שאלה קטנה

שאלה קטנה

לא מזמן קיבלתי את המערבת של כלכלה-מנהע"ס. והיא נראת די מוזר. ז"א, יש לי 3 ימי לימוד בשבוע. כאשר להוציא יום אחד עמוס\מבולגן (הוא יותר מבולגן מאשר עמוס, אבל בגלל שיש חלון מטורף באמצע היום, הוא נראה עמוס), היומיים האחרים נראים קלילים של 2-4 שעות כל אחד. מדובר ב 3 קורסים בסמסטר אא"ט. וזה נראה לי קצת מוזר בהשוואה למערכות של כמה חבר'ה מהטכניון שאני מכיר. ידידה שלי למדה הנדסה ביו רפואית שנה א', לקחה פחות קורסים מהמערכת המומלצת, ועדיין למדה 5 ימים בשבוע, עד 4-5 בערך כל יום. עוד מישהו שאני מכיר, הנדסת תוכנה שנה ב', 6-7 קורסים בסמסטר, ומערכת עמוסה בטירוף. ואז אנירואה את המערכת שלי וזה נראה די שכונה, 3 ימים, 3 קורסים.. בגן חובה לומדים יותר... מישהו יכול להסביר לי את פשר ההבדלים?

poochpoocha

New member
לקחת בחשבון קורסים שצריך להוסיף?

קוקסי בחירה מחוץ לחוג/אנגלית/חינוך גופני?

אל תגיד אין קורסי בחירה...

יש לך 12 נקודות של קורסי בחירה שאתה צריך לקחת. לא עדיף לקחת עכשיו כשהמערכת שלך ריקה?????

לא נותנים לך לקחת קורסים מחוגים אחרים???

אין שום סיכוי שבעולם שלא ייתנו לך. אני לא מדברת על בחירה מהחוג לכלכלה, אלא בחירה מחוגים אחרים. אני בשנה הראשונה, בנוסף לאנגלית וחנ"ג לקחתי 6 נקודות מחוגים אחרים.

הוא דו-חוגי, זה אפשרי בכלל לקחת קורסים כללים?

אני מניחה שהוא יכול לקחת רק קורסי בחירה משני החוגים שלו, והמגוון מטבע הדברים די מוגבל בשנה א'.

כן...

מנהל עסקים זה חד חוגי, ויש 12 נקודות בחירה חופשית מחוגים אחרים. (בהנחה שלא שינו את תכנית הלימודים בשנתיים האחרונות)

מוזר

כשהתחלתי ללמוד פסיכולוגיה לפני עידן ועידנים, לא היתה אפשרות לקחת חד-חוגי אלא החל מהשנה השניה. עם זאת, לא נתנו לנו לבזבז את כל השנה הראשונה לשווא, כולם היו מחויבים לקחת דו-חוגי, ובמקרה ויעברו רק לפסיכולוגיה חד-חוגי בשנה ב', הקורסים שעשו בחוג השני יוכרו כקורסים כללייים. אני יודעת שכאן המקרה שונה, כי לפי מה שהבנתי מדובר בחד-חוגי שיש בו הרבה פחות נקודות כלליות לעומת חד-חוגי בפסיכולוגיה (אירנוש כתבה 12)ובכל זאת, נורא חבל שהם לא מאפשרים לנצל את הזמן הפנוי ולקחת קורסים כלליים החל משנה א'. מה ההגיון? קורסים כלליים מחוגים שונים לא דורשים שום ידע קודם (אני ממליצה על קורסים מביולוגיה אבולוציונית, אגב).

זה פשוט לא הגיוני...

אין להם שום זכות להתערב בקורסים שאתה לוקח. אתה צריך לקחת 12 נקודות בחירה חופשית, כלומר מחוגים אחרים, למה שלא יתנו לך לקחת. הם ממליצים בסמסטר הראשון לקחת את הלימודים באיזי ולא להלחיץ עם קורסים שונים ומשונים, אבל הם לא יכולים למנוע ממך לעשות את זה. לדעתי הייתה ביניכם אי הבנה, שאלת על קורסי בחירה, והם בטח חשבו על קורסי בחירה מהחוג שאפשר לקחת רק בשנה השלישית...

נצל"ש שומע חופשי...

אם אני רוצה להיות שומע חופשי באיזה קורס או שניים מחוגים שלא קשורים אליי, איך אני מברר מתי יש הרצאות וכל זה?

תוספת ל-רק רצה מסטיק בומבה

מה קורה בקשר לקורס מבוא לניהול? בידיעון באתר הוא מופיע פעם אחת בסמסטר 1 ופעם אחת בסמסטר 2, האם אפשר על דעת עצמי להרשם אליו כי במערכת שמופיעה אצלי הוא לא נמצא.

למעלה