שאלה למומחים/יות

fency

New member
תודה חיה , אנסה גם דרך זו ....

השאלות שלי אולי לא היו ברורות עד כה... מה שרציתי לברר היה אם אני רוצה שכל הדפים שמוכנסים לאתר יהיו בעלי רקעים , וכל התוספות כמו הדף הפותח האם אני צריכה לפתוח כל אחד מהם כדף html עצמאי ולעשות קישור אליו וממנו אל דף הפתיחה ..או שהכל נכנס אל אותו דף ראשון כמו שעשיתי כעת באתר שהתחלתי לבנות לצורך תרגול בלבד ...פשוט נראה לי ששם נגמר לי המקום , ומאחר ואלישע תקן לי כמה דברים בדף המקורי הרי שאני חוששת לשנות שם דברים כדי לא לקלקל ...אני מתכוונת להתחיל בבניה מחדש של האתר בצורה מסודרת כדי שיראה כמו אני רוצה ולא כדף תרגיל שבו אין שום סדר ושום הגיון....נראה לי על פי התשובות שקיבלתי כאן שזה מה שאני אמורה לעשות ...ועכשיו לגבי תשובתך מהיכן את מעתיקה את השורה את פותחת דף html חדש או מהיכן? מה שלומך חוצמזה ? שיהיה ערב נפלא ליאנה

ליאנה.. אין דבר כזה נגמר המקום

התשובה לשאלתך היא כן. את צריכה לעשות את שתארת.. לקשר כל דף כדף HTML באופן עצמאי אל דף הפתיחה ואל הדפים האחרים שאת רוצה. אין דבר כזה שנגמר המקום . את יכולה לעשות דף ארוךךךך וראיתי כבר הרבה דפים כאלה. תשמרי את מה שאלישע עשה בשם שיש לך ותשמרי את מה שאליע עשה בשם אחר (יהיו לך שני דפים זהים אבל בשמות שונים). תתחילי לשחק בדף הנוסף ששמרת . כל הוספה תבדקי באייקון המתאים אם זה מה שאת רוצה ותשני בהתאם. אל תחששי לעבוד עם האנדו מקסימום?????? מוחקת את הדף הזה. שומרת שוב את דף המקור של אלישע ומתחילה לשחק מחדש....... כל הזמן יש לך את דף המקור של אלישע כך שאין לך מה לחשוש ויש לך כר חדש למשחק... כך אני עושה לשאלתך מאיפה אני מעתיקה את השורה אני פותחת את הדף שאני רוצה "לשכפל" כמותו. משחירה את כל השורות שאני רוצה שיופיעו בכל הדפים האחרים אם זה רקע אז את השורה המתאימה אם זה כיתוב.. את כל הכיתוב.... בקיצור את כל מה שאני רוצה להעתיק לוחצת בלחצן הימני של העכבר על העתק. פותחת דף חדש. כשאת פותחת דף חדש בתוכנה של ארכנופליה את מתבקשת לקבוע את הרקע אני סתם מקישה... כשנפתח הדף אני מוחקת את השורה הראשונה שממשיכה את ה body מקפידה להשאיר אותו בין <body> בעזרת הלחצן הימני של העכבר.. הדבק אני מדביקה את מה שאני רוצה. מקווה שהובנתי. ואם לא.. תשאלי .. אנסה לפרט יותר אם את רוצה אעביר לך במסר אישי את מספר הטלפון שלי... שלומי? את האמת? שלוש אותיות מתחיל ב-ח אבל אני כאן על אף ולמרות... עברנו... נעבור ... תודה על ההתעניינות

fency

New member
תודה ...אין לי בעיה עם העתק/הדבק

איך עושים זאת אני יודעת ...שאלתי מהיכן את מעתיקה מה המקורות שלך הדפים הקודמים שעשית או מקורות חיצוניים ...ההסבר ברור לחלוטין אין בעיה איתו תודה ...תודה על היעוץ ואשמור לעצמי את האופציה הטלפונית למקרי חירום בינתיים לא רוצה לבלבל המח יותר מדי ...חיפשתי חיזוק למה שאני עושה כי נראה לי שאני מגששת באפילה עם כל הנושא ומכאן כל אוסף השאלות שאני מפגיזה את הפורום ...לא נעים אבל ....זה מה יש מה נקרא.... חבל לי שאת עדיין חשה ח...הזמן יעשה את שלו אל דאגה ....ויופי טופי שאת פה ...

ליאנה, אחד הדברים הטובים שקרו כאן

בזכות הפיצול , זה שיש לנו בית בו אפשר לנדנד , להפגיז בשאלות, לא להתבייש בלא להבין שוב ושוב.. ויש לנו את הפריבילגיה לפתח שרשור ארוךךךךךךךךךך ולעניין מבלי שיעירו לנו על כך. אז תרגישי בנוח.. תרגישי נעים .. יש כאן אנשים מקסימים המוכנים לענות לנו בסבלנות רבה על כל שאלה עד שנתרצה. ולגבַּי, תודה על העדוד.. זה בסיידר. אני ילדה גדולה

fency

New member
אחלה ...מתאים לי בצבע ו....

