שאלה לי

א י נ ס

New member
שאלה לי ../images/Emo41.gif../images/Emo35.gif

הי כולן/ם האם פונדקאית יכולה לתרום ביצית?

milanat

New member
לאינס

כמו שידוע לי לפי החוק אשה פונדקאית לא יכולה לתרום ביצית לאותו זוג. כי כך הילד יהיה שלה ויש לה כל הזכויות לילד הזה. מבינת החוק זה אסור.

מירבי*

New member
הי אינס, בארץ חל איסור על תרומת

ביצית מפונדקאית, במצבים בהם האם המיועדת לא יכולה לתת ביצית שלה מתבצעת תרומת ביצית, לרוב מדובר ביבוא של ביציות, מפרים את הביצית בזרע האב המיועד והפונדקאית נושאת את העובר. בחו"ל קיימת האופציה הנוספת, האם הפונדקאית יכולה להיות נושאת העובר או גם האם הביולוגית שלו, בתחילת דרכינו פה בפורום סיפר לנו בחור בשם רענן שחי באמריקה, שהוא עשה פונדקאות עם ביצית של האם הנושאת. בהצלחה מירבי*

א י נ ס

New member
לא הסברתי את עצמי נכון

אבל אני כבר מתארת לי מה התשובה. אבל בכל זאת. אני צריכה תרומת ביצית, ואני לא זקוקה לפונדקאית. אני אהיה בהריון מביצית מתורמת ומהזרע של בעלי. במסגרת חיפושי אחרי ביצית ישראלית, הזדהו איתי מאוד נשים שהולכות להיות פונדקאיות, והציעו לי תרומת ביצית שלהן. האם זה מותר? איפה אפשר לברר דבר כזה?

מירבי*

New member
זו בדיוק הבעיה אינס, רק נשים

שעוברות בעצמן טיפולים יכולות לתרום, פונדקאית לא עוברת את השלב של שאיבת ביציות לכן היא לא יכולה לתרום. את צריכה להתמקד בנשים שעוברות שאיבות, הבעיה היא שאין לזה ממש מודעות, רופאים לא מציעים לנשים לתרום, אני מאמינה שאפשר יהיה למצוא בקרב נשים המטופלות כאלה שיסכימו לתרום, אין מודעות אינס וחבל. בהצלחה מירבי*

למעלה