שאלה לגלי בנושא שיחות עם אלוהים

orly70

New member
שאלה לגלי בנושא שיחות עם אלוהים

רציתי לחלוק ולשתף,קראתי את שיחות עם אלוהים מזמן לפני כמה שנים ומאוד התלהבתי, לאחרונה לאחר המלצה של גלי באתר קראתי גם את החלק השלישי פשוט מדהים, קראתי והתרגשתי והרגשתי שאני נזכרת באמת שלי של העולם שזה משהו שכולנו יודעים בתת מודע שלנו,במיוחד התחברתי לכל העניין של אשליית הנפרדות ושכולנו בעצם אחד, מה שהרגשתי תסכול זה איך באמת אפשר ליישם זאת בחיי היומיום מאוד קל לשכוח מכל העניין , אם יש לך איזה רעיון למחשבה או שיטה כדי שנוכל כל יום לחיות את החיים מתוך ההבנות הגדולות האלה.. תודה אורלי

ההבנות הגדולות של החיים ../images/Emo106.gif../images/Emo91.gif

שאני בעצם קוראת להם : חוק יקומי (חוקי היקום) אגב בפעם המיליון ..אני מתקשרת עם אלוהים . תקשור עם חוצנים = רק לבעיות גופניות בלבד 1. היקום כולו הינו נשיפה- שאיפה של אלוהים. היקום מתקווץ ומתרחב . הוא התחיל כנק' קטנה והגיע למימדו כיום. סופו של היקום הינו להתכווץ חזרה לאותה נק' קטנה שהתחילה את הכל ואז שוב להתרחב. עד אין סוף... 2. אלוהים אינו גבר ואינו אישה . אין לו זהות מינית. 3. היקום חסר גבולות . קשה לונו בני האדם להבין זאת. כי אנו רגילים לדברים מוגדרים מראש. חשבו רגע על השאלה שלי: מהי רוח..איפה היא מתחילה או נגמרת? התשובה- אין לה גבולות, היא אין סופית. 4. אלוהים הוא הכל: (כך גם אני מלמדת את ילדיי) הוא הטבע, הים, השמים, החיות, בני האדם. העלים, האדמה, הרוח השמש..הפלנטות האחרות. תושבי חוץ- חוצנים. ה כ ל ... 5. אין עבר, ההוה . עתיד. יש רק הווה . ציר הזמן הינו אנכי ולא אופקי . ועל ציר הזמן מונחים מעין ניירות אחת על השניה= שהן מסמלות את יח' הזמן. הזמן הינו המצאה של האנושות על מנת להתמודד עם חלוקת היום, להתמודד עם העולם הזה. כן, אנו יכולים לנוע בזמן. אנו עושים זאת כל ערב - כאשר הנפש יוצאת מן הגוף - הופכת למצבה הטבעי- חופשיה. ניתן לנוע על ציר הזמן לכן אין זה טבע האדם להיות כלוא, סגור או שכופים עליו מנהגים, חוקים. כללים. זהו חוק טבע ראשון:זכויות אדם= כל אדם נולד עם רצון חופשי ונפש מאושרת ואין לקחת זאת ממנו. 6. חוק טבע שני : על מנת שיהיה לך טוב= עשה טוב לאחר. כי היקום כולו נושפ ושואף...עובד בהדדיות וז"א מה שאתה נותן = אתה מקבל חזרה. 7. כל פעולה שאנו עושים - היא פעולה של אלוהים. באם לא היה רוצה שיתבצע - לא היית יכול לבצע. אין מקריות . כל פעולה = היא מושלמת וטהורה. 