שאלה לגבי קיצבת נכות

putzik2

New member
שאלה לגבי קיצבת נכות

שלום חיים אני מקבלת קיצבת נכות לצמיתות בסביבות 2300 ש"ח עקב נכות נפשית ובעיה במיתרי הקול. לפני שנה חליתי במחלת הלופוס העורי שהיא מחלה אוטואימונית שפוגעת בעיקר בעור,מקבלת טיפול רפואי אבל נוספה לי מגבלה שאסור לי להחשף לשמש. ע"פ המלצת רופא בימים חמים מאוד עליי להמנע מיציאה מהבית במהלך שעות היום.בנוסף אם אני בכל זאת יוצאת מהבית כמובן מכוסה בשרוול ארוך וכובע אני מרגישה שהעור שלי שורף ואני מתגרדת בכל הגוף.לכן אני כמעט ולא יוצאת בימי הקיץ מהבית. האם עליי לדווח לביטוח לאומי על המחלה הזו שנוספה לי? כי לא נראה לי שזה ישנה משהו בגובה הקיצבה שלי.לכן אני תוהה אם בכלל להתחיל את כל ענייני הניירת הללו.

באם את מקבלת קצבת נכות ללא תלויים ההפרש בין

קצבתך לקצבה מלאה לפי הנתון שמסרת הוא 261 ש"ח באם אכן הנכות הרפואית תגדל ל-100% וכך גם הקצבה,אז זה נתון לשיקולך כיצד לפעול כי לפני קצבתך אני מעריך שאומנם יש לך דרגת איכושר של 75% ומעלה שמקנים לך 2210 ש"ח,אל נכותך הרפואית היא כ-65% אך לאחר תשלום דמי בריאות קצבתך בסך כ-2300 ש"ח,תקני אותי באם אני טועה.להלן ההסבר: שיעורי הקצבה א. נכה או עקרת בית נכה שנקבעה להם דרגת אי–כושר (להשתכר או לתפקד במשק בית) בשיעור העולה על 74% זכאים לקצבת נכות חודשית מלאה. שיעור הקצבה המלאה ליחיד - 2,210 ש"ח (החל ב- 01.01.2011) . לנכים בעלי דרגת אי–כושר בשיעור גבוה מ-74% שאינם שוהים במוסד, ואחוז נכותם הרפואית 50% לפחות, משולמת קצבה חודשית נוספת (ק.ח.ן) בסכום שבין 237 ש"ח (החל ב- 01.01.2011) ל-351 ש"ח (החל ב- 01.01.2011) , בהתאם לאחוז הנכות הרפואית שנקבעה להם. רק בריאות ובהצלחה.

למעלה