שאלה:קונה/מוכר מנסים,בין היתר,

norag

New member
שאלה:קונה/מוכר מנסים,בין היתר,../images/Emo41.gif|ל

ל´עקוף´ (יעילות) מתווך ודוחים חשיפת חוזה בינהם(ומס רכישה)...ואפילו רישום הערת אזהרה בטאבו.החזקה תמסר עוד כ 9 חודש. בעמוד זה בפורום דובר על הגשת תביעה פירוט הוצאות(עו"ד ציפי) או שכר ראוי מוערך(עו"ד שרגאי)-אולם לא בנסיבות כאלו... המקרה אמיתי,אני מבקש עצות פרקטיות ונדמה לי שקראתי שהליך גילוי מסמכים חל תאורטית אפילו לפני הגשת כתב תביעה (לוין-סד"א)... תודה

אם כך, קיימת דרך אחרת

קיימת אפשרות לפנות בהמרצת פתיחה דחופה לבית המשפט, בבקשה לצו עשה מיידי למסור מסמכים, המסתמך בין היתר על הטענה שלא יגרם נזק למי מהצדדים אם יינתן צו שכזה. ההליך יכול שיניב תוצאות בתקופה קצרה ביותר, ולהערכתי בית המשפט אף עשוי להתערב ו"לעודד" את הצדדים לחשוף את ההסכם, בית המשפט אינו נוטה לראות דברים מסוג זה בעין יפה-אלא אם, טענתם היא שהמתווך לא "תיווך". במקרה כזה, אין ברירה אלא להגרר להליך תביעת שכר כפי שציינתי בתשובתי הקודמת. הטקטיקה אינה רלוונטית (גילוי מסמכים טרם הגשת תביעה או לא), זו באה לאחר בחינת האסטרטגיה הנכונה-הערכת עמדת הצדדים ובחינת הגישה הכללית הראויה. במקרה שלך, כדאי להוועץ בעו"ד שישמע את הסיפור בצורה יסודית ויביע דעתו בעניין.

ציפי ג

New member
אני רוצה להבין

אתה אומר שהם מרמים את מס רכישה, ואותך? אולי מכתב אליהם בצירוף העתק למס רכישה, יעורר אותם. הקונים מפגרים. ומה עם הזכויות שלהם יפגעו בעקבות השיהוי הזה? יש עו"ד בתמונה? או שהם גם חסכו על זה?

הבנת..מבקש עמדת מתווך

ציפי היי, אם המקרה אכן אמיתי, והעובדות נכונות, אז יש כאן יותר מזה. המכר יתכן שאפילו נעשה חלקו ב"שחור", ולא משלמים מס שבח או מס אחר. ברור, שקיים סיכון גבוה שהמוכר הוא אחד מאלו המוכרים אותה קרקע פעמיים (או יותר-אם יספיק...), שכן זו מטרת הערת האזהרה. ככל שחולף הזמן, ומתקרב המועד לרישום הזכויות בטאבו, הרי שהם חשופים לתביעות מרשויות המס לעניין אי דווח על עסקה (אלא אם נקבו מועד מאוחר יותר בחוזה), ואם לא יפעלו ברור שלא יוכלו להעביר הדירה בטאבו (אשור מס שבח). מצד שני, השואל הוא מתווך, לדבריו. מכאן, שברור שיודע השלכות הדברים, יודע מידת הסיכון של הקונה ושל המוכר, ואם היה מקרה שכזה ולא התריע בפני הקונה הרי ש"עמד על דם רעהו". מבוקשת עמדת מתווך לנקודה זו. עו"ד לא היה מעורב בעסקה, אחרת היה מעורב גם בלשכה בהליכים נקודתיים מאד. אין זאת אלא שמרבית הסיכויים הם שהשאלה תיאורטית בלבד. מחמת הספק, עצה לי לשואל - פנה אל ה"קונה", ודרוש ממנו בכל תוקף לפנות לפורום זה או לעו"ד, ייתכן שאפשר יהיה עדיין לשמור על זכויותיו.

norag

New member
תודה על ההתייחסות אלא.....

שהמקרה אמיתי,אלא שעתה,בחלוף החג,יבדק שוב בטאבו שנפתח מחדש, ואז אעדכן אתכם...יש כאן גם שילוב של בעיה קודמת שהוצגה בפורומים -שמתווך שני התערב בעיסקה וסגר אותה-וזה נותן מוטיבציה נוספת ל´פוילה שטיק´...

האם הדברים לא הוכרעו כבר?

האם זה לא היית אתה בפורום וואלה אשר הביא פסק דין שכבר ניתן בעניין והכריע את הכף? עד כמה השאלה כבר תיאורטית

norag

New member
לא,זה היה מקרה אחר של ´סתם´

2 מתווכים על אותה עסקה,ואילו כאן יש גם שילוב של הסתרה של 3 הגורמים האחרים מהמתווך הראשון...... תודה ואעדכן ואתעדכן תחילה בטאבו....

norag

New member
עדכון ושאלה

התברר שהעסקה לבסוף בינתיים עלתה בכל זאת על שרטון... נחכה.?...או שאפשר להקדים תרופה להמשך עתידי של המו"מ עם המתווך השני?

norag

New member
כרגע יש הפסקה ועליה על שרטון

ובקרוב,אני משער, הצדדים עשויים שוב לסגור והפעם-פורמאלי. השאלה= אם לי כמתווך ראשון יש זכות לפעולה/הצהרה משפטית בקשר לזכותי או שמא עדיף לחכות דווקא שהעסקה תושלם ואז לדרוש את המגיע, עם פס"ד שמגבים אותי במקרה כזה...

למעלה