שאלה לגבי צבעי שמן

מרי פופ

New member
שאלה לגבי צבעי שמן

קרן שלום רב,
אני מעצבת דירה בתקציב מאוד נמוך לזוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים שדרישתם היא הרבה ספריות בחלל הציבורי, עבור ספרים, אלבומים, ספרי קודש ותשמישי קדושה.
אני מנסה ככל שביכולתי מלהכניס נגרות אומן לתמונה, בידיעה שזה מיקר מאוד את העסק.
תכננתי ספריות גבס וחשבתי לצבוע אותן בצבעי שמן (לא שמנת/לבן וכו'... אלא צבעים מעט כהים וחיים שיראו עליהם פחות אבק), הכוונה היא ליעל את הניקוי ולהפוך את העסק לעמיד יותר.
שאלתי היא כזו: האם צביעה בצבע שמן, מט כמובן!!!! יכולה להפוך את עניין הגבס לפרקטי יותר?
כלומר שיהיה עמיד יותר לשריטות של חפצים וקל לניגוב?

תודה!

amitmeir59

New member
כן , בתקציב נמוך זה פתרון אידיאלי אני הייתי מ

הייתי מוסיף עוד שכבה של לכה שקופה כדי לחזק יותר .זה לא אולטימטיבי אבל מספק בהחלט . כל הכבוד על המחשבה.

מרי פופ

New member
עמית תודה על התשובה!

ברור שהשאלה הופנתה לכל מי שמבין בתחום ואני שמחה לשמוע את חוות דעתך כמומחה בתחום!!!
יש לך אולי מושג אם לצבעי שמן יש קטלוג נפרד, או שניתן לגוון מכל גוון במניפה?

amitmeir59

New member
ניתן לגוון כל גוון במניפה 2 דברים חשובים

סוג הצבע אותו צובעים(לא משנה לגוון אך לחוזק ולניקיון) אני ממליץ על יעקובי (המרייט) או טמבור (ותסלח לי קרן ) ולקנטים הייתי שם המרייט רקוע (יעיל כנגד מכות ושריטות ) ודבר נוסף לפני הצביעה צריך לעבור טוב טוב על השיוף ולוודא שאכן המדפים חלקים 100% כי כל סטייה שריטה או בליטה תראה למרחוק . ואפילו כדאי לשים בונדרול לפני השמן יוסיף חיזוק

צביעת מדפי גבס

הי! התנצלותי על זמן התגובה.. המידה וטרם צבעת את המדפים אז ככה: בהחלט ניתן לבוע את המדפים בצבע שמן, בכל גווני המניפה. המלצתי היא על צבע שנקרא אוניאור על בסיס שמן- והוא בגימור מט. זה בהחלט ייתן ציפוי שיקל על הניקוי.
בהצלחה!

למעלה