שאלה לגבי טופס אש/6

• פותח הנושא סרג'
  • פורסם בתאריך
ס

סרג'

Guest
שלום,

אני בקרוב מתחיל את תהליך המדורג, ובהגשה המכוונת של משרד הפנים ישנו סעיף שבו אני צריך להעלות את טופס אש/6.

שאלה 1:
אם אישתי עדיין לא בארץ איך אני יכול למלא את הטופס זה בלעדיה?

שאלה 2:
רשום בטופס "חוזה שכירות/רכישת דירה ע"ש המזמין", המצב שלי הוא כזה, עזרתי לפני שנה להורים לכסות את המשכנתא במלוא(הדירה רשומה על אמא שלי) ואני מתגורר איתם.
ואנו כמשפחה מעוניינים לגור ביחד כי יש מספיק מקום לכולם וכרגע אנו לא מעוניינים להשכיר דירה כאשר היא תבוא לארץ.
חשבונות מים חשמל וארנונה רשומים על אמא שלי כי היא בעלת דירה, החיוב נעשה דרך האמצעי תשלום שלה ואני פשוט מחזיר לה את הכסף עבור חשבונות במזומן.

האם אמא שלי יכולה לכתוב הצהרה שאנו כמשפחה כולה 3 אנשים רוצים, שנגור ביחד בדירתה, כנ''ל גם לגבי החשבונות(שאני מחזיר לה את הכסף עבור החשבונות (מים, וחשמל)?

האם מצד משרד הפנים זה בסדר?

ועוד שאלה לגבי "אישורים בדבר קבלת שירותים ממוסדות ממשלתיים כגון: בטל"א, בריאות, חינוך."

למה הם מתכוונים פה?

תודה רבה, אני מאוד אשמח לתשובתכם.

אהלן,
טופס אש6- תמלא יחד איתה ותחתים אותה מחו"ל. אחרי שהיא תיכנס לארץ ייתכן שתידרשו לחתום עליו מחדש. אבל אתה חייב להגיש אותו במסגרת הבקשה המקוונת.
לגבי המגורים בבית הוריך- תצטרף שטר מכר או נסח טאבו על שם הוריך ותצהיר מאמא שלך שאתה גר אצלם ושם גם אמורה לגור בהתחלה אשתך, ותציין לגבי החשבונות. כדאי בכל מקרה לצרף את החשבונות גם אם הם על שם אמך. חשוב לצרף גם צילום ת.ז של אמא.

לגבי "אישורים בדבר קבלת שירותים.." הכוונה לצרף אישור על חברות בקופת חולים (שלך), אישור על קבלת קצבאות ביטוח לאומי (או אי קבלת), ואם יש ילדים קטינים אז לצרף אישורי לימודים שלהם. אפשר גם לצרף רישיון נהיגה, רישיון רכב, אישור על קבלת קצבאות או סיוע כלשהוא מרשות ממשלתית אם רלוונטי.

בהצלחה!

ס

סרג'

Guest
תודה רבה על התשובתך כה מהירה,

ובמידה אם אנו מעוניינים לאחר הגעתה לגור לא רק בהתחלה, אלה אולי כמה שנים האם זה עדיין יהיה תקין מהצד של משרד הפנים?

ושמתי לב שבאש/6 ישנם כמה עמודים שאני יצטרך להחתים את עורך דין על ההצהרה?
האם אני מבין נכון שאני יצטרך לפנות לאורך דין אם הטפסים?

ועוד דבר שלא כזה ברור לגבי "נוסח למכתב העיריה/מועצה מקומית על מרכז חיים"

אני יכול להוציא רישום מידע ממשרד הפנים לגבי כל הפרטים עליי (רשומה שמה עיר והכתובת בו אני מתגורר)
האם זה יהיה מספיק?

כי בכל מקרה אני יעשה את רישום שלה כשהיא תגיע בכתובת שבו אני וההורים שלי מתגוררים.

תודה רבה על הסיוע.

לצערי רשות האוכלוסין אוהבת זוגות "קלאסיים" ולא מקרים מיוחדים כמו זוגות שגרים עם שותפים/בני משפחה אחרים. אבל כולנו יודעים שאלה החיים ויש בני זוג ומשפחות שגרים עם "הסבתא" וזה לא אומר שהם לא באמת זוג. לכן ייתכן שתצטרכו לעמוד על זה שיקבלו את זה, אבל בעיני זה לגמרי סביר ולא מעיד על העדר כנות קשר.
באש6 יש אכן עמודים שצריך להחתים בפני עו"ד.
נוסח למכתב עירייה- הכוונה לאישור תושבות בתחום העיר/מועצה מקומית. בד"כ דורשים את זה אם אתה גר בתחום מועצה מקומית- בכפר או יישוב. אם אתה גר בעיר, ומשלם ארנונה, בד"כ מספיק להביא חשבונות ארנונה. יש ערים שבהם ניתן להוציא גם אישור תושבות או "תיק תושב".

בהצלחה

למעלה