שאלה למור

• פותח הנושא esg
  • פורסם בתאריך
צהבת B

שלום לחבובות ותודה על המילים החמות!

לא בטוח שאני מבין את השאלה שלך לגמרי. לקחת את עובדת קבלת 2 חיסונים לטובת איזה שיקול?
האם קראת את הדף המפורט על חיסון צהבת B?

אשמח לשמוע גם דעתו של רופא על שאלה זו. יש רופא באולם

חבובות3

New member
קודם כל תודה על התשובה המהירה

אני אחדד,אני לא מעוניינת לתת לתינוקת שתיוולד ב"ה חיסון נגד צהבת.האם זה שהבן שלי חוסן רק באופן חלקי (2 מנות מתוך 3) נגד צהבת A+B ,והוא כרגע נמצא בגן,האם זה יכול להוות עבור הקטנה חשיפה למחלה?
תודה מראש

shira29

New member
ממש לא מסכן

צהבת B מועברת בנוזלי גוף, קרי בקיום יחסי מין או דם נגוע.
צהבת A הינה מחלה קלה עד בילתי מורגשת בילדים עד גיל שנתיים ובכלל מחלה קלה בילדים ובני נוער (תוכלי לקרוא על כך במידע של משרד הבריאות) וההדבקה היא ממזון או שתיה נגועים.

מהגן מביאים מחלות שונות לגמרי

shira29

New member
מור ענה על חלק

אין חשיבות לחיסוניות בתוך המשפחה כיוון שהמחלה מועברת במגע ישיר ולא מהדבקה בין אדם לאדם.

הומאופטית שאני מאד מעריכה אמרה לי שלטטנוס היא היתה חושבת לחסן אחרי גיל 3. הסיבה אני משערת היא בשלות של מערכת העצבים המרכזית.

מהי השכלתה הפורמלית בתחום מערכת העצבים

ומדוע (לדעתך) היא טובה יותר מזו של רופאים מומחים?
[שאלה רצינית לחלוטין]

shira29

New member
לא רלוונטי

האם לרופא ילדים יש השכלה על מערכת העצבים? האם לרופא נשים?
תאמין לי, מה מלמדים בבית הספר לרפואה אני יודעת.

ועכשיו לעניין, התפתחות קוגנטיבית מקורה בהתפתחות המוח ומערכת העצבים. תינוק לומד לזחול, לעמוד, ללכת וכל זה קשור בהתחזקות השרירים והקשרים הנוצרים במוח. ילד בגיל שנה שהולך לא יודע לרוץ. ילד בגיל שנה וחצי שרץ לא יודע לקפוץ. ההתפתחות הקוגנטיבית לרוב מסתיימת לקראת גיל 3 בו הילד פיתח גם מיומניות מוטוריקה עדינה וגם מוטוריקה גסה.

אגב, ה- BBB נסגר לקראת גיל שנה מה שמן הסתם משפיע באופן ישיר על מה נכנס ומה לא נכנס למוח.

לרופאים יש השכלה, כן. זה חלק מלימודיהם.

אבל מכיוון שמדובר כאן במערכת עצבים של גוף האדם ולא משהו אינדיבידואלי לפרט כזה או אחר, גם אם רופא ילדים או נשים מסוים לא יודע, יש רופאים מומחים שזו ההתמחות שלהם. כלומר, עולם הרפואה יודע. וגופים רפואיים שעוסקים בחיסונים יודעים ויכולים לזמן גם מומחים גדולים יותר במידת הצורך. לכן אם איש מקצוע כזה או אחר מייעץ אחרת, אז רלוונטי מאוד לדעת מהי ההשכלה שלו ומה הוא יודע על מערכת העצבים שנוירולוג לא.

shira29

New member
למה זה סותר את דברי הנוירולוג?

לא הבנתי את השאלה.
האם שמעת נוירולוג אומר אחרת?

לא הדברים עצמם אלא המסקנה שנובעת מהם

רוצה לומר, היא אמרה שלדעתה עדיף לחסן מגיל 3 ונתנה נימוק. לא טענתי שהנימוק עצמו, מבחינה עובדתית, אינו נכון; אבל למה ההבנה שלה במערכת העצבים של ילדים גדולה מזו של רופאים? כלומר, אם רופאים, שמודעים לכל זאת ועוד, שקללו את כל הנתונים והגיעו למסקנה שאפשר ורצוי לחסן לטטנוס לפני גיל 3, מדוע המסקנה שלה טובה יותר? מה בהשכלה שלה גורם לעצה שלה להיות "שווה" יותר? זו הנקודה שלי.

shira29

New member
אהה, זה מאד פשוט

בכל תחום המדע, יושבים החברה ומתעסקים בנישות שלהם.
אני הולכת לכנסים בתחום שלי ולא בתחום אחר, נוירולוג ילך לכנסי על נוירולוגיה ולא על ראומטולוגיה, ראומטולוג לא ילך לכנסים ולא יקרא מאמרים על רפואת נשים ואימונולוג מתעסק באימונולוגיה ולא בנוירולוגיה וכו'...
בנושאים האלה יש בעיה של אינטגרציה. לכן למה שנוירולוג יתעסק בנזקי חיסונים? או למה שזיהומולוג יתעסק בנוירולוגיה. זה די פשוט העניין הזה..

