שאלה עזרה לחתולה חולה

DVORI32

New member
הנה הסיפור שלי, הסיפור ארוך, מצטער על האורך, אבל נראה שהפרטים חשובים,
יש לי חתולה , היא החתולה הראשונה שלי, חתולת רחוב שאמצנו אחד את השני
(צירפתי תמונה)
היא בת 10, לא צעירה, ולא יוצאת החוצה בכלל, כבר כמה שנים יש לה בעיות עיכול,
זה התחיל אחרי שקיבלתי איזה אוכל זבל ממישהו והיא מאד אהבה אותו, ובמשך שנה קניתי אותו,
עד שיום אחד היא התחילה לשלשל ממש, עם כאבים, ודם .
אז הפסקתי וקניתי לה אוכל יותר איכותי (אבל לא הכי יקר) מבוסס עוף, וכל יום נתתי לה גם שימורים שהיא אוהבת,
אבל מאז כל כמה שבועות / חודשים חזר הסיפור, חשבתי שהבעיה היא ברגישות למזון, ניסיתי להחליף לה מזונות, כל הזמן, וכל אחד כזה החזיק כמה חודשים , אבל גם נתתי לה שימורים , היא מאד אוהבת טונה ודגים אחרים, אבל גיליתי שזה עושה לה רע,
וכל כמה שבועות יש כמה ימים של בכי, כאבים ושלשול, פעם חשבתי שזה אולי תולעים, קניתי תרופה מוטרינר, נתתי לה, אבל זה לא השתנה,
אז ניסיתי שימורים מעוף, וזה החזיק שוב כמה שבועות , עד ששוב פעם יש לה בעיות , וככה זה חזר פעם אחרי פעם,
כשכל פעם אני מנסה להבין איזה אוכל הוא הבעיה,
עד שבשבוע שעבר אחרי שזה התחיל החלטתי להפסיק לתת לה שימורים וחטיפים , אבל עדיין הבעיה נשארת,
אז החלטתי לעבור לאוכל אחר, בהתחלה חשבתי על אוכל רפואי, אבל מקריאה של המרכיבים וקריאה של ביקורות בארצות הברית כולם אומרים שאוכל רפואי זה רמאות ואין שם שום דבר רפואי או מיוחד, והאמת המרכיבים של אוכל רפואי זהה לכל אוכל בינוני מינוס, יש שם בשר עוף ואורז, ותירס ושאר דברים לא מיוחדים, חוץ מזה שכתוב אוכל רפואי,
אז החלטתי לנסות אוכל אחר לגמרי שיש בו חלבון שלא ניסיתי עדיין ושיהיה חלבון יחיד, ואוכל איכותי בלי דגנים, מצאתי מזון מבוסס ברווז בלבד של GO, ומיום שבת נתתי לה מעורב עם האוכל הקודם שלה, היו כמה ימים של רגיעה, ואפילו בפעם הראשונה הקקי שלה נראה טוב בפעם הראשונה בחיים שלה, גדול, מוצק, וחום יפה (עד אז הוא היה שחור, דק ולא מרשים בתור קקי, נהייתי קקולוג),
אבל מאתמול חזרו הכאבים , תחיפות הקקי, והיום הכל התחזק, וגם נהיה דם אדום ביחד עם הקקי,
אז הבנתי שאנחנו בבעיה, אחרי שניסיתי כבר הכל,
(למרות שהחתולה חוץ מאשר כשהקקי מתקרב לצאת, בשאר הזמן היא רגועה, חיונית, רעבה, אוכלת רגיל, שותה, הכל רגיל, חוץ מאשר חצי שעה לפני הקקי שאז יש בלאגן שלם),