8. אנו חונכנו שלכל דבר יש סיבה . כולם שואלים: "אז למה אני פה?" ובכן אנחנו נמצאים במשחק אלוהי מקסים. מעין מונופול . הבעיה היא שאינכם מבינים שאתם במשחק ואינכם מבינים את כללי המשחק. 9. כל הדתות בעולם- לא הבינו או הפנימו את רעיון 'המשחק האלוהי'. כל הדתות כולן יפוגו מן העולם בעתיד...כי הן יאבדו מן הערך, חשיבות. אנשים יבינו שאין חטאים, אין קללות. אין גן עדן ואין גיהנום. כי את הפחד= יצרו הדתות . על מנת ליצור בסיס של כוח = על מנת לקחת כספים מבני האדם. ולחיות על חשבון הציבור. כל מהנהגים והאיסורים נוצרו על מנתשיהיה קל לשלוט בכם בני האדם..אלוהים לא כועס אם לא צמתם או לא טבלתם או לא נחתם בשבת..אלוהים מתבונן, אוהב ומשגיח. 10. אלוהים הוא אהבה. הוא אינו מעניש, הוא אינו כועס. הוא מתבונן - ומבין . כן גם אנשים "רעים" כמו היטלר ודומיו. לא נענשו על מעשיהם ע"י אלוהים. כי הוא אינו מעניש. הוא נותן לאדם לבחור ולבחון שוב= גלגולים. 11. כולנו עשויים מאנרגיה צרופה. בעצם הכל היקום עשוי אנרגיה. אנו באים חוזרים לאנרגיה עצמה. לעיתים אנו אומרים על אדם- יש לו אנרגיה טובה או לחילופין רעה- אנו באמת חשים אנרגיות. מדיומים, מסטיקנים, אנשי רוח= מנוסים יותר בקריאת אנרגיות. לכן תתרגלו יותר= תדעו יותר. 12. קיימים 6 חושים לאדם. : הוסיפו ל5 החושים את החוש ה6- חוש 'אינטואיציה' / קבלת מסרים, כולנו משתמשים בזה. אנשים יקרים כולנו - מתקשרים במודע או שלא במודע. 13. אנו לעולם לא מתים, אנו נצחיים. אנו רק מחיליפ צורות /דמויות (גלגולי נשמות) האדם בנומשכל, נפש ונשמה נשמה- הדבר האדיר הזה שדומה בגודלו ל7 ההילות שמקיפות אתכם. הנשמה הינה נצחית. כולנו נשמה אחת. כולנו אחד. הנשמה שוכנת בתוך הגוף ומחוצה לו נפש- החיות של האדם,,האנרגיה...הנפש עיקרה ומצבה הטבעי הינו - להיות חופשיה . כל לילה בשינה היא יוצאת מתוך הגוף, קשרה לחוט כסף דק לטבור וחוזרת בזמן הקימה. הנפש נמצאת בתוך האדם ומחוצה לו. הנפש לעולם לא תתן לקחת ממנה את החופש. הנפש סובלת כשהיא נכנסת לגוף. היא היא כלואה עד הרגע שהיא יוצאת בשינה. הלידה עבורה = מוות. לכן מוות= שחרור . לידה= מוות עבורה השכל- נמצא בכל תא ותא בגופנו בדנ"א , לא רק במוח. שכל הינו גם אגירה וקבלת ידע/ השכלה/תובנה מגלגול זה או גלגולים קודמים - תובנות וחוכמות חיים. שמוסיפים השכלה ותובנה לאדם.. זה הכל להפעם חברים. ..יהיו עוד בהמשך....מקווה שלא הפצצתי אתכם בידע .. גלי מדיום "משוחחת עם אלוהים" חחח