ואגב, ממליצה לך מאד לקרוא מאמרים בנושא ה- BBB והניסיונות של המדענים היום לחדור אותו ולהכניס מולקולות בגודל של 500KD ותשמע, הם עושים את זה בהצלחה מרובה עם חומרים מאד פשוטים כמו קפאין למשל שנותן חדירות של עד 18 שעות. עכשיו בוא אתה תעשה חשבון קטן, מה קורה כאשר תינוק נולד וה- BBB שלו גם ככה חדיר כי הוא לא מגיע למצב של חדירות מבדלת עג סביבות גיל שנה ותעשה חשבון עם עצמך כמה חומרים חודרים אותו בדרך שאתה לא בדיוק מעוניין שייכנסו.
אחרי שתקרא את המאמרים, אני בשמחה אמשיך לדון איתך בעניין, עד אז- שנה טובה וחגים שמחים (או פסח שמח, כי אני מאמינה שייקח לך לא מעט זמן לצלול לעניין)

לא זה לא; את משטיחה את העולם

בעולם המוכר לי אנשי מקצוע לא מנותקים לחלוטין זה עם זה ואף מתייעצים זה עם זה במידת הצורך. מי דיבר על כנסים? אני מדברת על ניסויים ועל ועדות שבודקות ומאשרות ועוד. את באמת חושבת שרק הומאופטית יכולה לחשוב על השפעה על מערכת העצבים ורופא "רגיל" (שרק למד רפואה) מעולם לא שמע או חשב עליה? ואם רופא שעוסק בבדיקת החיסון אינו נוירולוג, האם אין לו יכולת להיוועץ בספרות המקצועית הרלוונטית ואף להתייעץ עם מומחה בשר ודם?

אם את יכולה להפנות אותי למאמר מסוים שרלוונטי לנושא (חיסון הטטנוס) ולא באופן כללי לגבי מחסום הדם למוח (ידוע לי מה זה, תודה) בשמחה.

פולספגן

New member
לצערי, את טועה והלוואי שהיה שת"פ בין המחלקות

יש המון אגו באוויר ויד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה.

לא את ולא טועה; כמובן, יש המון אגו ובלגן

עד שמדובר במידע שמתנגד לחיסונים ואז הכול מסודר להפליא וכל הרופאים והמחקרים אמינים...

פולספגן

New member
הוא מתעסק בנושא כבר 8 שנים

מאחר והוא אקדמאי שיודע לקרוא מאמרים ואכן קרא אותם.
בנוסף, גם סיכם את חלקם ותמיד מקשיב לעוד דעות ורוצה להרחיב את הידע שלו בנושא.

אז, כן אפשר להקשיב לו למעט דברים שאין ביכולתו להשיב, אך הוא יהיה כן ויכתוב את זה.

קומרן

New member
זה שהוא למד מדעי מחשב זה לא מקנה לו

שום נקודה בהבנה ויכולת ניתוח בתחום החיסונים.

בכל מיקרה, לא צריך להיות איש מדע בשביל לראות שמידע רב שהוא מביא הינו תוצאה של חוסר הבנה , ניתוח לקוי או רצון חזק להראות שהחיסונים אינם בטוחים.

את יכולה לקרוא את ההודעה הזאת שלו למשל ולהיווכח כיצד הוא בא בטענה מופרחת כי חיסון הסרווריקס עובר פי 40,000 את הסף הבטוח שניקבע על ידי האף די אי (הוא מקשר לריכוז בטוח של אלומיניום בהזנה תוך וורידית - וזה לא קשור).

הטעות הזאת היא כמובן אינה טעות קטנה כלל אלה טעות מהותית

פולספגן

New member
מה שאתה עושה עכשיו, הוא עבירה על תקנון הפורום

בחוצפתך, אתה עוד עושה את זה למנהל הפורום

לכן, לא אתן יד לכך ואעצור כאן.

אגב, טעויות כולם עושים, כולל בתחום ההתעסקות ולתשומת ליבך, רק מי שלא עושה כלום, לא טועה אף פעם

קומרן

New member
איזו עבירה בדיוק?

המידע לקור מאתר "חסון" , לא כן? האם יש בעיה להתייחס למידע שמנהל הפורום מפרסם לכל באתר של אירגונו?

טעויות כולם עושים אך זאת מהותית מידי בשביל להעשות בטעות על ידי מישהו שמבין בנושא... זאת ניראת לך טעות סבירה לכתוב שכמות אלומיניום בחיסון גבוהה פי 40,000 מהתקן כאשר התקן שהוא מתייחס אליו בכלל קשור לנושא אחר?

אז יש שתי אפשרויות: או שהכותב (וזה לא בהכרח מור , אני לא יודע מי כתב את זה) טעה בכוונה או שהוא לא מבין מה שכתב

למעלה