אז פניתי לוטרינר שיש ליד, דיברתי איתו, הוא אמר שאני אביא אותה ויעשו לה בדיקות, שאלתי כמה יעלו הבדיקות והוא אמר שכ2000 שח, זה יקר לי היום, ואם לא חייבים, אני מנסה למצוא פתרון אחר, אז דיברתי איתו וסיפרתי לו את כל הסיפור, וניסיתי להבין מה אפשר לעשות אחרת, לפני שאני בא אליו, הוא אמר לי לקחת יום 24 שעות של צום ולתת לה רק מים, ואז לתת לה אוכל רפואי,
אז הבנתי שצריך בכל מקרה עכשיו יום צום (למרות שהחתולה כבר מחפשת אוכל)
אני לא מתרגש מצומות (אני אישית צם כל שבועיים יומיים) אבל הבנתי שאצל חתולים זה אחרת לגמרי,
קראתי באינטרנט, והבנתי שיש לה קוליטיס, שזה בעיה ידועה אבל יש מיליון סיבות אפשריות לה,
האפשרויות שלי לפני שאני מאבד תקווה זה אחרי הצום עד מחר בערב ואני ממש לא רוצה ללכת לוטרינר ולשלם 2000 שח על בדיקות ועוד לפני הטיפול שיגיע אחר כך ובסיכוי טוב לא יעזור לטווח ארוך,
יום צום ואז
1. לנסות את האוכל הברווזי של GO שהוא גם כבר נמצא אצלי, גם הקקי השתפר, מצד שני ביומיים האחרונים המצב יותר חמור ממה שהיה כבר הרבה זמן, זה אולי בגלל האוכל הזה, אולי בגלל האוכל הקודם, אולי רק בגלל ההחלפה של האוכל, ואולי בגלל סיבה אחרת,
2. לקנות אוכל רפואי של היל לבעיות כליות (זה מה שהמליץ הוטרינר) למרות שכמו שכתבתי אין לאוכל הזה שום קשר לבעיה.
3. להפשיר עוף, להרתיח אותו ,לפרק אותו ולתת לה יומיים עוף מפורק, זה מה שראיתי וטרינר אמרקאי ממליץ במצב דומה
4. לתת לה את האוכל הקודם שמבוסס עוף ואורז והיא אכלה אותו במשך חודשיים בלי בעיות מיוחדות (עד שהם התחילו).
5. לתת לה שימורים של שזיר של עוף ואלוורה, בעבר נתתי לה וחשבתי שזה הרגיע אותה קצת (ואולי לא זה)
5. משהו אחר...
בכל מקרה, אני והיא בבעיה, יש לי כבר בבית ערימות של אוכל שקניתי בעבר והפסקתי לתת לה אחרי כמה ימים ראשונים של שלשול (אפילו התחלתי לתת לחתולים ברחוב את האוכל, למרות שאני לא מהמאכילי רחוב, אבל יש לי אוכל וחבל לזרוק).
ואחרי היומיים האחרונים של השלשול והדם, אני אובד עיצות, אני בכלל לא חושב שאפשר לפצע / דלקת להרפא אחרי יום של צום, הייתי שמח לתת לה אנטיביוטיקה, אבל וטרינר לא יתן לי תרופות בלי מיליון בדיקות לפני התרופה והעלות העצומה.
תודה על כל עיצה, אבל אחרי שהיתה לי תאוריות (של רגישות מזון) אני פתאום כבר לא יודע אחרי שניסיתי את רוב האפשרויות, עדיין לא ניסיתי למשל מזון רפואי, שלא נראה איך הוא הולך לעזור, אבל אולי כן.

