שאלה לי...

שאלה לי...

בתור ארכאולוגית חלודה (חשבונות לצערי לא הצלחתי לשלם מהמקצוע שלנו...) אני מנסה להשאר בעניינים אבל לא לגמרי הולך לי. מישהו סיפר לי על מומיה חדשה במצרים? מישהו יכול לספר לי על כך?

shay4442

New member
הדבר האחרון ששמעתי עליו זה על חתשפסות

אבל אני לא בטוח שלסיפור הזה את מתכוונת. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3418420,00.html אם הטענות נכונות מסתבר שחתשפסות שכבה בתור מומיה אלמונית במרתף של מוזיאון קהיר ,במשך הרבה שנים............

ליאת 888

New member
יש על חתשפסות בלינק שעינוגית

שמה אתמול, על 10 המאמרים הנבחרים של נ.ג. ל - 2007

shay4442

New member
חל מהמאמרים האלה הזויים לגמרי...............

ארכיאולוגים וחוקרים שיוצאים בהצהרות כאלה ללא שום הוכוחות חותכות מבחינתי הם לא אנשי מדע ומחקר רציניים, אני מדבר על המאמרים של: "מערת הזאבה לופקרקנה" "עיר יפנית מלפני 2,000 שנה ששקעה במצולות הים" "הגלוסקמאה של ישו" זה לא שאני חושב שהטענות האלה בלתי הגיוניות בעליל, אבל או שפשוט יתארו מה שמצאו ויתנו הערכות עינייניות או שיראו הוכחות מוצקות.

ליאת 888

New member
מסכימה לחלוטין

אם אני זוכרת נכון אז על הגלוסקמא היו הרבה טענות נגד, ולא כולן נהדפו ללא עוררין על ידי החופרים.

Lakedaimon

New member
אני לא יודע לגבי מומיה חדשה...

אבל ניתוח ב CT שנעשה למומיות של אחאנאתון ונפרטיטי גילה שיש אפשרות שתותאנחאמון (הבן של אחאנאתון) לא היה מנפרטיטי, אלא מהאישה השנייה... זה היה הסיפור המוביל של הנ.ג בחודש שעבר. הם עדיין מנסים למצוא את ח'ופו, עד כמה שאני יודע...

shay4442

New member
השושלות המלכותיות במצרים כל כך מסובכות

ומתוסבכות, שאני אפילו לא בטוח שעוד בימיהם הם ידעו מי קרוב של מי ואיך בדיוק

../images/Emo13.gif

למדתי בתואר ראשון קורס שלם על תקופת אל עמארנה, ומה שאני בעיקר זוכרת זה הרכילויות המלכותיות. מי התחתן עם מי, מי נולד למי, מי ירש את מי, מי רב עם מי. בקיצור, את תולדות מצרים אני זוכרת כטלנובלה אחת ארוכה.

masorti

New member
אני מקווה שלמדת ממכתבי אל-עמראנה...

איך לפנות לבוס בעבודה (וגם לבעלך)...
To my lord, my king, my gods, my sun, this is said: (...), thy servant, the dust of thy feet, at the feet of my lord, my king, my gods, my sun, seven times, and seven times more, I fall down​
או כמו שאמר עבדי-חיבה בעברית: "לרגלי המלך אדוני שבע פעמים ושבע פעמים נפלתי.

Lakedaimon

New member
ובכל זאת...

כמו שעניתי למסורתי לפני כדקה, לפי זאהי חוואס, ראש רשות העתיקות המצרית ומבין לא קטן בשושלות מצרים, תות היה בנו של אחאנתון...

עברו כבר כמה וכמה שנים מאז הקורס ההוא

ואני בכלל פרהיסטוריונית אז אין לי על מה להסתמך מלבד זכרוני הרעוע.

batam1

New member
אכן בנו

כל השושלת נמחקה מההיסטוריה של הפרעונים, מאחר וחרגו מהכללים והורידו את מעמד הכוהנים.

Lakedaimon

New member
זאת ועוד...

הם גם מחקו וגם נמחקו... הם מחקו את כל האיזכורים לכל אל חוץ מאתון, והשאירו אותו כאל היחיד, ואת המלך ככוהן היחיד.

masorti

New member
אני חושב שאתה לא מדייק...

אחנתון לא הוגדר ככוהן היחיד אלא כאדם היחיד שמקשר בין האל לבני האדם (משהו בנוסח ישו או האפיפיור). הרי אי אפשר לקיים את פולחנו של האל אתון בכל רחבי מצרים בלי כוהנים שינהלו את הטקסים וידריכו את המוני העם מה ואיך לעשות. זה לא פרוטסטנטיות קיצונית לפיה כל אדם יכול לקרוא את הביבליה בעצמו ולא צריך כומר שיהיה מתווך.

masorti

New member
איך בדיוק ביצעו בדיקה גנטית ב- CT?

CT הוא בסה"כ רנטגן משופר. זה אולי טוב כדי לבדוק רקמות גוף, אבל זו לא שיטה לבדיקת רקמות במובן של בדיקת אבהות/אמהות.

shay4442

New member
סתם הצעה

אני לא מכיר את הסיפור אבל ישנה אפשרות לבדוק ב C.T בעיות פתלוגיות תורשתיות(עיוותים של עצמות שעוברות בתורשה) למשל אם לנבדק היתה פתלוגיה כזאת וישנו תיאום של אותה פתלוגיה עם נבדק אחר.

masorti

New member
תיאורטית זה נכון...

אבל מבחינה סטטיסטית קצת מוזר שדווקא בשתי המומיות האלה יהיה פגם תורשתי בעצמות שניתן להבחין בו בצילום.

Lakedaimon

New member
נכון מוזר?

אבל על האב המשוער (אחאנאתון) ועל האם המשוערת (האישה השנייה) מצאו בCT ראיות לבעיות תורשתיות, כמו חך שסוע וגולגולת מאורכת... שהן בעיות שעוברות בירושה, ונדירות מאוד. אז כן, לפי כל המידע הידוע לנו, תותאנכאמון (שנקרא בלידתו, אגב, תותאנכאתון) היה בנם של אחאנתון (הכופר) ואישתו השניה... זה לפחות לפי זאהי חוואס, ראש רשות העתיקות המצרית, ומבין לא קטן בתחומו...

למעלה