שאלה לחברי הפורום:

Il Duce

New member
שאלה לחברי הפורום:

לאן נעלמו הזוטונים? למה סילמריליון אין התיסחות להוביטים? למה לא מזכירים את מקורם ומוצאם? האם טולקין כתב על תולדות ההוביטים? היכן היו במשך העידנים הראשונים?

Lambengolmo

New member
ptr* + בסיל´ יש התיחסות קצרה בחלק

"על טבעות הכח והעידן השלישי"

Il Duce

New member
תודה אבל זה לא עוזר לי בהרבה

אני רוצה לדעת יותר על מקורם. נ.ב. סיפור חמוד - אהבתי.

barzik

New member
תשובה

הקוונטה סילמריליון נכתבה בידי בני הלילית והתייחסה בעיקר לבלריאנד. כיוון שכך הם לא הבחינו ולא ייחסו חשיבות להוביטים שהתגוררו בארץ התיכונה (אם אכן היו אז הוביטים). ההוביטים (שהם בני אדם לכל דבר ועניין) הגיחו רק באמצע העידן השלישי, תקופה שכבר לא נכתב עליה בקוונטה סילמריליון. לא ברור אם ההוביטים אכן היו בעידן הראשון והשני או שהתפתחו רק במהלך העידן השלישי.

Nomaed Dominus

New member
נראה לי שכן היה כתוב בסיל´

בסוף, או איפשהו. ההוביטים היו לפני העידן השלישי, אבל בעידן השלישי הם נהיו משהו דומיננטי באיזור ERIADOR... נדמה לי... :)

Lambengolmo

New member
אני בספק אם היו נכתבות עליהם יותר

משורות ספורות אם גאנדאלף לא היה מצרף את בילבו לגמדים.

man-o-war

New member
לא בטוח

אל תשכח שהמוצא של הטבעת האחת היה הוביט, זה סיבה מספיק טובה. חוץ מזה ההוביטים מופיעים ב"העידן השלישי וטבעות הכח". זה לא חלק מקונטה סילמריליון אם אינני טועה.

Nomaed Dominus

New member
צודק צודק!!!

זהו! ב-SIMARILLION אצלי (ההוצאה השחורה הזאת) יש בסוף את THE THIRD AGE AND THE RINGS OF POWER... שם מוזכר משהו על ההוביטים... HOLBITLA כמובן...

Nomaed Dominus

New member
צודק צודק!!!

זהו! ב-SIMARILLION אצלי (ההוצאה השחורה הזאת) יש בסוף את THE THIRD AGE AND THE RINGS OF POWER... שם מוזכר משהו על ההוביטים... HOLBITLA כמובן...

Valaroma

New member
יותר חשוב, אם לא היו הוביטים

בעידן הראשון והני, ממה בדוק הם התפתחו? אל תשסה בי תאוריות דארויניסטיות הן לא רלוונטיות, לא מבחינת לוח הזמנים (כמה אלפי שנים אינן מספיקות לכך, גם בהוביט II כתבת על הבדל של 4% בד.נ.א. כמו כן לא נראה שהתיאוריות האלה תקפות בתפיסה הטולקינאית. אם ההוביטים קיימים, הרי שזה החל מימות האדם על ארדה, כלומר ראשית העידן הראשון, מה שאומר שהם היו היכן שהוא במשך אלפי שנים מטרם שהגיעו לפלך. רעיון שעולה לי עכשיו, כיון שאו מהצפון, ייתכן שבמקורם היו שרידים אחרונים משלטונו של מורגות´ בצפון. ייתכן הם צאצאים של השבויים האנושיים שהחזיק באיזה כלא היכן שהוא מחוץ לאנגבאנד. מה דעתכם?

Sern

New member
טולקין ענה על כך ב"מכתבים"

הוא אמר שההוביטים הם אכן (כמו שקודמי אמר) בני-אדם לכל דבר. הם עצמם לבטח לא יודעים מהיכן הם הגיעו, וחושבים שהם גזע שונה מה - Big people. זה הגיוני לגמרי, אגב (גם מבלי להתחשב בתאוריות הדארוויניסטיות
). יש בעולמו של טולקין בני אדם שחורי עור, נמוכים יותר (ואף בעלי עיניים מלוכסנות). אז ללא ספק יכולים להיות בני אדם נמוכים שחיים הרבה, אוהבים לאכול, וכו´. אגב, ככל שעורם של בני האדם יותר שחום אצל טולקין - כך הם יותר "רעים". (מלבד הנומנורים השחורים, כמובן). ארם.

ארוונוש

New member
קצת קשה לי לחשוב שההוביטים התפתחו

מבני האדם בדרך האבולוציונית הרגילה. לא היה מספיק זמן לזה, וידרשו מיליוני שנים. אולי יש קרבה חזקה בין הגזעים מבחינה "גנטית", אבל לא נראה לי שאחד התפתח מהשני.

Nomaed Dominus

New member
בגלל נראה לי מוזר כל הקטע...

כמה שנים עברו בין יצירת בני האדם עד תחילת העידן השלישי? לא נראה לי שיותר מדי... לא יותר מ-10000 שנים בערך... 10,000 שנים מספיק ויותר בשביל שבני אדם שחיים באפריקה יהיו שחורים למשל, וכו´... נראה לי שזה מספיק גם שהם יתפתחו קצת שונה ויהיו נמוכים או משהו כזה... אחרי הכל, ההוביטים לא כ"כ שונים מבני-האדם. לא נראה לי שיש שינוי של יותר מכמה אחוזים ב-DNA נגיד. יש לי רעיון... מה אם ההוביטים גם נוצרו ממיזוג בין אדם והחאזאד? (Khazad a.k.a. Dwarves)

zarn

New member
מן הסתם לא היתה יד האבולוציה בעניין

כשם שבני הלילית התעוררו על גדות קואיבינן וכבר היו מחולקים לשבטים מופרדים גם במראה, כך גם בני האדם. לפי ההשערה הזו ההוביטים היו כאלה מלכחילה.

Nomaed Dominus

New member
Are you sure?

לא נראה לי שהם היו כבר מחולקים לשבטים... הם היו מפוזרים באיזורים שונים, ונראה לי שם הם התאספו כבר לשבטים...

פרמיר

New member
לא נראה לי שהם היו שונים במראה

מההתחלה. לדעתי השינויים החלו במסע מערבה: הונייר נסעו באזורים הקרים יותר- ונשארו בהירים הנולדור נסעו באזורים החמים- ונעשו כהים והטלרי- באמצע...

למעלה