כל הדתות יעלמו?

גם אלו שמתוכן לקוח בליל המילים חסר המשמעות הזה, או רק היהדות, הנצרות והאיסלם? אגב, לשאלה המקורית, התשובות שאתה מחפש נמצאות בתפישות עולם מבוססות כמו הינדואיזם, בודהיזם זן ודאואיזם, הבעיה שהתרגול שהם דורשים הוא ארוך מורכב ואישי, ובמערב אין לנו את הסבלנות הזאת אז אנחנו מסתפקים בספרוני עידן חדש הלקוחים חצאי מילים ורבעי משפטים ומרכיבים מהם משפטים יפים שלא אומרים כלום

esperansa

New member
../images/Emo51.gifגלי תודה על כל המידע. .....

הי גלי, כיף תמיד להכנס לפורום הנ"ל וללמוד עוד ועוד, ולהתחיל לראות את הדברים בצורה אמרת ואפילו אמיתית יותר. ממתינה להמשך. שיהיה לך ערב מקסים.

ינוקא1

New member
היי גלי

קצת קשה לי כאדם דתי עם מה שכתבת. עבורי החוויה של שבת , או תפילין , או קריאת שמע , או פרק תהילים - היא חוויה מרוממת. זה לא משהו שמישהו מכריח אותי לעשות , או מנסה לקחת ממני כסף. זה ביני לבין אלוהים , וזה עושה לי טוב. גם לפי היהדות המצוות אינם בשביל אלוהים הוא לא צריך אותם , הם בשבילנו. גם לכל אחד מאיתנו יש סוג שונה של עבודה ומצווה ספציפית לתקן - יתכן שלמישהו יש יעוד של שבת , ולמישהו אחר יש יעוד של להכניס אורחים. העונש איננו עונש אלא "תיקון" - וזה מסתדר עם מה שכתבת. יש תפיסות יותר של יהדות ולא נכונות - למשל אותם חרדים בירושליים שעשו את כל הבלגן בשבוע שעבר. אבל זה כך בכל דבר - כל דבר אפשר להבין אותו לא נכון , זה גם תלוי באדם. הדת כשלעצמה איננה בעיה. הבעיה זה אנשים קיצוניים ופנאטים שמפרשים כל מה שיראו בהתאם לעיוותים נפשיים שלהם , וכאלה יש גם חילונים , לא רק דתיים. אגב , את סיפרת לי בעבר שאחד מאבות אבותייך זה רבי חיים בן עטר (שנקרא בדרך כלל על שם ספרו "אור החיים") את יודעת איזה אדם ענק הוא היה ?