קבצים מצורפים

• 1687975646386.jpg
    1687975646386.jpg
    KB 393.3 · צפיות: 4

דגלמנגל

Well-known member
יש כללי כתיבה בפורום, אז לא אפרט באוזניך, את כל רשימת התארים והכתרים, שקשרתי לראשך.
אני קורא ובכל שורה חדשה הטמפרטורה אצלי קופצת ב-100 מעלות.
(צירפתי תמונה)
זה התחיל אחרי שקיבלתי איזה אוכל זבל ממישהו והיא מאד אהבה אותו, ובמשך שנה קניתי אותו,
ולא לקחת אותה לווטרינר
אז הפסקתי וקניתי לה אוכל יותר איכותי (אבל לא הכי יקר) מבוסס עוף, וכל יום נתתי לה גם שימורים שהיא אוהבת,
ולא לקחת אותה לווטרינר

אבל מאז כל כמה שבועות / חודשים חזר הסיפור, חשבתי שהבעיה היא ברגישות למזון, ניסיתי להחליף לה מזונות, כל הזמן, וכל אחד כזה החזיק כמה חודשים ,

אז חיכית עם הבעיה כמה חודשים ועדיין לא לקחת אותה לווטרינר

אבל גם נתתי לה שימורים , היא מאד אוהבת טונה ודגים אחרים, אבל גיליתי שזה עושה לה רע,
ולא לקחת אותה לווטרינר
וכל כמה שבועות יש כמה ימים של בכי, כאבים ושלשול, פעם חשבתי שזה אולי תולעים, קניתי תרופה מוטרינר, נתתי לה, אבל זה לא השתנה,
בכי וכאבים... יוקיטה תספר לך ש"חתולים הם אלופי העולם בהסוואת חוליים וכאבים".
אני יכול לאמר לך, שכאשר בעל חיים מגיע לכדי גניחה מכאבים, הוא סובל כאבי תופת. כאבים, שאנחנו, כבני אדם, כבר מזמן היינו מתעלפים, או נכנסים להלם.
אתה מענה את החתולה שלך ועורך עליה ניסיונות, במקום להטיס אותה לווטרינר.
בעל חיים בבית הוא כמו ילד בבית. אם אינך חושב כך - אסור לך לגדל שום דבר חי. לא מאמצים חתול, כמו שקונים וואזה. האימוץ כרוך באחריות, אבל נראה
שדבר כזה אינו מצוי בין תכונותיך התרומיות.
אז ניסיתי שימורים מעוף, וזה החזיק שוב כמה שבועות , עד ששוב פעם יש לה בעיות , וככה זה חזר פעם אחרי פעם,
המוח שלך הוא הבעיה!!!!!
ה י א _ ז ק ו ק ה _ ל ר ו פ א _ ד ח ו ף ! ! ! ! ! _ ו א ת ה _ מ ש ח ק _ א ת ה _ ב ק ק י _ ! ! ! ! !
עד שבשבוע שעבר אחרי שזה התחיל החלטתי להפסיק לתת לה שימורים וחטיפים , אבל עדיין הבעיה נשארת,
מעניין, איך הניסוי האחרון שלך לא הצליח. אבל אל החתולה עדיין חיה, אז יאללה, קדימה, לניסוי הבא!!!
אז החלטתי לעבור לאוכל אחר, בהתחלה חשבתי על אוכל רפואי, אבל מקריאה של המרכיבים וקריאה של ביקורות בארצות הברית כולם אומרים שאוכל רפואי זה רמאות ואין שם שום דבר רפואי או מיוחד, והאמת המרכיבים של אוכל רפואי זהה לכל אוכל בינוני מינוס,
קשקוש בלבוש
יש שם בשר עוף ואורז, ותירס ושאר דברים לא מיוחדים, חוץ מזה שכתוב אוכל רפואי,
מומחה גדול אתה לא.
אז החלטתי לנסות אוכל אחר לגמרי שיש בו חלבון שלא ניסיתי עדיין ושיהיה חלבון יחיד, ואוכל איכותי בלי דגנים, מצאתי מזון מבוסס ברווז בלבד של GO, ומיום שבת נתתי לה מעורב עם האוכל הקודם שלה, היו כמה ימים של רגיעה, ואפילו בפעם הראשונה הקקי שלה נראה טוב בפעם הראשונה בחיים שלה, גדול, מוצק, וחום יפה (עד אז הוא היה שחור, דק ולא מרשים בתור קקי, נהייתי קקולוג),
עדיף שלא תשאל כאן, מה אנחנו חושבים על המומחיות שלך. במיוחד לאור סיפור ההתמחות...
אבל מאתמול חזרו הכאבים , תחיפות הקקי, והיום הכל התחזק, וגם נהיה דם אדום ביחד עם הקקי,
כ--ן, ה--כל ...חוץ מהמובן, לכל ילד בן-5 וחתול בן-6, שכאשר יש בעיה רפואית - צריך ללכת לרופא.
(למרות שהחתולה חוץ מאשר כשהקקי מתקרב לצאת, בשאר הזמן היא רגועה, חיונית, רעבה, אוכלת רגיל, שותה, הכל רגיל, חוץ מאשר חצי שעה לפני הקקי שאז יש בלאגן שלם),
