שאלה לגבי שם משפחה

daniela21

New member
שאלה לגבי שם משפחה

שלום

איני יודעת אם זהו הפורום המתאים להעלאת השאלה, אך אנסה:
אני ובן זוגי מתכננים חתונה ועלתה שאלת שם המשפחה. לבן זוגי יש שם משפחה שברצונו לשנות - חזום (chazum) ועלה הרעיון לשנות לחזון, כמו ששינה אחיו ואשתו. כאן עולה נושא הקבלה, הנומרולוגיה וכו', ונשאלת השאלה האם שם משפחה כזה מומלץ ומהם שמות משפחה שיתאימו לנו כזוג ויפתחו את המזל.
תודה רבה!

Rinat 789

New member
הי דניאלה, ברוכה הבאה:

אני לומדת כבר חמש שנים את חכמת הקבלה
דרך כתבי המקובלים בעל הסולם (הרב יהודה לייב הלוי אשלג) ובנו בכורו הרב"ש (רבי ברוך שלום אשלג)

ולרגע לא מצאתי איזה שהוא יחס מהם לנושא זה

ולכן אני ממליצה...תלכו אחר הלב
אם זה מה שמרגיש לכם
בכיף

בהצלחה

זמרה

New member
שלום דניאלה ברוכה הבאה לפורום:)

לשינוי שם יש בעיקר השפעה פסיכולוגית על האדם שמחליט לשנות את שמו (זה יכול להיות גם השם הפרטי).
זה דומה לשרשרת עם אבן שאומרים עליה שהיא תתן מזל והאדם שעונד אותה בטוח כי מעתה והלאה יהיה לו מזל בחייו....אבל זה לא באמת בגלל האבן..זה בגלל שהאדם הזה מפעיל אנרגיה חיובית באמצעות המחשבות והרצונות שלו על המציאות שבה הוא חי ולכן כך היא מתראה עבורו.

כלומר: הכל תלוי בגישה של האדם למציאות:)

חכמת הקבלה מלמדת אותנו איך ניתן לשנות את תפיסת המציאת מרצון מאוד צר שרוצה כולו לקבל לעצמו את תענוג החיים לרצון רחב וכולל שמכיל את תכונת הנתינה - תכונתו של חוק הטבע או הבורא.

כאשר מדברים על שינוי של מזל בחכמת הקבלה, מתכוונים לכך שהאדם המתקדם לגילוי הבורא בדרכו הרוחנית, מטפטפים(נוזלים) עליו אורות עליונים (ממבנה מיוחד שנמצא בעולם הרוחני) ובעזרתם האדם משתנה ברצון שלו ובהתאם לכך במזל שלו בדרך - מהו מזל ברוחניות

זמרה

New member
לגבי הצלחה בזוגיות

הנה כתבה מעניינת על מטרת הזוגיות על פי חכמת הקבלה ואיך אפשר להפוך אותה למושלמת -
משלב א' לשלב ב'

כל פעם שמישהו שואל את השאלה הזאת

בא לי לשאול אותו :
מדוע אתה מתבייש בהורים שלך?
מדוע אתה מתבייש במוצא שלך?
מדוע אתה מנסה לשנות את מה שהבורא בחר עבורך?

למעלה