תובנות לגבי הדת ../images/Emo197.gif../images/Emo189.gif

שלום לך איש יקר אלוהים אינה דמות של גבר או אישה כועסת או מענישה כפי שהדתות כולן חושבות- הוא מבין , מביט ואוהב. הוא לעולם אינו אומר עשה או אל תעשה..זה בניגוד מוחלט לדתות. כי בדת אומרים לאדם מה לעשות.איך לעשות. מה ללבוש, איך לדבר, מתי לאכול ומתי לצום. מתי לחוג חגים, לאכול כשר בפסח..שבשבת אסור ליצור. אסור לכתוב. שעל אישה לכסות ראש, לגבר לשים כיפה, ציציות. להניח תפילין, . זה הכל חשיבה וקביעה של אדם שהחליט וקבע מנק' ראות שלו ....מי קבע שאסור בין המצרים לעשות דברים מסויימים. למה? מי קבע? אלוהים? לא נכון, ההפך. אם אתה החלטת להיות אדם דתי מתוך בחירה חופשית ואישית שזה הדבר שעושה לך טוב ומאושר= דיינו. אבל באותה מידה - לא תתחתן עם חילונית שיכולה להיות הנפש התאומה או המתאימה ביותר. כי היא אינה "תואמת" את אורח חייך- זה לא נכון לעשות. כי נוגד לחוק האלוהי 1,2. החוק הראשון: במקום שישנם הרבה איסורים= זה נוגד את זכויות אדם. כבר דיברנו על זה = לכן זו דרך לא רצויה. זו אינה דרכו של אלוהים. חוק שני= אם אתה עושה /פועל בדרך מסויימת והיא אינה פוגעת בחירות האדם האחר- דיינו. זה רצוי." באם אתה מכריח אנשים לבצע פעולות בניגוד לרצונם= זה לא נכון לעשות . איך שלא תסתכל- זה תואם לכל דוגמא בעולם תתחיל לשאול ואענה לך. אפילו חשבתי לערוך - מפגשי תובנות עם אנשים- על מנת לענות לשאלות הללו- צר לי שקשה לך עם זה אבל זו האמת הדת אינה דת חופשית- היא מצאה דרך לשלוט /ל"חנך" - דרך המצוות שאתה צריך לקיים. למען מי? למען אלוהים? חחח הוא לא ביקש את זה . הוא לא צריך את זה. תדאג לעצמך / לחיים שלך/ למשפחה/ לזוגיות./ לחיי המין - כן המין- למה אתה כ"כ מתבייש ביצירותו המופלאה של האל - כאשר אתה מתבייש ביצירתו= אתה בז לאל. יש להתפאר ביצירת האדם. למה צריך לצום. מי קבע? למה אסור לנסוע בכיפור? מי קבע... התורה...התורה ניתנה כדי שנחקור אותה ולא "נעשה ונשמע" ..יצרם משהו לקוי שהתורה שולטת על אנשים , היא "עושה להם חיים קלים" היא אומרת לציבור הדתיים: " אל תחשבו באופן עצמאי - בואו אנו נגיד לכם מה לעשות.". מי קבע שלנוח בשבת זה לפקוד את בית הכנסת. לשיר שירי הלל לאלוהים (הוא לא צריך את השטויות הללו)? למה לנוח בשבת זה לא לנסוע לחיק הטבע ולהתפעל מנפלאות הבריאה.? מי האדם שיחליט עבורי מה טוב ומה רע בשבילי? ישנם מרחקי לכת שהולכים לכל דבר להתייעץ עם הרב..שהרב יחליט עבורם !!- זה שגוי!!! אנשים שבאים אלי ליעוץ והכוונה- אני לעולם לא מחליטה בעבורם אלא מראה להם את המפה כולה ונותנת להם לבחור בין האופציות הבחירה הינה שלכם. הבחירה הינה חופשית והיא בידכם. מי כתב ושכתב את התורה? בני אדם- שכתבו - חוקים, כללים, מצוות וצווים - למען מי בדיוק? לשמור עליך מפני מי בדיוק.? למה ? כי הם יודעים טוב יותר ממך? איך בדיוק ...הם שכתבו את התורה - מנקודת ראות שלהם. למה כל מיני 'צדיקים בדור' ו'רבנים' למיניהם - קובעים חוקים ישנים/ חדשים ל'ציבור שלהם'. ממתי הציבור הוא שלהם? ממתי אתם הדתיים שייכים למשהו ? זוהי שליטה לשמה. מה יקרה אם תאכל לא כשר..תמות? חחח - ה' לא יכעס עליך. מנסיון אתה תחיה , אפילו תחיה טוב יותר, כי כך תוכל להנות מכל מגוון הטעמים בעולם. זכור האדם הינו יצור חופשי ואין לשלוט או להכתיב לו אנו צריכים לרומם את האדם - ע"י יצירת תבונות חדשות- איך יוצרים אתה שואל? רק ע"י חקר/ מחקר. על האדם לחקור על מנת להגיע לתובנות שלו. כאשר מלמדים כל מקצוע לימודי - הדרך הנכונה היא להראות את כל הזוויות . ולא ללמוד מתוך ספר ולשנן אותו כמו תוכי. המוח שלנו צריך ליצור מחדש ולא הלעתיק. לכן אנשים שפירשו את התורה- הם האנשים הנכונים ..שיצרו משהו חדש ! אני מתנגדת לכך שאנשים יסגדו :לתנ"ך , לבודהה, למקדשים ועוד. או יהיו תלויים במיסטיקנים, או יהיו תלויים בצבא, משטרה, אנשי מקצוע או תרופות. על האדם להיות אחראי לעצמו . אתם באים לבד ועוזבים לבד. מחליפים גוף ושוב אותו גלגל חוזר. הבנתם? קפיש? היקום מתרחב-מתכווץ כנשימתו של אלוהים ...בסוף הכל יתכווץ לנק' אחת קטנה שממנה התחיל הכל. אז תתחילו להבין: למה לקנות בתים ורכוש..כסף בבנק- כלום לא ישאר פה. רק התובנות הניצחיות שלכם...לכן השקיעו את הכסף: בחיים הטובים: אוכל, צפיה באומנות (לא רכישה), מסעות וטיולים בעולם...זה יעשר את תובנות הנשמה שלכם. ממני- משוחחת קבועה עם אלוהים גלי. מדיום