אז פניתי לוטרינר שיש ליד, דיברתי איתו, הוא אמר שאני אביא אותה ויעשו לה בדיקות,
ואללה אנ'לא מאמין. הלכת לרופא, מבלי להביא את החולה?! !
שאלתי כמה יעלו הבדיקות והוא אמר שכ2000 שח, זה יקר לי היום, ואם לא חייבים, אני מנסה למצוא פתרון אחר, אז דיברתי איתו וסיפרתי לו את כל הסיפור, וניסיתי להבין מה אפשר לעשות אחרת, לפני שאני בא אליו,
נכון. החתולה עוד חיה, איכשהו ובטח יש עוד כמה סוגי מזון, שטרם ניסית עליה. בינתיים, ניסית לקבל דיאגנוזה בטלפתיה...
הוא אמר לי לקחת יום 24 שעות של צום ולתת לה רק מים, ואז לתת לה אוכל רפואי,
אני לא מתרגש מצומות (אני אישית צם כל שבועיים יומיים) אבל הבנתי שאצל חתולים זה אחרת לגמרי,
בטח שאתה לא מתרגש. אתה לא משלשל דם ואין לך כאבי תופת, לאורך חודשים רבים. היא מריחה אוכל בבית, מיצי העיכול מופרשים ...על פצע פתוח. למה מאיפה אתה חושב שמגיע דם, מהכיס של הקנגרו? ולמה שתתרגש? אתה המדען. היא חיית הניסוי שלך.
קראתי באינטרנט, והבנתי שיש לה קוליטיס, שזה בעיה ידועה אבל יש מיליון סיבות אפשריות לה,
האפשרויות שלי לפני שאני מאבד תקווה זה אחרי הצום עד מחר בערב ואני ממש לא רוצה ללכת לוטרינר ולשלם 2000 שח על בדיקות ועוד לפני הטיפול שיגיע אחר כך ובסיכוי טוב לא יעזור לטווח ארוך,
צודק. מה פתאום שתערב מדען אחר, כשעדיין יש לך רעיונות, שלא ניסית?
יום צום ואז
1. לנסות את האוכל הברווזי של GO שהוא גם כבר נמצא אצלי, גם הקקי השתפר, מצד שני ביומיים האחרונים המצב יותר חמור ממה שהיה כבר הרבה זמן, זה אולי בגלל האוכל הזה, אולי בגלל האוכל הקודם, אולי רק בגלל ההחלפה של האוכל, ואולי בגלל סיבה אחרת,
בהחלט סיבה אחרת. קוראים לה: החתולה חולה ואתה עושה עליה ניסיונות, במקום לקחת אותה לווטרינר.
2. לקנות אוכל רפואי של היל לבעיות כליות (זה מה שהמליץ הוטרינר) למרות שכמו שכתבתי אין לאוכל הזה שום קשר לבעיה.
3. להפשיר עוף, להרתיח אותו ,לפרק אותו ולתת לה יומיים עוף מפורק, זה מה שראיתי וטרינר אמרקאי ממליץ במצב דומה
4. לתת לה את האוכל הקודם שמבוסס עוף ואורז והיא אכלה אותו במשך חודשיים בלי בעיות מיוחדות (עד שהם התחילו).
5. לתת לה שימורים של שזיר של עוף ואלוורה, בעבר נתתי לה וחשבתי שזה הרגיע אותה קצת (ואולי לא זה)
5. משהו אחר...
בכל מקרה, אני והיא בבעיה
על בטוח. היא מתחת לצואר ואתה מעליו.
יש לי כבר בבית ערימות של אוכל שקניתי בעבר והפסקתי לתת לה אחרי כמה ימים ראשונים של שלשול (אפילו התחלתי לתת לחתולים ברחוב את האוכל, למרות שאני לא מהמאכילי רחוב, אבל יש לי אוכל וחבל לזרוק).
כמה הוצאת על ה"ערימות" האלה, בהשוואה לעלות הבדיקות?
ואחרי היומיים האחרונים של השלשול והדם, אני אובד עיצות, אני בכלל לא חושב שאפשר לפצע / דלקת להרפא אחרי יום של צום, הייתי שמח לתת לה אנטיביוטיקה, אבל וטרינר לא יתן לי תרופות בלי מיליון בדיקות לפני התרופה והעלות העצומה.
כ--ן, היית שמח לערוך עוד ניסוי, אבל הווטרינר ימ"ש, כנראה, לא ישתף פעולה עם קקולוג.
תודה על כל עיצה, אבל אחרי שהיתה לי תאוריות (של רגישות מזון) אני פתאום כבר לא יודע אחרי שניסיתי את רוב האפשרויות, עדיין לא ניסיתי למשל מזון רפואי, שלא נראה איך הוא הולך לעזור, אבל אולי כן.
זה אחד הרגעים, שבהם אני מצטער, שבסטט לא באמת קיימת. הייתי קונה כרטיס לשורה הראשונה, כדי לראות איך היא פותרת את הבעיה אצלך.
ואם אני נשמע לך בוטה, משהו - בעיה שלך. זה הכי מעודן שהצלחתי.