אני מה זה גאה בך שאת מרגישה/נוהגת כילדה גדולה !!! כייף אמיתי ....

fency

New member
ועוד שאלה אם אפשר

כיצד מכינים דף שער מפוצל ? הכוונה לדף שבו יש פס גלילה בחלק החיצוני של הדף ועוד אחד בשליש הדף בערך - כך שהמסך נראה מפוצל לשני חלקים ? תודה ליאנה

Ilan Nagar

New member
מסגרות

ליצור מסגרות (frame) ב - html צריך לדעת, לכן במקום לעבוד קשה גשי לאופיס ושם במעבד התמלילים יש סרגל חביב הנקרא "מסגרות" (תחת תת התפריט "תצוגה" => "סרגלי כלים" )הוסיפי אותו / הפעילי אותו ותשחקי עם האפשרויות הטמונות בו. חשוב לזכור לעת עתה דבר אחד חשוב: כל מסגרת שכזו הינה דף אינטרנט נפרד ודף האינטרנט הראשי הוא זה שמאגד בתוכו את כל המסגרות יחד ! כלומר - אם חילקת את הדף לשניים, החלק הימני יקרא r.htm והשמאלי יקרא l.htm והדף שמפעיל תחתיו את 2 "החלונות" הללו יקרא לדוגמא - index.htm אני יודע שזה נראה מסובך... תתחילי ונמשיך אחר כך. בהצלחה

fency

New member
../images/Emo51.gif../images/Emo51.gif אילן אעשה נסיון במהלך

השבת ואראה אם זה הולך אם לא אמשיך לבלבל לך את המח ...מקווה שזה בסדר

fency

New member
אילן מצ"ב את הנסיון שעשיתי

שמרתי כדף אינטרנט והתוצאה מצורפת ....כעת איך להפוך את זה לדף הפותח באתר ? כדי שזה יהיה הדף בו אוכל להכניס את כל מה שאני רוצה ? אני עובדת עם העורך Arachnophilia ובעצם מה שאני רוצה שבחלק אחד של הדף נאמר בצד ימין יוכנסו כפתורי קישור ואילו בחלק השמאלי שיוכנסו דברים אחרים....איך עושים את זה האם באמצעות קישור לדף html בעורך? תודה על תשובתך ליאנה

fency

New member
אויש ...משהו השתבש לי פה

לא מופיעים הרקעים שהכנסתי לדפים בכל דף אמור היה להיות רקע שונה אבל כששמרתי את הקובץ הכולל שבו שני החלקים של הדף צריכים להיות ונסיתי להעביר הנה זה עבר ללא רקעים ...יש הסבר לכך?

ליאנה ... אני רואה שלא ישנת כל

הלילה...... אח, הלילות הלבנים מול המחשב בנסיונות אין ספור... איזה כייף...
וכאשר בסופו של דבר זה מצליח... WOW

fency

New member
נו נו נו ...לא להגזים חיה´לה

בלילות לא כל כך אבל בלפנות בוקר בהחלט כן ...ואכן זה יופי נהדר כשהנסיונות מצליחים ....
...אם גם בסופו של דבר אצליח לבנות אתר כמו שאני רוצה וזה יהיה רק במהלך החופשה (מה לעשות כעת זה רק תירגול על יבש מה נקרא) אז אהיה מרוצה עד הגג כי זה אומר שאולי אינששללה בשנה הבאה אוכל לעבוד על זה עם התלמידים בביה"ס ....תחזיקי לי אצבעות בבקשה

lizansak

New member
זה נקרא פריים או מסגרת

אספר לך את הדרך שלמדתי אצל מוטי קרניאל בשלומי: (ומשום מה אני לא רואה אותו כאן). אפשר לעשות את זה בעזרת וורד 2000 פתחי דף חדש בתפריט: תצוגה סרגלי כלים מסגרות מסגרת חדשה היכן שרוצים (ימין או שמאל, למעלה או למטה) את הפס שיוצא אפשר להזיז למקום הרצוי. ואפשר להוסיף כמה מסגרות שרוצים. קובץ - שמירה כדף אינטרנט לתת שם באנגלית או ספרות, עד 8 אותיות או ספרות, בלי רווחים, בלי סימני פיסוק או סימן אחר. פותחים את הארכונופליה, פותחים את הקובץ שיצרנו מגיעים לסוף הקובץ מוצאים משהו בסגנון:
<frameset cols="82%,1*"> <frame name=A src=M.htm style=´mso-linked-frame:auto´> <frame name=B src=M1.htm style=´mso-linked-frame:auto´> <noframes>​
מעתיקים אותו בין ה head לבין ה body שומרים ואז מחליפים את השמות M M1 בשמות של הדפים שרוצים שיהיו במסגרות

fency

New member
../images/Emo51.gifרבה רבה ...אנסה ואראה אם

הבנתי את הכוונה ....

fency

New member
שוב אותה בעיה הרקע אינו מופיע

יש למישהו איזה שהוא רעיון מדוע זה קורה ?

fency

New member
אלישע ../images/Emo53.gif עשיתי נסיון

לבנות דף מפוצל על פי הנחיות החברים כאן . וכשפתחתי אותו באמצעות העורך ראיתי את כל הרקעים כמו שהכנסתי אותם ...כשניסיתי להעביר את זה לכאן בצורת קובץ מצורף הרקעים נעלמו במקום זה נפתח מסך מפוצל שבשני חלקיו מופיע אתר תפוז ...יש הסבר לכך ? מה לא עשיתי נכון? תודה ליאנה ו...בבקשה לא לכעוס עלי שאני שואלת כל כך הרבה שאלות ...אני כעת בשלב התרגול לקראת בניית האתר מחדש. תודה ליאנה

למעלה