שאלה על דשא חתולים והקאות

הדשא חתולים שנמכר בחנויות למוצרי בעלי חיים זה סתם זרעים של דשא רגיל לא?
יש להם איזה ייחוד?
מאז שהתחילה עונת הנשירה אחד החתולים שלי מקיא לעיתים קרובות כדורי פרווה.
לעיסה של דשא יכולה לעזור לא?
אם כן , אשמח לשמוע איך.

Yukita

Active member
מנהל
הדשא חתולים שנמכר בחנויות למוצרי בעלי חיים זה סתם זרעים של דשא רגיל לא?
יש להם איזה ייחוד?
מאז שהתחילה עונת הנשירה אחד החתולים שלי מקיא לעיתים קרובות כדורי פרווה.
לעיסה של דשא יכולה לעזור לא?
אם כן , אשמח לשמוע איך.
להבנתי דשא מעודד הקאה אך לא מסייע לפתרון הבעיה.

במקרים כאלה, ומתוך הנחה שאכן מדובר בבעיה הנובעת מבליעת שיער ולא ממשהו אחר, בדרך כלל ממליצים על משחה לבליעה יש בכל חנויות ציוד הבע"ח משחו. כאלה נגד כדורי שיער. המשחה לא מעודדת הקאה אלא משמנת את המסלול.

חוץ מזה ממליצים על מניעת הקאה בעזרת סירוק תכוף של הפרווה.

להבנתי דשא מעודד הקאה אך לא מסייע לפתרון הבעיה.

במקרים כאלה, ומתוך הנחה שאכן מדובר בבעיה הנובעת מבליעת שיער ולא ממשהו אחר, בדרך כלל ממליצים על משחה לבליעה יש בכל חנויות ציוד הבע"ח משחו. כאלה נגד כדורי שיער. המשחה לא מעודדת הקאה אלא משמנת את המסלול.

חוץ מזה ממליצים על מניעת הקאה בעזרת סירוק תכוף של הפרווה.
כן, ההקאות זה בגלל הנשירה ובליעה של פרווה.זה התחיל ממש כשהתחיל החום והנשירה המסיבית.אני גם רואה כדורי פרווה בכל הקאה.הבעיה עם המשחה לבליעה זה שהיא מגעילה ואז צריך למרוח את זה עליהם כדי שילקקו, חוויה לא הכי כיפית.
אני מכיר בעיקר את הלקססטאט,
אולי יש משחה טעימה שהוא כן יאהב..אבדוק.
נדמה לי שדימיטרי אמר פעם שיש משחות עם וזלין ושזה לא בריא.
ואני מבריש אותו כל יום ועדיין..

dimitrygo

Active member
מנהל
אמרתי הרבה דברים :)
יש לזכור שהמשחות האלה מונעות ספיגה של מזון ולכן עדיף לתת אותן זמן מה לפני ארוחה או אחרי ארוחה.
ולגבי וזלין אמרתי שזה תחליף למשחה במידה וחתול ממש מסרב ללקק משחות. היתרון שלו שהוא נטול טעם.

אמרתי הרבה דברים :)
יש לזכור שהמשחות האלה מונעות ספיגה של מזון ולכן עדיף לתת אותן זמן מה לפני ארוחה או אחרי ארוחה.
ולגבי וזלין אמרתי שזה תחליף למשחה במידה וחתול ממש מסרב ללקק משחות. היתרון שלו שהוא נטול טעם.
דימיטרי חוץ מוזלין שאני לא חושב שהוא ילקק מרצונו אתה מכיר משחה שנחשבת טעימה להם?

evike

Active member
מנהל
מיה, המתוקה הקודמת שלי לא אהבה את הלקסאסטט. ביקשתי מהווטרינר משחה אחרת, נתן לי, מיה אהבה עוד פחות... (לא זוכרת את שמה)
את נובי אני מסרקת כל יום. מצאתי שיטה לסרק גם בבטן, בזנב, בטוסיק, ברגליים ובכל מקום.
לאחר הסירוקים היא מקבלת צ'ופר, "כריות" PREMIO, אנטי הייבול וסקין אנד קואט. היא מאד אוהבת את הצ'פרים, ומקיאה לעיתים נדירות.
כנראה שהשילוב עוזר לה.

מיה, המתוקה הקודמת שלי לא אהבה את הלקסאסטט. ביקשתי מהווטרינר משחה אחרת, נתן לי, מיה אהבה עוד פחות... (לא זוכרת את שמה)
את נובי אני מסרקת כל יום. מצאתי שיטה לסרק גם בבטן, בזנב, בטוסיק, ברגליים ובכל מקום.
לאחר הסירוקים היא מקבלת צ'ופר, "כריות" PREMIO, אנטי הייבול וסקין אנד קואט. היא מאד אוהבת את הצ'פרים, ומקיאה לעיתים נדירות.
כנראה שהשילוב עוזר לה.
להבריש אין לי בעיה, הוא מאפשר לי, כולל עם הפרמינטור, אני מוריד ממנו מלא פרווה.חטיפים נגד כדורי פרווה לא יכול לתת כי בעיקרון הוא צריך לאכול רק את המזון הרפואי שלו (יש לו היסטוריה של בעיות בדרכי השתן והוא צריך לאכול רק את המזון הרפואי שלו)

אני לא רואה משהו רע ב-"מעודד הקאה". אני מניח שאם לחתולים יש אינסטינקט לאכול עשב, אז סביר שזה דבר תקין, ושהמערכות שלהם מותאמות לזה. ואם זה אומר הקאה, אז הקאה היא דבר תקין, גם אם לא כיף לנו לראות.
לדעתי לא מדובר בדשא רגיל. כשהחתולים שלי יוצאים למרעה בחצר, הוא בוחרים בקפדנות מה ללעוס. והתרשמתי שהם מעדיפים איזה סוג של עשב בר, ולא את הדשא. אני מניח (מקווה...) שמה שמוכרים זה הסוג המתאים.
אם מישהו יודע על מידע מוסמך/מחקר לגבי עדיפות של העברת השיער במערכת העיכול (ע"י שימון) לעומת הקאה, או להפך, אנא שתף.

למעלה