ינוקא1

New member
שלום גם לך אישה טובה ../images/Emo13.gif

לגבי נצרות או דברים מהסוג הזה , זה יותר נכון. לגבי יהדות , בהרבה ממה שכתבת זה הרבה יותר טוב. אלוהים אכן מבין מביט ואוהב , אנחנו אומרים בראש השנה בתפילה "אם כבנים , אם כעבדים". אלוהים הוא בגדול אבא שלנו , ואבא מבין מביט ואוהב. אבל אם אנחנו הולכים בדרך לא טובה , דווקא בגלל שהוא מבין מביט ואוהב הוא לא יכול לאפשר לנו להמשיך ללכת כך. הוא קודם כל מזהיר אותנו , ואם זה לא מספיק גם קצת מעניש. אבל לעולם הכוונה היא רק לטוב , וגם בתוך העונש נמצאת אהבה. לגבי מה לעשות איך ללבוש איך לדבר - יש דברים שכתובים בתורה ויש דברים שהם מנהגים שונים ותקנות שקבעו בני אדם. בין המיצרים למשל זה לא כתוב בתורה , זה מנהגים שקבעו בני אדם כאבל על החורבן. אבל שבת , תפילין וכו' זה כתוב. הדברים הללו אינם בשביל אלוהים , הוא לא צריך אותם. זה עבורינו בעיקר. את אמרת לי למשל על הפסוק "שמע ישראל" בתוך המגן דויד שקיבלת בתקשור שזה מועיל לשמירה ? אז בתוך התפילין יש את כל הפרשה של שמע ישראל , וכל איש שם את זה כל בוקר (וכמובן זה מגן גם על הנשים) . מה טוב יותר מזה ? כנ"ל בשבת וכנ"ל בעוד כל מיני דברים , יש בזה תועלת אנרגטית. המורה שלי לביואנרגיה שהיא בחורה לא דתית , בדקה ומצאה למשל שמזוזה מעלה את האנרגיות של החדר. או ברכה על המזון מעלה את האנרגיות של המזון. בתקשור שקיבלת לא מזמן (מראש צוות החוצנים רפאל) את אמרת שאנחנו כעם יהודי "קשורים לבורא תמיד ותמיד נתקיים". בזכות מה ? מה איחד במשך אלפי שנים בין יהודי בהונגריה לבין יהודי בתימן ? זו האנרגיה של התורה והמצוות. זה לא סתם שכל העולם המערבי(נצרות ואיסלאם) קיבל מאיתנו את התנ"ך. אנחנו עם פיצפון בכל קנה מידה וההשפעה שלנו על העולם היא גדולה בזכות האנרגיה של התורה והמצוות. זה מה ששמר עלינו 2000 שנה שלא ניעלם ובסופו של דבר שנוכל לחזור הנה - כפי שבאמת כתוב. דווקא בקשר לבחורה חילונית - הבחורה שסיפרתי לך עליה שאני אוהב אותה מאוד - חילונית. וגם בעבר התאהבתי בחילוניות. אז נכון שאם נתחתן היא תצטרך לשמור על טבילה במקווה , כשרות ושבת , אבל יש כמה וכמה זוגות כאלו שחיים בכיף. בנושא המין - ביהדות אין בושה ממין , אדרבא. זו המצווה הראשונה בתורה. להבדיל מהנוצרים שאצלם הכמרים והנזירים לא מקיימים יחסים , אצלינו כל עוד אדם לא התחתן הוא נחשב חצי בן אדם ולא אדם שלם. כמעט אי אפשר להגיע להשגה רוחנית ביהדות בלי להיות נשוי. יש הגבלות מסוימות בימי המחזור , יש את העניין של טהרה במקווה , יש את העניין של חתונה - כל הדברים הללו רק אומרים כמה כבוד צריך לתת למין. מין איננו דבר מלוכלך , ביהדות זה נחשב מעשה קדוש. התורה לא שולטת על אנשים , התורה מסורה בידינו. לי יש את הבחירה כאדם האם ללכת אחרי זה או לא. כנ"ל בקשר לצום בכיפור , אני בוחר לצום בכיפור , לטובתי. כי אני מאמין שמה שכתוב בתורה הוא טוב. זה לא שמכריחים אותי , אני בכל רגע יכול ללכת למקרר ולקחת משהו לאכול. אבל אני בוחר לא לאכול. כנ"ל בקשר לשאר. אם אני אוכל לא כשר אני לא אמות , אבל אני מאמין שאכילת כשר יש לה איכות אנרגטית מסוימת שעוזרת לי. אני לא שייך לאף רב , אבל אם אני רוצה להתיעץ לגבי משהו - אני אשאל רב , כי הוא ישב בישיבה ולמד הרבה שנים. אני גם לא חייב לעשות מה שהוא אומר , אני מתיעץ והבחירה בידי. בדיוק כפי שאנשים באים אליך ואת עוזרת להם , כך אנשים הולכים לרב ושואלים אותו שאלות כדי שיעזור להם. את לא שולטת על אנשים , את עוזרת להם כאשר הם מתיעצים איתך. אותו דבר כאן. אני מסכים שהדרך ללמוד דברים חדשים היא על ידי חקר , אבל חקר מתבסס על משהו. אנחנו חוקרים ומעלים רעיונות לפי מה שיש כבר בתוכינו. גם ביהדות (בעיקר אצל המקובלים) כתוב שיש גלגול נשמות , וכתוב המון המון על הנושא הזה. נראה לי שבהרבה יותר מפורט אפילו ממה שכתוב בדתות המזרח. אנחנו כאן כדי ללמוד - מוסכם , וגם זה כתוב. הרמב"ם , למשל , כותב שתענוג הנשמות בעולם הבא הוא להשיג בשכלינו את אלוהים דרך החוויות שחווינו כאן בעולם הזה. אני רוצה להמליץ לך על ספר טוב של יהדות בקישור למטה. הוא נכתב על ידי אחד מגדולי המקובלים. הוא קצת קשה כי העברית שלו קצת "עתיקה" , אבל אם תצליחי להבין אותו את תראי איך כמעט כל מה שכתבת בהודעה הקודמת נמצא שם. בעניין תקשור עם אלוהים - אלוהים בעברית זה שם גם למלאך , זה לאו דווקא הבורא. (לעומת זאת י-ה-ו-ה זה השם של הבורא , שלא נקרא בו שום מלאך , וזה שם שאסור להגיד אותו בקול אבל אפשר ואפילו רצוי לחשוב עליו). ודבר אחרון . . . אני מקווה שאת לא כועסת עלי , כי אני חושב שאת אישה מדהימה וחכמה , עם המון אהבת אדם , אני בטוח שגם מה שכתבת עכשיו זה דווקא מתוך הטוב שיש בך. לי קשה לקרוא את הדברים הללו כי מתוך שנים של לימוד יהדות והבחירה שלי ביהדות , אני מרגיש מאוד שונה ממה שאת מתארת.

