~שאלה לנשואות~

ShirShir

New member
~שאלה לנשואות~

תמיד תהיתי אם זה נכון.. אם לא הסתדרתי כל השנים עם אמא שלי באופן חריג ונוראי במיוחד, אז זה נכון שהמצב עשוי להישתפר לאחר שאצא מהבית, אתחתן ואקים משפחה משלי? יש מצב שפחות נשנא אחת את השנייה?

שיר שיר אם תצאי מהבית זה יכול לשפר

את המצב, תלוי באיזו רמה ומה הרקע "שלא הסתדרתם" אם זה על סידור החדר ועזרה בבית, אז כל הדברים האלו יפתרו אבל עם זה על דברים עקרוניים לא נראה לי "שהשנאה" תעבור. לא הסברת ולא נתת דוגמאות במה אתן לא מסתדרות!!!

Miss פטל

New member
אנחנו גרים בנתים בבית של ההורים שלי

אבל אני יכולה להגיד לפי הורים שלי וסבתא שלי(מצד אמא): הם גרו ביחד 8 שנים והיו ריבים חזקים, וזה הגיע לשנאה הדדית בין אבא שלי ולסבתא. עד שבשלב מסויים זה פשוט התפוצץ הכל וסבתא עברה דירה. ודווקא עכשיו, כשהיא גרה בנפרד ורחוק, הם מסתדרים מצוין, הורים שלי נסעו ליומיים לדירה של סבתא אפילו. המצב התהפך ב 180 מעלות, משנאה לחיבה!

עם קשר לנישואין וגם בלי...../images/Emo73.gif

מרחק בד"כ הוא כלי יעיל להרחבת שדה הראיה ולכן סיטואציות שנראות נוראיות מקרוב מקבלות פרופורציה ממרחק... בנישואין יש משהו שמעביר את הקשר עם ההורים לפאזה קצת אחרת, זה יכול להיות לטוב וזה יוכל להיות לא טוב, תלוי מה היה, מה רוצים ואיך מסתכלים על זה... זה נראה כאילו מיישרים קו עם ההורים האמיתיים שלנו עם ההורים הפנימיים שיש לנו בתוכנו...
יש כאלו שרואים בזה הזדמנות ל"הוציא" על ההורים את כל מה ששמרו בפנים כל השנים במחיצתם ולהתעמת עם כל המפלצות הגדולות והקטנות שהיו בקשר. יש כאלו שפתאום מגלים כמה הם אוהבים את ההורים (באמת ולא כי "צריך" לאהוב ת'הורים) וכמה הקשר איתם חשוב להם. יש כאלו שאם כבר יצאתי מהבית אז באותה הזדמנות יוצאים קצת לחופשה מהקשר עם ההורים. ויש כאלו שלא היו "יותר מידי" בקשר עם ההורים ולהפתעתם הם מוצאים אתעצמם לאחר נישואין יותר ויותר נמשכים חזרה הביתה... לדעתי (ואני לא ממש יודעת מה טיב היחסים שלך עם אימך) עצם השאלה שלך מראה על משמעות חשובה שיש לקשר של עם אימך ונראה לי(רק נראה
אני לא מומית
) שאת תרצי שהיחסים יהיו רגועים וכייפים וכן תחפשי את קירבתה, תנסי להפנות את השאלה לאמא שלך ותראי מה היא תגיד... האמת...הכל תלוי באיזה חתן תביאי
(סתאם בצחוק)

ShirShir

New member
לא משנה איזה חתן....

תמיד יהיה לה מה להגיד. בכל עניין....
למי ששאלה פה קודם, זה הרבה יותר עמוק מ"לסדר ת'חדר" ו"לעזור בבית"... תודה לכל מי שהגיב.

גלית35

New member
אומנם אני רווקה, אבל שיפור ../images/Emo20.gif

היחסים עם ההורים עובר שינוי ברגע שעוזבים את הבית,ללא קשר לחתונה וכדומה... ככה זה היה אצלי בכל אופן. שעברתי לגור לבד- אבא שלי שבחיים לא משעתי ממנו אני אוהב, או מתגעגע הרים לי פון ושאל מתי את באה לבקר אני מתגעגע-אלו אחת הסיבות שהיה כדאי לעבור לגור לבד

כשגרים לחוד יש פחות נושאי חיכוך

אבל זה לא אומר שהצרות נעלמות. היא עדיין תהיה איתך בקשר ותעלה לך על העצבים בהרבה מהדברים שהיו בעבר. וכשתקימי משפחה ויהיו ילדים יהיו נושאי חיכוך חדשים. מצטערת שאני לא מעודדת

open space

New member
לדעתי עשוי גם עשוי

הריחוק אכן עושה פלאים, פתאום מסתכלים אחרת על הדברים. מובן שזה לא אומר שהכל ייפתר פתאום באופן אוטומטי, אבל הרבה ממוקדי החיכוך יעלמו

S i r i u s

New member
מגיל 14 ניסיתי לא לגור עם אמא

שלי... אצל סבתא ואחרי זה עם בן זוגי. הריחוק אכן משפר הרבה דברים אבל אופי של בן אדם אי אפשר לשנות.

ענתי 10

New member
לדעתי אין כאן תשובה חד משמעית

אצלי למשל היחסים עם אמא שלי "לא משהו" וכך הם גם נשארו למרות העובדה שאמא שלי עוזרת לי המון עם הילדים. אבל יש לי חברה שהיו לה יחסים זוועתיים עם אמא, ובגללה היא עזבה את הבית ומתגוררת מחוץ לבית כבר כ- 5 שנים. רק לאחרונה היא סיפרה לי שהיא "תפסה" את אמא שלה, ודיברה איתה, שיחה מאוד בוגרת, ושתיהן הגיעו להחלטה לשנות את המצב הקיים, ועכשיו המצב קצת יותר טוב. (החברה עוד לא נשואה בכלל). אני חושבת שאם הם ימשיכו בדרך הזאת היחסים שלהן ישתפרו, ויכול להיות שישתפרו עוד יותר כשהיא תתחתן. אבל וכאן אבל מאוד גדול - לדעתי אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שהנישואין ישפרו את המצב. שני הצדדים צריכים להגיע להבנה שהמצב לא טוב, ולשני הצדדים צריכה להיות הבנה ונכונות לשפר את המצב. שני הצדדים צריכים להכיר בטעויות שהם (ולא הצד השני) עשו, להכיר בעובדה שהצד השני הוא צד אוטונומי ויש לו חיים משלו, ולפעמים יש דברים שהאחר עושה ולנו זה לא נראה ואנחנו צריכים לקבל את זה, כי זה ככה. רק מתוך הבנה עמוקה כזו יכול לצמוח קשר טוב ובריא. וזה לא כ"כ קשור לנישואין.

אוקה

New member
לא נשואה אבל לא גרה עם אמא כבר

5 שנים... אני יכולה להגיד שזה רק תרם לקשר, כך כשאנחנו נפגשות אין זמן למריבות והקשר הרבה יותר כייפי.

למעלה