גורדיאן-II

Active member
יש כללי כתיבה בפורום, אז לא אפרט באוזניך, את כל רשימת התארים והכתרים, שקשרתי לראשך.
אני קורא ובכל שורה חדשה הטמפרטורה אצלי קופצת ב-100 מעלות.
אם בסטט הייתה קיימת אתה היית הכוהן הראשי שלה.
וכל מה שכתבת נכון ושריר וקיים, האיש היה צריך למצוא וטרינר נורמלי עם מחירים נורמליים ולקחת לשם בדחיפות את החתולה, אבל איכשהו הוא הצליח למצוא הצדקה כדי לעשות כל דבר חוץ מזה, ואולי (עם קצת עזרה מבסטט, ומה שכתבת, והתמיכה שלי) הוא יתעשת על עצמו וייקח אותה לבדיקה של וטרינר. נחזיק אצבעות.

Yukita

Active member
מנהל
(צירפתי תמונה)
אבל מאז כל כמה שבועות / חודשים חזר הסיפור, חשבתי שהבעיה היא ברגישות למזון, ניסיתי להחליף לה מזונות, כל הזמן, וכל אחד כזה החזיק כמה חודשים , אבל גם נתתי לה שימורים , היא מאד אוהבת טונה ודגים אחרים, אבל גיליתי שזה עושה לה רע,
אז החלטתי לעבור לאוכל אחר, בהתחלה חשבתי על אוכל רפואי, אבל מקריאה של המרכיבים וקריאה של ביקורות בארצות הברית כולם אומרים שאוכל רפואי זה רמאות ואין שם שום דבר רפואי או מיוחד, והאמת המרכיבים של אוכל רפואי זהה לכל אוכל בינוני מינוס, יש שם בשר עוף ואורז, ותירס ושאר דברים לא מיוחדים, חוץ מזה שכתוב אוכל רפואי,
אז פניתי לוטרינר שיש ליד, דיברתי איתו, הוא אמר שאני אביא אותה ויעשו לה בדיקות, שאלתי כמה יעלו הבדיקות והוא אמר שכ2000 שח, זה יקר לי היום, ואם לא חייבים, אני מנסה למצוא פתרון אחר, אז דיברתי איתו וסיפרתי לו את כל הסיפור, וניסיתי להבין מה אפשר לעשות אחרת, לפני שאני בא אליו, הוא אמר לי לקחת יום 24 שעות של צום ולתת לה רק מים, ואז לתת לה אוכל רפואי,
יום צום ואז
5. משהו אחר...
בכל מקרה, אני והיא בבעיה, יש לי כבר בבית ערימות של אוכל שקניתי בעבר והפסקתי לתת לה אחרי כמה ימים ראשונים של שלשול (אפילו התחלתי לתת לחתולים ברחוב את האוכל, למרות שאני לא מהמאכילי רחוב, אבל יש לי אוכל וחבל לזרוק).
אני מצטערת, אבל צריך בדיקות רפואיות. כשיש דם בצואה וכאבים ברורים לעין ולאוזן, זה לא הזמן לאיבחונים עצמיים בעזרת גוגל - צריך רופא. כל מה שיש לעשות כדי להבין זאת זה להחיל את המצב הזה על עצמך או על אדם בסביבתך ולחשוב האם גם במצב כזה היית רק משנה תזונה ומחליט לבד על איבחונים על סמך קריאה ברשת או שהיית אומר לאדם הזה: לרופא, עכשיו ובלי תירוצים.