hamamin

New member
כל כך יפה אמרת,גלי--

כל כך נכון---- ומדהים שלדת יש אחיזה חזקה בתרבות האנושית. ודווקא אנשים טובים מאמינים ב"אלוהים הרע" של הדתות כולן. הדתיים לא מבינים שה"גאולה" שהנביאים רמזו עליה היא שיחרור מהדתות הרודניות שהן מוצר של אנשים וחוצנים מרושעים. הדתות הן ביזיון לאדם ולאלוהים כאחד---- שילטון של מיתחזים חסרי מוסר, כהים, אלימים ,מפחידים.קנאים ל"רוח" האדם החופשית והמאושרת, האוהבת. היתי דתי-חרדי מספיק שנים ובעזרת השם יצאתי בשלום ממלכודת -הפתיים הזו. לכל ה"מסורתיים" שקוראים את הפורום הזה---- אם תלכו עם האמת הפנימית שלכם,עד הסוף, תגיעו לגאולה מ"אלוהים הרע" של הדת. זה תלוי ביושר האישי שלכם בלבד. כל מה שגלי אמרה כאן,בפוסט, הוא האמת היחידה.

ינוקא1

New member
אני מברך אותך

על כך שהלכת עם האמת שלך והרגשת מה נכון עבורך - וטוב עשית. אבל תתפלא שיש אנשים שהולכים עם האמת הפנימית שלהם עד הסוף , ומגיעים לגאולה דווקא עם "אלוהים הטוב" של הדת. ותתפלא שיש אנשים שהלכו עם האמת הפנימית שלהם עד הסוף , והלכו בדרך ההפוכה מהדרך שלך והגיעו להגשמה עצמית דרך האמונה בקב"ה ובתורה.

