חסכון בשביל משכנתא

רפי203

New member
שלום,

אני בן 29, חסכתי עד עכשיו כ200 אלף שקל,
אני מתכנן לקחת משכנתא כדי לקנות דירה עוד כ3 שנים, במשך ה3 שנים האלה אני מעוניין לשים את הכסף שלי בתוכנית חסכון מסויימת שאני אפקיד אליה כסף כל חודש,
חיפשתי קצת בגוגל וראיתי כל מיני תוכניות חסכון אפשריות (פיקדון בבנק, כל מיני פוליסות חיסכון בחברות הביטוח, קופת גמל להשקעה, …).

ההכנסה שלי מאפשרת לי להפקיד כ10 אלף שקל כל חודש לתוכנית החיסכון,
ואני מחפש תוכנית שתתן לי רווח הוגן עם כמה שפחות סיכון,

אני אשמח לשמוע מכם טיפים, מה כדאי לעשות או עם מי כדאי להתייעץ,
ואם יש כתבה או כל מקור מידע שאני יכול לקרוא ממנו כדי להעשיר את הידע שלי בתחום הזה אני אשמח לשמוע.

תודה מראש.
-

82little

Active member
מה ההכנסות? האם אתה יכול להראות לבנק שליש או 40 אחוז החזר חודשי מהכנסות.
אולי כדאי לשקול קניית דירה להשקעה, אפילו עד 75 אחוזי מימון, ולהשכירה, אם גר אצל ההורים, או במקום אחר...
תוכל לבצע אם רלוונטי פרעונות מוקדמים ולקצר ההלוואה. אחרי כמה שנים תמכור ותקנה דירה אחרת, אולי כבר עם בת הזוג?. הענין הוא שהריביות כיום נמוכות ואין לדעת מה יהיו מחירי הדיור כך שאם נחוצה לך דירה אולי עדיף להיכנס לנדלן ולחסוך לטובת הדירה הבאה דרך הנדלן עצמו. ההוצאות בקניה עבורך יחסית לא גבוהות כי אין מס רכישה על סכומים כאלה. וגם עורך דין ואולי מתווך לא יהיו גבוהות מדי...

לגבי השקעות חלופיות, כפי ששאלת, אז רק להזכיר שככל שרמת הסיכון יורדת גם הרווח יורד, כמובן.
העזר בפורומים ובמידע באינטרנט. כיום אין צורך, לדעתי, להיכנס להשקעות דרך תוכניות חיסכון וערוצים פורמליים כמו קופות גמל להשקעה וכו', פשוט למד מעט את נושא הקרנות השונים ובחר את אלה שנראות לך מתאימות ברמות הסיכון שאתה מחפש והרווח מן הסתם בהתאם. פזר את ההשקעות כמובן דרך כמה קרנות. לא לבצע קניה ומכירה אלא רק לרכוש ולהחזיק את ההשקעה לפי העקרונות שתבחר, ובסוף התקופה תמכור את התיק... בדרך כלל במצב שלך קרנות מחקות או קרנות סל וכדומה יספקו את הצרכים.
ושוב, אישית במצב שלך, בהנחה שיש את ההכנסות המתאימות להחזר חודשי גבוה יחסית, הייתי הולך כבר על רכישת דירה עתה...
בהצלחה

למעלה