כן, וטרינריה עולה כסף. הרבה. זאת מערכת רפואה פרטית, לא קופת חולים ואין סיבסוד ממשלתי. לצערי בכל זאת וטרינר זו התשובה הנכונה.

אלישבע777

Well-known member
כלל חשוב - חתולים מסתירים מחלות!! הם אלופים בזה. אם אנו יודעים שהם סובלים - אז המצב מאוד חמור!!
אני מגדלת חתולים יותר מארבעים שנה, ומעולם לא קרה שהחתול יילל מכאב, גם כשהיה חולה מאוד ועל ערש דווי. ויש להניח, שהרבה זמן לא שמתי לב לכך שהחתול כאילו רגיל, אבל מסתיר מחלה קשה.
מי שמגדל חית מחמד, צריך להבין שיבוא יום והווטרינר יגבה הון על טיפולים שלא תמיד יעזרו. כך היה אצלי, טיפלתי אצל וטרינר ובבית , הוצאתי אלפים ובסוף לקחתי אותו להמתת חסד. זן הדך הארוכה והיקרה. בינתיים החתולה סובלת. התיאורים שלך קשים ביותר. ההחלטה מה לעשות, אם ללכת בדרך הארוכה או הקצרה, תוביל לאותו מקום בסוף, אבל בידך למנוע סבל מיותר מהחתולה.

Yukita

Active member
מנהל
כלל חשוב - חתולים מסתירים מחלות!! הם אלופים בזה. אם אנו יודעים שהם סובלים - אז המצב מאוד חמור!!
אני מגדלת חתולים יותר מארבעים שנה, ומעולם לא קרה שהחתול יילל מכאב, גם כשהיה חולה מאוד ועל ערש דווי. ויש להניח, שהרבה זמן לא שמתי לב לכך שהחתול כאילו רגיל, אבל מסתיר מחלה קשה.
מי שמגדל חית מחמד, צריך להבין שיבוא יום והווטרינר יגבה הון על טיפולים שלא תמיד יעזרו. כך היה אצלי, טיפלתי אצל וטרינר ובבית , הוצאתי אלפים ובסוף לקחתי אותו להמתת חסד. זן הדך הארוכה והיקרה. בינתיים החתולה סובלת. התיאורים שלך קשים ביותר. ההחלטה מה לעשות, אם ללכת בדרך הארוכה או הקצרה, תוביל לאותו מקום בסוף, אבל בידך למנוע סבל מיותר מהחתולה.
אה... תיקון אחד - לא מגיעים תמיד לאותו מקום. חלק ניכר מהבעיות הרפואיות הן ברות טיפול וממש אין מה להחליט מראש שמדובר במצב של טיפולים לא יעזרו. צריך איבחון, ואז יש מידע לבסס עליו איזושהי החלטה בנידון.

אלישבע777

Well-known member
אה... תיקון אחד - לא מגיעים תמיד לאותו מקום. חלק ניכר מהבעיות הרפואיות הן ברות טיפול וממש אין מה להחליט מראש שמדובר במצב של טיפולים לא יעזרו. צריך איבחון, ואז יש מידע לבסס עליו איזושהי החלטה בנידון.
צודקת יוקיטה. אכן לזה התכוונתי.

evike

Active member
מנהל
אני מסכימה עם כל המגיבים לפוסט ההזוי. איך בכלל אפשר לראות סבל של יצור שלא יכול לעזור לעצמו, ולא להתפלץ?! אפילו קריאה של יצור סובל גורמת לי לבכות ולהפסיק את הקריאה.
מי שהחליט לגדל חיה בבית, צריך לקחת בחשבון שזה כרוך בעלויות. מי שלא יכול, יעשה טובה לחיה ולא יגדל אחת כזאת בבית.
יש עוד פתרון להקטין עלויות שלא יתאים למקרה מעל, לעשות ביטוח. עולה כסף כל חודש, אבל חוסך עלויות גדולות בבת אחת. אגב, חתולה מבוגרת וחולה אף חברה לא מבטחת.
עשיתי ביטוח לנובי, לאחר הוצאות מטורפות על מיה שבגיל 9 התמוטטה מבעיות לב, שרק האישפוז עלה מעל 7000 ש"ח, בנוסף להוצאות נילוות. בסוף כלום לא עזר, ולצערנו הגדול (עד היום אנחנו מספידים אותה) נאלצנו להרדים אותה.
חיה בבית זה תינוק בבית עם כל המשמעויות. מי שלא מוכן לכך, שמראש יוותר על גידולם.