חני 61

New member
../images/Emo204.gif איתך תצאו מהפרימיטיות עידן חדש הגיע

לא צריך להיות הפלה בן הגבר לאישה האישה היא נחותה במגזר הדתי למה שתהיה הפלה בן הגבר לאישה למילה שלה אן ערך יש נפרדות בן הגבר לאישה מספיק להתיעץ עים הרבנים שלפיהם ישק כול דבר תתחילו גם לחשוב בעצמכם הכיע הזמן הגיע עידן חדש עידן הדלי

ינוקא1

New member
את יודעת כבר כמה עידנים

עברו על היהדות והיא עדיין כאן ? תקופת בית ראשון , תקופת בבל , תקופת בית שני , חוכמת יוון והפילוסופים היוונים , הרומאים , האיסלאם , תור הזהב בספרד , גירוש ספרד , הרנסנס , תנועת ההשכלה הקומוניזם הנאצים וכו' וכו'. אפילו ארץ לא היתה לנו בהרבה מהתקופות הללו ובכל זאת היהדות שרדה. הרבה מהאידאולוגיות שהיו בתקופות הללו לא קיימות היום. עמים ואימפריות קמו ונפלו. כולם חשבו על עצמם כעל "עידן חדש" : גם הרומאים , גם הבבלים , גם המוסלמים , גם הקומוניסטים , גם הנאצים. אבל כולם התיישנו ופינו את מקומם. היהדות עדיין קיימת , ותתקיים לתמיד. בכל עידן ובכל זמן. שבת שלום.

levincor

New member
כדאי לדייק ולהפסיק למכור לוקשים

מי שקיים זה העם היהודי. ורק חלקו, בעצם שאריות של שבט יהודה ובנימין. לכן אנו נקראים יהודים..ע"ש מוצאנו משבט יהודה. 80% מהעם שזה שאר חלקי עם ישראל ...נעלמו נטמעו התאסלמו ועוד מכל מה שקרה להם אחרי חורבן ממלכת ישראל (התפלגנו כבר פעם ...זוכר) . מעבר לאגדות על קיומם מעברו של נהר הסמבטיון לא ידוע עליהם כלום! יש עוד הרבה עמים שמתקימים לאורך אותה תקופה. לא רק היהודים. אתה מנסה לכרוך את זה עם התנ"ך. זה קשקוש כיון שרוב רובו של העם היהודי שחי לאורך כל שנות ההיסטוריה היה חילוני שומר מסורת בלבד. בטח שלקראת הקמת המדינה לדת לא היה כל קשר!!!!!! היהדות כדת לא נתנה בהר סיני אלא התפתחה לאורך אלפי שנים ופירושים של כל דור לפי חכמיו שלו. חלק מסיפורי התנ"ך בכלל הוצאו החוצה ונקראים ה"ספרים החיצוניים" כיון שלא התאימו לתפיסות ה"חכמים" ששכתבו את התנ"ך וגם קצת את סיפורי ההיסטוריה היהודית לתועלתם. אם אתה כזה מתקדם ומוכן להעזר בחידושי הטכנולוגיה של המאה ה21 אז כדאי שתתחיל גם לפקוח עין מבקרת על האמונות שגדלת עליהן. ברור שתעבור משבר גדול לגלות שחלק הם סיפורי סבתא, אבל זאת הדרך להבנה וראיה אמיתית של הדברים

ינוקא1

New member
אכן

הרבה חלקים מהעם היהודי נעלמו במהלך ההסטוריה , ואלו אותם החלקים שהתנתקו מהתורה - כולל עשרת השבטים. אז אתה רק מוכיח את טענותי. כל העמים העתיקים שמתקיימים לאורך ההסטוריה חוץ מאיתנו - הסינים , ההודים וכו' אלו לא עמים שעברו גלות. מכל העמים שהיו באיזור שלנו : עמון , מאוב , אדום , היוונים הקדמונים , הפרסים , האשורים הבבלים וכו' - רק אנחנו נשארנו וזה למרות שעברנו גלות. לא רק זה , אלא שבדיוק כפי שחזו הנביאים שלנו , לאחר הגלות הארוכה גם חזרנו לארץ. לעומת המספר היחסי שלנו בהסטוריה של העולם , השפעתינו עצומה. וזה מהסיבה שבעם היהודי מרוכזת האנרגיה העתיקה של התורה והמצוות. זה שהספרים החיצונים יצאו מהתנ"ך זה לפי דברי חכמים , שבספרים הללו אין קדושה ושהם לא נכתבו בהשראה אלוהית. אז מה אתה רוצה להוכיח בכך ? אני נעזר בטכנולוגיה של המאה ה21 , ואין עם זה שום בעיה. אני מכיר כמה וכמה פרופסורים ורופאים ומדענים דתיים מהשורה הראשונה.

