שאלה למעיין (וכולם...)

PUGNI

New member
שאלה למעיין (וכולם...)

למה קומפלקס ויטמין B ומיץ אשכוליות אמורים לעזור לסדר את המחזור? יש לזה הסבר מדעי?

פּוֹנְג

New member
זו באמת שאלה למעיין

אז אני אקפיץ לך אותה

מעיןבר

New member
הי PUGNI

כתבתי אתמול בלילה הודעה שלמה והיא נמחקה בלי שהעתקתי ל clipboard אז התייאשתי מלהקליד שוב לאור העייפות
עכשיו קצת יותר קל אז אני מנסה שוב. אין לי ממש סימוכין מדעיים לגבי החומרים הללו אבל יש הסברים: ידוע שאסטרוגן וויטמין B6 מתחרים בינהם בגוף ולכן שימוש ממושך בגלולות עלול לגרום למחסור בויטמין בגוף. המחסור יכול להתאפיין בתופעות שונות שאחת מהן היא שלב לוטאלי קצר המקשה על השתרשות ההריון. הפתרון למחסור הוא נטילת הויטמין במסגרת Bcomplex שבו הוא נספג טוב יותר. הייתרון הנוסף הוא שהקומפלקס כבר מכיל גם חומצה פולית במינון המומלץ (0.4 ג"ר) ואפשר לקחת במקום. צריך רק לזכור שלשלב לוטאלי קצר תתכנה סיבות נוספות שמצרכיות לעיתים התערבות רפואית (כגון מתן תרופות והורמונים). לעניין האשכולית - זהו פרי נחקר מאוד בשנים האחרונות היות שיש בו חומרים הנקראים פלאוונואידים ויש להם השלכות מרחיקות לכת על הגוף. אני לא בדיוק זוכרת איך אבל יש לו גם השפעה סינרגיסטית עם אסטרוגן שבמקרה של מה שמעניין אותנו מביאה לשיפור בהפרשות צוואר הרחם ומגדילה את הכמות (אצלי השתיה של המיץ ממש הביאה לשינוי). חשוב לשתות מיץ "סחוט טרי" המכיל 100% פרי כמו של פרימור למשל.

PUGNI

New member
תודה! זה ממש מעניין!

אגב - אפשר לשאול במה את עוסקת? מאיפה הידע?

מעיןבר

New member
אני סטודנטית

לתואר שני בתזונה, אבל אני לא דיאטנית. יחד עם זאת הלימודים מקנים הרבה ידע כללי במה שקשור במזון...

PUGNI

New member
ומה קרה בסוף?

כמה זמן לקח לך למחזור להסתדר? מתי נעלמו הבונוסים המופלאים (פצעונים ונשירה)? וכמובן - מתי הגיעו ה - ||?

מעיןבר

New member
לגוף שלי לקח זמן

כמעט שנה עד שהמחזור הסתדר והנשירה נפסקה (באיזהשהו שלב הסתפרתי כי השיער נעשה לי נורא דליל). הפצעונים לא היו המונים אבל יותר מאשר בתקופת הגלולות וזה גם הסתדר. אני אגב דוגמא לזמן ארוך, יש נשים שבכלל לא חוו את הבעיות האלה או לקח לגופן רק חודשים ספורים לחזור לעצמו.

פּוֹנְג

New member
אשכוליות או לא להיות...

אז כמה לשתות ביום בשביל שזה יהיה יעיל? (שונאת אשכוליות אבל מה לא עושים בשביל חיזוק הסיכויים
)

למעלה