אלישבע777

Well-known member
אני מסכימה עם כל המגיבים לפוסט ההזוי. איך בכלל אפשר לראות סבל של יצור שלא יכול לעזור לעצמו, ולא להתפלץ?! אפילו קריאה של יצור סובל גורמת לי לבכות ולהפסיק את הקריאה.
מי שהחליט לגדל חיה בבית, צריך לקחת בחשבון שזה כרוך בעלויות. מי שלא יכול, יעשה טובה לחיה ולא יגדל אחת כזאת בבית.
יש עוד פתרון להקטין עלויות שלא יתאים למקרה מעל, לעשות ביטוח. עולה כסף כל חודש, אבל חוסך עלויות גדולות בבת אחת. אגב, חתולה מבוגרת וחולה אף חברה לא מבטחת.
עשיתי ביטוח לנובי, לאחר הוצאות מטורפות על מיה שבגיל 9 התמוטטה מבעיות לב, שרק האישפוז עלה מעל 7000 ש"ח, בנוסף להוצאות נילוות. בסוף כלום לא עזר, ולצערנו הגדול (עד היום אנחנו מספידים אותה) נאלצנו להרדים אותה.
חיה בבית זה תינוק בבית עם כל המשמעויות. מי שלא מוכן לכך, שמראש יוותר על גידולם.
אכן מסכימה בכל לב, שחיית בית היא חלק בלתי נפרד מהמשפחה ועולה הרבה. כל תחילת שנה אני שולחת לפורום, כמה עלה לי גידול חתול אחד בממוצע לחודש לשנה החולפת אני רושמת כל הוצאה על החתול לפי קטגוריות ומחשבת ממוצע (מי שרוצה פרוט אשלח שנית בפורום) .

וטרינר זו ההוצאה הכבדה ביותר והעצובה ביותר, אבל... בדרך כלל - זו הוצאה כבדה בגיל זקנה. מגיל 7 החתול כבר נחשב למבוגר! מניסיוני, החתולים שלי היו בריאים עד גיל 12, ואז החלו הצרות. בשנות המחלה שלהם, ההוצאות לטיפולים הרקיעו שחקים!! לעומת זאת ברוב השנים כשהחתול היה צעיר יותר, סעיף הווטרינר בהוצאות עליו, היה כמעט זניח - בדיקה שנתית וחיסונים בלבד ( איני מוותרת על כך).

ביטוח עושים, כשמוכנים להוצאה גבוהה שתכסה הוצאה גבוהה יותר. אני מבטחת את ביתי 45 שנה ועד היום הוצאתי הון לשווא, אבל אני מקווה שכך זה יימשך!...לגבי חתול - שחייו קצרים, ואין איש יודע מה יהיה גורלו - אם מחלה קצרה סופנית או מחלה ארוכת שנים. היה לי חתול שמחלתו היתה קצרה וקשה וטוב שלא ביטחתי , כי הביטוח היה עולה יותר. היה לי וחתול שמחלתו נמשכה שנים וחבל שלא ביטחתי... לדעתי, כדאי לבטח, אם אין רזרבות כלכליות. אם מישהו אינו יכול להיכנס להוצאות כבדות בן רגע, שיבטח! הביטוח גם מרגיע נפשית... לגבי חתול, נדיר שאין באיזה שהוא גיל, הוצאה רפואית גדולה.

evike

Active member
מנהל
ולרוב, החברות מבטחות עד גיל 8, אז אין ביטוח להמשך. כמובן אם מבטחים בגיל צעיר, הביטוח מכסה גם את ההמשך, את הגיל המבוגר. כי כמובן לעולם לא נדע מראש מה יהיה גורלו של החתול. אז ליתר ביטחון החלטתי לבטח את נובי, במיוחד לאור מה שקרה עם מיה. בעצם, החודש ימלאו 4 שנים למותה של מיה.
ועוד משהו חשוב. כשיש ביטוח, לא מתלבטים לגבי טיפולים, ולא חוסכים על טיפול יקר. נשארים רגועים.

למעלה