levincor

New member
שוב אתה מטעה

איזה חלקים מהעם היהודי? אנחנו הינו עם ישראל ונקראים גם היום מדינת ישראל. מה שנעלם זה חלק מעם ישראל! העם היהודי זה צאצאי שבט יהודה..שבט. הבנת? יהודי זה שבט ויהדות זאת הדת ששבט יהודה הותיר לנו....בעזרת "חכמים" שנצלו את מצבנו העגום לצרכיהם. אתה יכול לראות היום בהרבה מקומות בהם לקיצוניים הדתיים (שנחשבים לחכמים גדולים במדינותיהם) יש את הכוח וכיצד הם משכתבים היסטוריה. ככה היה גם אצלנו. על איזה עמים אתה מדבר? עמון? מואב? אלה היו שבטים. אנחנו באנו 12 שבטים אז כבר היינו לעם! פרס ויוון ובבל אלה עמים שקיימים גם היום (למרבה פליאתך). הם פשוט שינו את דתם או שהיא שונתה ונכפתה עליהם. זה לא משנה כלל הם עדין קיימים והאגדה הילדותית הזאת שרק אנחנו שרדנו ..נו באמת. וזה שחזרנו לארצנו כדברי הנביאים??? לך וספר לכל ילד דתי שאת קיבוץ הגלויות וגאולת המדינה עשו דוקא כל ה"חילוניים אוכלי הנבלות והטרפות"...אלה שלא מתפללים ולא מאמינים. שהמקום היחידי הבטוח כביכול עבורם אחרי השואה היה מדינת ישראל. גם לפני השואה מי שהחל לישב את הארץ לא היו בדיוק מקימי המצוות הגדולים אלה דוקא חלוצים חילוניים ללא כל קשר לדת ולאמונה דתית. לך ספר זאת לכל הנוער הדתי שאת ה"מצווה" הגדולה של קבוץ הגלויות עשו דוקא החילוניים ולא הדתיים. לא אלה שהקפידו אלפי שנים על כל מצוה קלה כחמורה ועל כל קוצו של יוד. לך ותראה מה באמת היה חלקם של הדתים בהקמת המדינה..כמה באמת הם תרמו...ומה הם לוקחים היום, אחרי שסדרו עבורם את הכל. לגבי דבריך על הספרים החיצוניים אני חייב להודות שעד היום לא שמעתי את התירוץ של "חוסר קדושה " בספרים. והרי ספר אדם וחוה (הראשון בספרים החיצוניים) הוא העתק כמעט מושלם של ספר בראשית...עם קצת יותר פרטים פיקנטיים ומביכים למאמינים...בכלל ההסתמכות הבלתי נלאית על "חכמים" שאמרו וקבעו זאת הדרך הבטוחה להצהיר שאתה לא מבין ולכן מתחמק ע"י הצבת החכמים לפניך כמגן. אולי היו חכמים אחרים שחשבו אחרת אבל דבריהם הושתקו? לך תדע ותבין למה נצחה תאוריה כזאת ולא אחרת. אולי גלי מדיום של היום היא בעצם "חכמה" וכל דבריה אמת. אז כיצד תדע להבחין? המאה ה21 היא זמן לפתיחות ולשאלת שאלות. אתה לא מעיז לשאול על המהות ונוח לך להתחבא אחרי קביעות שנעשו לפני אלפי או מאות שנים בסיטואציות שונות ובמערכות שיקולים אחרות. מה שהתאים לאז לא בהכרח נכון להיום. אינך יכול להמשיך ולדבוק בעבר ובאותו זמן לרצות להתקדם לעתיד,זה לא ילך. אני מבין את מצבך ודי חש אמפטיה לקראת המהפוכות שאתה חש, נמשך אליהם אבל חושש. מעבר לכך תצטרך להתמודד באמת עם עצמך. רק אל תבוא לנו עם סיפורי סבתא (או סיפורי פוגי..) ותתבסס על חכמים.

למעלה