שאלה על עבודה עם סיליקון (לא קשור לשיפוץ ובניה)

שאלה על עבודה עם סיליקון (לא קשור לשיפוץ ובניה)

שאלה על חומרים :
י לי תבנית סיליקון קטנה ואני רוצה לצקת לתוכה חומר שיקבל את הצורה שלה. אבל לא גבס אלא חומר שיהיה רך.
חשבתי על סיליקון אבל הוא צמיגי.
1. האם אפשר להפוך אותו ליותר נוזלי כדי שאוכל לצקת אותו לתבנית? אם אערבב איתו טרמפנטין למשל זה יעזור או סתם יהרוס את הסיליקון?
2. התבנית עצמה מסיליקון. אם אכניס סיליקון חדש לתוכה הסיליקון לא ידבק לתבנית עצמה (כי שניהם סיליקון)? אם כן, אז מה למרוח עליה? (חשבתי על שמן/סבון/טלק/קמח.....)
3. אם לא סיליקון - יש רעיון לחומר אחר (שמתייבש יחסית מהר ושהופך להיות גמיש כשהוא יבש?).
תודה רבה לעונים.

תודה רבה על הקישור. אבל

אבל אני לא בטוחה שזה מה שאני צריכה. גם כי זה נראה הרבה חומר ואני צריכה רק לתבנית אחת קטנה וגם כי נראה שהצבע הוא חום ואני רוצה משהו בהיר שאפשר לצבוע אותו או לשלב בו צבע לפני שמתקשה. לא חום.
(המוצר שעליו הצבעת נראה לי מעולה למי שרוצה ליצור תבנית. אני מחפשת את החומר לצקת בתוך תבנית קיימת)

מה שכן, האתר נראה לי מעניין. אולי אמצא בו מה שאני מחפשת.

רוני1955

Active member
שלושה דברים.

הראשון, סיליקון הוא לא חומר מתאים, כי אי אפשר לצבוע עליו.
השני, אם התבנית גמישה, יכול להיות שדבק חם יתן פתרון מתאים. מה שכן, רצוי לרסס קודם את התבנית עם חומר שמונע הידבקות, כמו למשל תרסיס סיליקון. אני לא יודע אם אפשר או אי אפשר לצבוע על דבק חם.
השלישי, אפשר לנסות גם עם מסטיק אקרילי. עליו אפשר לצבוע. אם מחממים את התרמיל לפני הישום, הוא הופך להיות רך יותר ונוח יותר למה שאת צריכה.
למשל:
https://devtec.co.il/product/acryrub/

תודה רבה

דבק חם נראה לי מתקשה כשהוא יבש.
אני אעשה ניסוי עם מסטיק אקרילי ונראה.
תודה

3תיתי

New member
אורחת, את יכולה לצבוע סיליקון

ע"י עירבובו לפני הנחתו בתבנית, בצבע אקרילי. הוא יקבל את הצבע בלי בעיה. מנסיון. לגבי הדבקות לתבנית, לא ניסיתי, אבל חושבת שלא ידבק. את יכולה לשים מעט מי סבון בתוך התבנית. זה יכול למנוע הדבקות.

תודה על הקישור. אבדוק את זה

נראה לכם שחומר כמו גומי גג (יעקובי?) יהיה גם טוב?

gb228

Active member
אין קשר בין "גומי גג" לגומי - בסה"כ שם מסחרי

זה חומר אטימה/הלבנה לגגות ולא מתאים ליציקה

למעלה